Na území dnešní Kalifornie bojoval před lety proti bezpráví španělských kolonizátorů legendární hrdina Zorro. Muž s černou maskou přes oči a zastánce chudých byl ve skutečnosti ctihodný a zámožný Don Diego de la Vega (Anthony Hopkins). Královský místodržící Don Rafael Montero (Stuart Wilson) naneštěstí krátce před pádem španělské krutovlády odhalil Zorrovu identitu. Při dramatickém střetnutí tragicky umírá Vegova milovaná manželka a krutý Montero si odváží i jeho malou dcerku Elenu. Ctihodný Don Diego de la Vega alias obdivovaný a milovaný Zorro mizí na dlouhých dvacet let v temné vězeňské kobce. Uplynulo dvacet let. Don Montero se vrací do Kalifornie. Chce tu založit nezávislou republiku a hlavně vydrancovat nově objevené zlaté doly. De la Vega hnán touhou po pomstě prchá z vězení a přijímá za svého žáka buranského zlodějíčka Alejandra Murietu (Antonio Banderas), který mu kdysi před dvaceti lety jako malý chlapec zachránil život a nyní utápí svůj žal nad ztrátou bratra kde jinde než v alkoholu. De la Vegu a Murietu, minulého a budoucího Zorra, spojuje kromě náklonnosti k chudým i nenávist ke společnému nepříteli - Alejandrův bratr totiž zemřel rukou jednoho z Monterových hrdlořezů. Ovšem dříve než okusí sladkou pomstu a zachrání pracovitý lid Kalifornie před nástrahami proradného Montera, čeká na oba nejedna náročná zkouška. Mladý Alejandro se musí zdokonalit v boji i ve společenském chování a de la Vega se musí znovu vyrovnat se ztrátou své dcery, která přijela do Kalifornie s Monterou a považuje ho za svého otce... (oficiálny text distribútora)

Morzael

No, pro mě zklamání. Zorro byl pro mě v dětství jeden z největších hrdinů a tento film mě tedy do legendy o temném ochránci chudých moc nevtáhl. Hrozně kýčovité (zajímavé, že pokaždé když Zorro odchazí ze scény, je západ Slunce, i když tam přijede v pravé poledne), jo a pak taky ta scéna s lopatou-snowboardem. Radši nic. ()

panMartin

Ten film se mi líbil, hlavně prostředí, souboje a herci. Vynikající dobrodružný film, u kterého se nebute nudit. Prostě to napětí, ta romantika a do toho humorná jiskra mezi Hopkinsem a Banderasem... Toto zpracování příběhu o Zorrovi je velmi povedené, a to i díky výborným a charizmazickým hercům. Catherine Zeta-Jones je tady vážně sexy Hopkins v roli stárnoucího učitele byl více než dobrý, Banderas který dodává filmu tu správnou vášeň, role mu padla jako ulita. Bavilo mě to a kdykoli si to rád zopakuji. A doufám, že se film udrží v červené barvě. ()

Martin741

Reziser Martin Campbell po bondovke Golden Eye s Pierce Brosnanom sa rozhodol natocit tento krasny film. Filmu vladnu vyborni herci, z ktorych hlavnu pozornost na seba strhava Hopkins, ale sekundovat mu stihaju aj krasna Catherine Zeta-Jones a Antonio Banderas /A to Banderasa mam osobne na haku ....../. Bombasticka vyprava, vyborne akcne sceny, dialogy a zrucna reziserska ruka M. Campbella zaistuju filmu 89 % ()

gabin(a)

Pro mě typický tříhvězdičkový film, který bych si sama nekoupila, nepustila, ale když ho dají v TV o nedělním deštivém odpoledni, klidně se na něho kouknu, zasměju se, poobdivuji pěknou kameru a Catherine Zeta-Jones. Mimochodem ji a Moniku Bellucciovou považuji z "mladých" hvězd za jediné, které se můžou rovnat těm "starým", s přirozeným měkkým půvabem, elegantním, nehranatým, nešpidlatým, nesvalnatým, nešlachatým, neemancipovaným, přesto si omotávajícím muže kolem prstu (Lorenová, Bardotová, A. Hepburnová, Schneiderová, Vittiová, Mutiová a další převážně evropské herečky). Přidávám ještě Sophii Marceau a Audrey Tautou. ()

BarryLyndon

Zorra jsem si pamatoval jen jako dobrý film a ono je to ve skutečnosti naprosto skvělý. V podstatě dokonalý blockbuster. Zábavný, akční, romantický, vtipný. Nic víc nepotřebuju.  Banderas je podle mne dlouhodobě jeden z nejvšestranějších herců a tady to potvrzuje. CZJ nádherná!!! Hopkins tradičně neselhávající a v akci uvěřitelný. V podstatě víc není potřeba. :-) 9/10 ()

• Když Zorro (Antonio Banderas) sjíždí v dolech kopec na lopatě, lze všimnout, že ji má pevně připoutanou k nohám. (Sign)

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra