Vyzeralo to v podstate na jednoduchý džob: nájomný tajný agent Jonathan Cold (Steven Seagal) mal vo Versailles vyzdvihnúť istý balíček a doručiť ho podnikateľovi Jeromovi Van Akenovi (Harry Van Gorkum) do Nemecka. Ibaže už prvý pokus o odovzdanie predmetného balíčka tomuto adresátovi sa pre iného posla skončil smrťou – a tak nečudo, že i na Coldove päty sa zakrátko zavesí pestrá skupinka nebezpečných chlapíkov, ktorí sú schopní naozaj všetkého, aby ho zastavili... Ak však čakali, že to bude jednoduché, šeredne sa mýlili! Bol to vlastne posledný omyl v ich biednych životoch... (TV Markíza)

Pajky3

Po opravdu slabém Zabijákovi, je tohle alespoň nepatrný vzestup. není však buh ví jaký. Steven tentokrát řádí v Polsku. Dunoir, alá záporák, je docela dobrej týpek. Steven bohužel už nemůže předvést svoje triky. Aspon, že ta kamera neni tak divoká a hrozná jako minule. I když i teď má spoustu much. 35% ()

UncleG odpad!

Jejda kejda! Že by konceptuální počin bez scénáře? Nemělo to zápletku, vrcholnou scénu ani závěr. Film o tom, že „existují“ nějací tvrdí borci a bezdůvodně se navzájem zabíjejí. Kdyby v tom nehrál Steven Segal a místo střílení by se řešila traumata z dětství a osobní vztahy, mohl tento film uspokojit i „náročné intelektuály“. Obzvláště intelektuálně uspokojivá by byla scéna, kde jeden z padouchů schytá výstřel z brokovnice do prsou, odlítne mu část hrudníku, zároveň vypadne vyskleným oknem z třetího patra a za chvilku zase vesele pobíhá kolem, jakoby se nechumelilo. V uměleckém konceptuálním díle by tento dějový zvrat vyvolal mnohé otázky a jisté vzrušené debaty, zda se má jednat o reminiscenční snahu spodobnit zmrtvýchvstání Krista nebo zda jde spíše o symbolické vyjádření nesmrtelnosti lidské duše. Největší trhák emocí je pak závěrečná scéna. Nejen, že nám musí být zákonitě líto, že film zčista jasna (a úplně bez varování!) skončil, zároveň jsme na pokraji duševního vyvrcholení. Hlavní hrdina odplouvá na loďce kamsi do dáli a čte si srdceryvný dopis. Nezlobte se na mě, víc toho nenapíšu, přes slzy nevidím na monitor. ()

lennyd odpad!

I když jsem film dokoukal předevčírem, dneska už netuším o čem to celé vlastně bylo. Jediné co si pamatuji, že se tvůrci naučili tvořit digitální oheň, čehož hojně využívali (takřka všechny domy, které Seagal ve filmu navštívil, do pěti minut (aby Seagal stihl v pohodě dům opustit) lehly popelem). Dle textu distributora je Cizinec jedním z filmů, u kterých sedíte s bušícím srdcem na kraji židle. Bohužel jsem při sledování seděl na pohovce, a vší silou držel otevřené víčka, abych neusnul. Tak nějak si troufám tvrdit, že jde o jeden z nejhorších Seagalových filmů (což, je kategorie, od které jako takové už nelze nic extra očekávat)... ()

Deratizer

Na odpad to není, ale ani na tři hvězdy to u mě jako standardní akční film nedosáhlo kvůli nekvalitně natočeným akčním scénám. Já chci vidět detailní akci, ne pár zpomalených nastříhaných záběrů, kde je stejně hovno vidět, detailně není vidět žádný Seagalův chvat. Takže to hlavní v jeho filmu je utopený a promrhaný. Seagalovy filmy se pyšnily jeho dokonalou bojovou technikou, dnes je to totálně odbytý, takže pak není divu, že i fanoušci tohoto herce jsou nevrlí při hodnocení. Ale abych dal odpad filmu, na který se jinak dá docela v pohodě dodívat, tak bych musel být zaujatej. A to tu mnoho lidí už z principu k Seagalovi či Van Dammovi je. Odpad dávám sračkám, který jsou fakt utrpení dokoukat. Toto je podřadně natočený film se Seagalem při hodnocení z hlediska natočených bojových scén, ale nezaujatě je to dvojhvězdičkový film, takže pod úroveň standardní běžné akční kvality, z důvodu, které jsem už psal. Stačilo by jen pečlivě točit souboje. ()

ssfan

Cizinec je jeden z nejhorších Stevenových filmů, ale i přesto si film udržuje určitou kvalitu . Myslím, že je to tak na 40%. Mně se film líbíl tak na 3 hvězdy, ale dám 4 kvůli Stevenovi, i když vím, že si to asi film nezaslouží. Je pravda, že se jedná o napínavý thriller, ale je škoda, že zde nejsou moc dobří herci ve vedlejších rolích. Akce je ale celkem dost. Kamera také ujde, ale celkově to na mě bohužel působilo béčkově. Na stejné úrovni jako filmy s Wesley Snipesem z let 2004-2007, tj. na 40%. ()

• Pri scéne na letisku si prezerá Cold (Seagal) fotky svojho otca... V skutočnosti sú to fotky samotného Seagala z mladosti. (Seag)