Continuum

Kanada, (2012–2015), 31 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Tvorcovia:

Simon Barry

Hudba:

Jeff Danna

Rachel Nichols, Victor Webster, Erik Knudsen, Stephen Lobo, Roger Cross, Brian Markinson, Jennifer Spence, Lexa Doig, Luvia Petersen, Richard Harmon (viac)

Policistka z roku 2077 (Rachel Nichols) se přichomýtne k útěku bandy nebezpečných zločinců z vězení. Ocitne se i s nimi v roce 2012 a dává si za úkol nejen najít cestu zpět ke své rodině, ale zároveň pochytat zločince dříve, než uskuteční svoje plány. Přitom jí pomáhá mladý vynálezce Adam (Erik Knudsen) a Vancouverské policejní oddělení, jmenovitě Carlos (Victor Webster). (Ben Nevis)

cogi

Seriál není z toho žánru, že od první minuty Prásk a doslova "žerete" každou minutu. Seriál se postupně rozvijí a postupně vás omotává a vy zjišťujete, že chcete další a další díl. . Jinak mi i přijde, že až tak moc SCIFI seriál není a že už některé věci jsou v dnešní době taky možné (nebo spíš, že už jsou vyrobené či k nim není moc daleko) ()

Wysch

Bylo to trošku překvapení pro mě. Pilot se nakonec celkem slušně rozjel a já si i chvíli říkal, že by to mohlo bejt na pět hvězdiček, ale někde kolem třetí epizody se ztratil ten drajv a stala se z toho všeho jen epizodická omáčka okolo nějaký příběhový linky. Jednoduchý případy, který (jinak velice SYMPATICKÁ) Kiera (Nichols) řeší, jsou fakt jen zbytečným přimícháváním surovin do kotle, to nejdůležitější se nakonec objevuje znovu v závěru první sezóny, která spíše přináší otázky o tom, jak se tvůrcům podaří ten časově náročnej oříšek zvládnout. ()

warrenur

Prva seria celkom fajn. Druha kvalitativne klesla. O tretej uz ani nehovorim. Slaby priemer. Po stvrtej uz istotne nesiahnem. Rachel Nichols vie sice s mimikou pracovat velmi sikovne, ale v konecnom dosledku vsetko, aj s jej pozou, posobi amatersky az strojene. Ako znacne pozitivum vnimam postavu Alec-a Sadlera a jej stavnenie. To je v skutku velmi autenticke. Ako celok vsak vsetky tri serie tvoria podpriemerne sci-fi. A hoci hratky s casovym kontinuom a ohybanim reality mam celkom rad, hlavne tretia seria ma zacala znechucovat. ()

fmash

Hrátky s časoprostorovými paradoxy, protektorka s naprosto nemožným účesem, který ne a ne se přecuchat na něco lepšího ani v epicentru výbuchu plynového zásobníku, veškeré peripetie závislé na tom, že ten hoch v pozadí, co to umí se svým PC rozhodně líp než já, to se svým PC umí líp než kdokoli v minulosti, současnosti i budoucnosti, a navíc je pořád na drátě. K tomu jinak prominutelná laciná výprava a evidentní béčkovost, a navíc ještě nesrozumitelné „poselství“. Jednoznačně se tu jedná o nadvládu korporací, která je špatná, ale kdoví jak by nám v budoucnu bylo bez ní, je potřeba proti ní bojovat, ale je ošklivé se při tom prát, atd. atp., čili pseudomorální pseudodilemata v kostce, takto nikoli nereálná, ale relativizovaná a beztvará. Snížil jsem na jednu pěticípou ve chvíli, kdy jsem s úlekem zjistil, že to má další série, které fakt netoužím vidět. ()

Dreadd

Velmi příjemné sci-fi seriálové překvapení letošního roku. Sexy policistka v upnuté kombinéze v hlavní roli jistě potěší všechny nerdy, ale seriál dokáže nabídnout mnohem víc. Především se snaží všechno divákovi vysvětlit, často pomocí střípků z budoucnosti a drží ho v nevědomosti maximálně do konce jednoho dílu. Navíc námět je hodně aktuální, ať už samotný terorismus nebo korporace, které si myslí, že jsou nad zákonem. Ve finále první řady scénáristům snaha o velkolepý závěr trochu sklouzla k Abramsovské přeplácanosti, přesto doufám, že scénáristé se nakonec dokáží udržet v rozumných mezích v další sérii (kterou snad brzo televize potvrdí). ()

• Všechny epizody první série mají v názvu dílu hrátku se slovem "Time", čímž se seriál odkazuje na téma cestování časem. Všechny epizody druhé série mají v názvu hrátku se slovem "Second", čímž se odkazuje na to, že jde o druhou řadu seriálu. Všechny epizody třetí řady mají v názvu hrátku se slovem "Minute". (Pajky3)
  • Natáčanie prebiehalo vo Vancouveri, kde sa odohráva aj samotný dej. (Greenpeacak)
  • V 6. díle 2. série s názvem "Second Truths" cituje Carlos (Victor Webster) na konci epizody větu Sherlocka Holmese "If you eliminate the impossible, whatever is left over, however improbable, has got to be truth," tedy v překladu "Když vyloučíte nemožné, pak to, co zbývá, musí být pravda, byť je sebenepravděpodobnější." (Shadowspark)