Monster on the Campus

• Austrália Monster on the Campus (viac)

Paleontolog dělá pokusy s primitivní rybou latimérií a nechtěně se nakazí její krví. To způsobí, že se přemění ve vraždícího opočlověka. (Hans.)

darkrobyk

Vcelku průměrný monstrhoror o pravěké rybě (jako latimérie moc nevypadá), která byla před výlovem zasažena radiací. její krev tak obsahuje látku, jejíž pomocí lze zvrátit evoluční vývoj. A tak vážka, která na rybu v laboratoři usedne, se promění v pravěké obří monstrum s rozpětím křídel okolo 75 cm (zřejmě z rodu Meganeura). Když se profesor Blake při manipulaci s rybou nechtěně poraní o její zuby a kontaminaci znásobí ponořením ruky do vody, v níž byla, promění se v jakési pravěké monstrum, křížence člověka a opice. Když pak sám zkouší sérum z ryby dobrovolně na sobě, připomene klasickou postavu doktora Jekylla, byť samotná proměna spíše vypadá, jak zmiňuje zde Oktavianus, jako z filmů o vlkodlacích. První část filmu sází především na dialogy a monstrum samotné není vidět, druhá část už přibírá více napětí a akce, poslední čtvrtina má slušný spád a názornou ukázku práce maskérů. Spíše pro skalní fanoušky. Zklamán jsem nebyl, ale čekal jsem od J. Arnolda přeci jen něco onačejšího. ()

Lima

Plakátové.info: TEROR NA AKADEMICKÉ PŮDĚ!!! KRÁSKA UVĚZNĚNA ZRŮDOU!!! STUDENTI OBĚTÍ TERORU MONSTRA!!!___Ani ne tak blbé, aby to bylo zábavné, ani tak nadprůměrné, abych si to znova kdy pustil. Každopádně nehodné jména Jacka Arnolda, asi nejlepšího tvůrce ´Zlatého věku sci-fi´. Tohle totiž mohl natočit průměrný řemeslník své doby a výsledek by byl stejný. Celé gró se točí kolem poslední přeživší pravěké ryby, kterou si prof.Blake nechal přivézt do své laboratoře. Třikrát se od ní nakazil (říznutí o chrup, nechtěné šlukování rybí krve z fajfky, do níž se dostala od nakažené vážky a do třetice experiment s vpichem přímo do žíly) a pokaždé se na chvilku proměnil v - heh – NEANDRTÁLCE!! Při první transformaci zabije svoji kamarádku, v druhém případě detektiva, který po něm jde a v posledním případě běhá co by člověk doby kamenné po krajině, s roztrženou kostkovanou košilí a sekerou v ruce a vydává hrozivě mručivé zvuky :o), což je dost v protikladu se zbytkem filmu, kdy filozoficky přemítá nad úzkou hranicí mezi tím „být člověk“ a „být zvíře“. Za pochvalu stojí maska – zdařilá prostetika s chlupama, škoda že cca 4 minuty čistého času, kdy masku divák vidí, není tolik, aby si jí plně vychutnal. ()

Anderton

Obával som sa béčkového strašenia plného teenagerov, ale ide o smutný príbeh jedného vedca pracujúceho na univerzite. Arnold skrátka točil inteligentné monster filmy a tento je obzvlášť komorný. A najviac tragický. Monštrum sa ukáže v plnej kráse až v poslednom akte, čo je rozhodne plus a predznamenáva tak to, čo urobil Spielberg v Čeľustiach. Triky a masky sú priemerné a dnes nechcene smiešne, ale aj v tom je kúzlo mnohých scifícok z päťdesiatok. ()

kaylin

Americký snímek „Monster on the Campus“ je klasickou ukázkou zámořské béčkové tvorby z 50. let. Není na něm vůbec nic objevného, tvůrci se prostě snažili jen své diváky bavit a možná je i trochu vyděsit. Malinko se to asi i povedlo, protože maska opičího muže je celkem hnusně provedená, že by mohla být i děsivá. Příjemný závan padesátek, ale nic, co by vybočovalo. ()

Campbell

Arnold to má v tomhle filmu za sebou. Bohužel tímhle mě totálně zklamal, ať už to je pitomým příběhem či maskou která vypadá docela dost špatně. Konec je neuvěřitelně debilní a celý film bohužel nemá ani co nabídnout. Plusy dávám jen z úcty k Arnoldovy a sem tam dobrou nicméně vtipnou scénu. Ale jinak spíše ruce pryč. ()