Špičkového pilota Toppera Harleya (Charlie Sheen) prezývaného Macher požiada jeho veliteľ Block (Kevin Dunn), aby sa vrátil do služby, ktorú opustil pre fóbiu spôsobenú zlyhaním jeho otca pred mnohými rokmi. Bez neho sa totiž rozhodne nepodarí úspešne uskutočniť tajnú vojenskú operáciu Spiaca lasička, čo je krycí názov plánovanej akcie na zničenie atómových základní irackého diktátora Saddama Husseina. Topper sa na základni zoznámi so svojimi spolubojovníkmi, ale aj s krásnou psychologičkou Ramadou (Valeria Golinoová). V situácii najvyššieho ohrozenia sa zdá, že svoju fóbiu Topper neprekoná, ale napokon zvíťazí nielen nad ňou, ale aj nad nepriateľskými stíhačkami a dokonca aj Husseinom... (TV JOJ)

Ivoshek

"Můj otec mi říkával, že hrát bez snahy o vítězství je jako spát s vlastní sestrou. Jasně, je to kusanec, s pořádnejma kozičkama, ale.... je to prostě nezákonné. Udělá to takový ty vrozený věci. Děti, co nemají žádné zuby a celý den jenom hrajou na banjo..... jedí jablečnou šťávu brčkem....zvířata z prasečích farem. A takových průpovídek jsou tam tuny. ()

Jara.Cimrman.jr

"Vzbuďte mě v půl šestý nula nula." Bude válka a v té je admirál Benson eso všech es, protože byl při každé akci sestřelen. A co se týká zábavy, tak mu žhavá Ramada, slepý Pfaffenbach, smolař Thompson ani Topper Harley alias Tukačinčila přes maximální snahu taky nestíhají konkurovat. Ale snaží se, takže vtipy se střídají, prolínají i vrství, do toho všeho ještě přichází kritika americké zbrojařské lobby a tady jde objektivita stranou. Pro mne jsou zkrátka Žhavé výstřely natolik legendární, že bych na nich nedokázal najít chybu, ani kdybych ji hledal a to se nestane, dokud mi mé rozšířené zornice nezoperují multioptipupilotomií. Ale jestli mi ji budou provádět skrz anální otvor, aby mi nepoškodili duhovku, tak končím s létáním. Maverick ()

Anderton

Jedna z niekoľkých komédií mojej mladosti, ktorú mal sused na VHS, takže sme si ju pomerne dosť často púšťali. Je to prípad komédie, ktorá funguje aj po rokoch a v staršom veku, čo nie je vôbec zanedbateľné pozitívum. Pre nás bol vtedy Charlie Sheen komediálny boh, okrem druhého dielu sme fičali aj na Mužoch v práci, dnes je ale práve on tým prvkom, ktorý mi na tejto sérii najviac prekáža. No bolo ho už akosi odvtedy všade moc. Tým komediálnym kráľom je ako vždy Lloyd Bridges. VIDENÉ ZNOVA: Prekvapuje ma, že komentár, ktorý som sem napísal niekoľko rokov potom, čo som film videl, aj po dnešnom (2/2013) zhliadnutí presne vystihuje moje pocity. Proste nestarnúca paródia s nadčasovými fórikmi. Občas nie úplne geniálnymi, ale občas aj áno a to je dnes rarita. Lloyd Bridges valcuje všetko, čo mu príde do cesty. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 7/10/// +Charlie Sheen a Lloyd Bridges, bezva fórky od začátku do konce -no dobře přiznám se že podesáté už to není ono/// Mojí největší nevýhodou je, že jsem neviděl film Top Gun. Proto možná úplně nedocením všechny vtípky. Přesto i pro diváky jako já se zde najde mnoho výborných scén a ještě více vtipných narážek. Osobně se mi více líbí pokračování a nebo třeba film Připoutejte se prosím. V každém ohledu je tohle ale výborná odychovka a zvláště napoprvé, napodruhé i napotřetí se budete bavit./// Celkem 78%/// ()

eraserhead666

"Sestro co jeho penis, je větší než můj?" U některých filmů jsem fakt rád, že jsem je viděl v kině. Žhavé výstřely byly v kině fakt strašná prdel. Takhle doma už to není taková pecka, ale i po těch letech mnohé hlášky pořád rozesmějí. "Hezké nohy." "Nechala jsem si je prodloužit. Teď je mám až k pasu." ()

• Český dabing, zvláště pak verze pro komerční televize, trpěl nepřesnostmi a "zničil" některé dobré vtipy. Když například v závěru admirál Benson (Lloyd Bridges) srazí do nitra lodi proradného Wilsona (Efrem Zimbalist Jr.), ten spadne na zubařské křeslo a dentista ho uvítá narážkou Dr. Oswalda Szela z filmu Maratónec (1976): "Is it safe?", tedy "Je to bezpečné?" V české dabingové verzi přitom dialog vůbec neodpovídá. (Robbi)
  • Letouny Folland Fo-145 Gnats používané ve filmu americkou armádou nebyly nikdy určeny k provozu na letadlových lodích, což byl další důkaz o tom, že S.S. Essess nebyla skutečná. Nepřátelské letouny byly Northrop T-38 Talon, určené pro U.S. Navy jako nadzvukový cvičný letoun pro piloty a budoucí kosmonauty. Jména nepřátelských pilotů na přilbách odkazují na asijské pokrmy – Baklavah, Hummus, Couscous, Pita, Babaganoush, Taboulie, Kabob. (Robbi)
  • V čase 01:06:40 učiní Topper (Charlie Sheen) manévr, doplněný poznámkou: „Tohle mě naučila Paula.“ Je to narážka na zpěvačku Paulu Abdul, v té době manželku Charlieho bratra Emilia Esteveze. (Robbi)

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

Reboot Bláznivé střely s Liamem Neesonem?

21.01.2021

Herec Liam Neeson pár dní nazpátek uvedl, že už má akčních rolí po krk a touží po změně. No a nyní možná víme, co přesně by tou změnou mohlo být líp. Přestože zatím nebylo nic potvrzeno. Neeson… (viac)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)