Shelbyovi utrpí drtivou ztrátu. Čtyři roky na to skončí prohibice a Tommy se pustí do kšeftování s opiem, kvůli kterému ale musí vzít na milost svoje nejhorší protivníky. (Netflix)

Azurovydrak

"You are cursed, Tommy. Never to understand the limits that other people will accept." Nejhorší řada, přesto stále výborná. Už to mluví o tom, jak vysoko byla laťka nastavena. Snad jen ubrat trochu té politiky a více se věnovat rodině by neškodilo. Peaky Blinders se však stále loučí se vší důstojností. 80% ()

Soweek

Seriály jsou většinou dobré v počátečních sériích a po cca 4. sezóně už nemají co říct. Nebo ve výjimečných případech vydrží skvělé celou dobu. Nebo v ještě výjimečnějších případech začínají pohasínat, ale pak se zcela znovu nakopnou. A PK6 jsou přesně ten případ. Tvůrci naštěstí opustili jakékoliv vedlejší linky a vedlejší postavy a soustředí se zcela na hlavní postavu, která to popravdě táhla celou dobu. A dělají sakra správně. Cillian Murphy byl skvělý vždycky, ale Tommy Fucking Shelby je jeho ikonická role, pro kterou byl zrozen. Šestá série byla majestátní, plná ikonických momentů a nemohu se dočkat celovečeráku, který to celé uzavře. ()

Motinski

Málokedy hodnotím série samostatne no teraz spravím výnimku. Stratilo to šťavu a väčšina deja sa ťahá ako sopel. Chýba dravosť, obľúbené postavy sa chovajú inak, záporné nie sú tak výrazné a minimálne v celej strednej časti som si hovoril, načo sa to do pekla pozerám. Toto je tá srdcovka na ktorú som tak dlho čakal?. 6.séria je iná, no stále s množstvom pozitív. Temná, ponurá a so scénami ktoré sú fakt že geniálne nastajlované. Od kulís cez kameru až k nasvieteniu. Chvíľu som si začínal myslieť že sa opakuje GoT prešľap s 8. sériou ( ešte po štvrtej časti som myslel že hodnotenie nebude lepšie ako 3*) no potom sa blížil koniec a môžem s kľudným svedomím povedať že sa to nestalo. Záver je bezchybný a opäť navodil tie pocity pre ktoré seriál milujem. Zvraty, dialógy, nečakané situácie a hlavne tempo. Peaky Blinders vďaka rýchlemu a trochu nečakanému comebacku do starých vôd na konci ostávajú jednou z obľúbených ság a minimálne ku prvým 4 seriám sa budem opakovane vracať. Ajkeď je to už ako celok slabšie, nedám na seriál dopustiť. 7/10 ()

BrooksW.Here

"The only person who could ever kill Tommy Shelby is Tommy Shelby himself." _____________ Nenapadlo by ma, že finálna séria Peaky Blinders bude pre mňa tou najslabšou, ale jednoducho sa nedokážem ubrániť dojmu, že to tak skutočne je... Z technického hľadiska síce nemôžem nič vytknúť (kamera a soundtrack sú stále bezchybné!), ale to určite neplatí o príbehu – ten mi prišiel neskutočne pomalý a naťahovaný, miestami som sa vyslovene nudil, a v konečnom dôsledku ani neviem, o čom táto séria vlastne bola... A to ani nehovorím o tom, že zápletka z piatej série zostala takmer úplne nevyužitá a jej pokračovania sme sa skoro vôbec nedočkali (bol som naozaj zvedavý, akých následkov sa ešte Peaky Blinders po nezdarenom atentáte dočkajú...) a hlavný záporák z predošlej série (Oswald Mosley) sa nanešťastie dostal na vedľajšiu koľaj... Okrem toho som čakal aspoň trochu emotívnu rozlúčku s týmto seriálom, ale namiesto toho som dostal iba nekonzistentný mišmaš, pri ktorom mám pocit, že nebol ani trochu dopredu premyslený a príde mi trochu čudné, že najsilnejšiu emóciu vo mne vyvolala horiaca maringotka v úplne poslednej scéne... A to je obrovská škoda, pretože táto séria mala potenciál stať sa jednou z najlepších... Je mi to ľúto, ale viac ako 7 kusov dynamitu z 10 finálnej kapitole Peaky Blinders dať nemôžem... Dúfam, že pripravovaný film bude o poznanie lepší... ()

Cappuccino

Finálna séria je plná skvelých scén, ktoré som si užil (Arthurove debaty s Tommym, politické rozhovory, scéna v saune a s nepodplatiteľným rozhodcom...), ale ako celok pôsobí nekonzistentne. Vizuálne je to stále krásne, hudobný podmaz skvelo podkresluje každý moment a napätie, no zároveň tu máme množstvo omáčok. Dejová línia s Ruby a utrápenou Lizzie nudí, pričom zápletka s cigánskou kliatbou pôsobí ako navyše. Osobitným tragédiám sa venuje viac priestoru, ako by bolo vhodné. Michaelova línia je úplne jasná od celého počiatku a jeho vyhlásenia o pomste sú otrávne. Záver je remeselne natočený dobre, ale zároveň mu chýba šťava, plus vývoj jednotlivých línií je predvídateľný. Ako veľký fanúšik série sa po pozretí 6. série cítim pomerne sklamaný a prázdny. 6/10 ()

• Šestá řada se měla začít natáčet v březnu 2020. Kvůli pandemii covid-19 však bylo natáčení odloženo. (LUKICKK)
  • Příznivci Britského svazu fašistů, který vedl sir Oswald Mosley (Sam Claflin), byli známí jako „černé košile“ podle uniforem, které nosili. (LUKICKK)
  • Jedná se o nejdelší epizodu celého seriálu. (LUKICKK)