Zorro

• Česko Zorro (viac)

Do jihoamerické provincie přijíždí nový guvernér Diego. Zástupce místních vojáků Huerta ho hned po příchodu požádá o převedení většiny pravomocí na svou osobu. Na první pohled nerozhodný a bojácný Diego souhlasí a zdá se, že Huertovu zvůli nikdo nemůže zastavit. Když však vojáci jednoho dne na tržišti chtějí zbičovat nevinného mnicha, objevuje se tajemný maskovaný Zorro. Muž v černém plášti a masce i nadále kazí Huertovy plány, až se samozvaný vládce začne zabývat myšlenkou, zda Diego není mužem dvou tváří.

Italské verzi přepisu slavného příběhu o maskovaném mstiteli bezpráví dominuje bezesporu Alain Delon, značnou pozornost však vzbudil i výkon Ottavie Piccolo v roli Huertovy sestřenky Hortensie. (Robbi)

Mariin

Delon se na Zorra dosti hodí, je to barvité, kostýmové, výpravné...ale ...zároveň dosti užvaněné. A celkově působí tento film nemastně-neslaně: není to ani vyslovená komedie, ani vysloveně napínavý dobrodružný film. Pro mne jen slušný průměr (a víme, že Tessari umí - viz např. jeho dva westerny Pistole pro Ringa a Ringo se vrací). ()

Ironfood

Delon do role Zorra pasuje naprosto skvěle, ale jinak tenhle film moc nefunguje ani jako dobrodružný příběh, ani jako komedie. Výrazným pozitivem je tady hudba bratrů de Angelis, alias Oliver Onion, i když nedosahuje kvalit jejich největších pecek jako Dune buggy (Jestli se rozlobíme, budeme zlí) On my way (Šimon a Matouš jedou na Riviéru) či Hombres Del Mar (Černý Korzár). O Sandokanovi nemluvě:-) ()

MirkaP

Můj první film o Zorrovi a zároveň první film s Delonem. Kdybych to hodnotila úhlem prvního shlédnutí, dala bych tomu plný počet, neboť jsem byla naprosto unesená. Dnes po těch mnoho mnoha letech a shlédnutích vidím jisté slabiny, ale pokud mám možnost, vždy se znovu s chutí podívám. AD jako Zorro je nepřekonatelný. Že ten scénář je poněkud schizofrenní a neumí věrohodně přepínat mezi komedií a dramatem, že hloupost jeho protivníků je až protivně přehnaná ... co se dá dělat. Dospělýma očima uberu jednu hvězdu a příště se podívám zas. ()

Anderton

Nie príliš zábavné zobrazenie legendy. Má to ale na prvý pohľad všetko, čo tu nesmie chýbať. Delon sa taktiež do úlohy perfektne hodí, lenže chýba tu "Bebeho slovné zotieranie súperov" (viď zábavnejší Cartouche) a filmu tak chýba paradoxne švih, i keď sa tu švihá zbraňami ostošesť. Záverečný súboj ma ale potešil, len keby odhalenie identity Zorra neprebehlo tak nejak sucho, vlastne ako celý film. ()

MJMilan

Výborné! Určitě nejlepší zpracování jaké bylo natočeno. Sám Alain Delon je tu úplně jiný, než jsme zvyklí a dabing Pavla Trávníčka to umocňuje na druhou, když jako Diego je opravdu usměvavý a jako Zorro sympatický drsňák. I příběh je udělaný zase trochu jinak, než je moderní divák zvyklý. Skvěle zahrána je také role záporáka ztvárněná Stanleym Bakerem. ()

• Film inspiroval Ilyu Salkinda, který podle Zorra (Alain Delon) vytvořil postavu Supermana do filmu Superman (1978). (Terva)
  • Jedná se o jeden z první západních filmů, který byl distrubován do Číny po kulturní revoluci do roku 1978. (Terva)