Když se v New Yorku poprvé setkáváme s finančním magnátem Robertem Millerem (Richard Gere) na oslavě jeho 60. narozenin, jeví se jako ztělesnění úspěšného amerického podnikatele a dokonalého rodinného života. Za zdmi jeho dokonalého sídla mu ale vše přerůstá přes hlavu. Zoufale se snaží dokončit prodej svého obchodního impéria dříve, než se přijde na jeho podvody.Snaží se utajit svůj dvojí život před svou loajální manželkou Ellen (Susan Sarandon) a úžasnou dcerou a jedinou dědičkou Brooke (Brit Marling). Miller se snaží vybalancovat aféru s francouzskou prodavačkou umění Julií Côte (Laetitia Casta). Právě v okamžiku, kdy se snaží prodat své problémové impérium, neočekávaný smrtelný omyl jej nutí žonglovat se svou rodinou, podnikáním a zločinem za pomoci Jimmyho Granta (Nate Parker), osoby z Millerovy minulosti. Jeden špatný krok nastartuje podezřívavého detektiva New Yorské policie, detektiva Michaela Bryera (Tim Roth), kterého v jeho úsilí nic nezastaví. Bojuje o čas, který nemá. Miller je konfrontován s limity svého morálního pokrytectví. Podaří se mu to dřív, než celá ta bublina praskne? (oficiálny text distribútora)

Terva

Když se to kazí, tak s plnou parádou. Robert Miller (Richard Gere) by mohl vyprávět. Od ženy k milence, dcera prudí, prachy v kopru, tedy v Rusku a divák si tak říká, co by se ještě mohlo stát. A stane se, ne jen jedna nebo dvě věci, ono se jich stane za celý film nespočet. Když už se z jedné dostane, druhá klepe na dveře. CITÁT Jsem už starý..... Za vším však hledejte peníze, ty jsou hybnou silou příběhu. A kdo pořádně sleduje nervozní chování pana Millera, jeho neustálé kalkulování a jeho pocit "PENĚZ" nebude vůbec na konci filmu přemýšlet, jak to dopadlo. Prostě to snad hned každého napadne. A k hereckému obsazení bych napsal, že vlastě Gere je jediný usměvavě pěkný herec na place. Susan už to má skoro za sebou a Brit i blond vypadá jak Brit ze Skotského poloostrova. Povedený snímek, dobrá hudba a zajímavý konec. CITÁT - Dámy a pánové Robert Miller........... ()

Grran

Tak Smrtelné lži je velice zajímavej a depresivní film, dle mého názoru tak moc nabitý dějem, že vás až do konce nechá bez dechu. Bonus filmu bezpochybi je konec, který vám ten dech skoro doslova vyrazí a zanechá vás v temnotě sálu s myslí roztočenou na plné obrátky, avšak bez možnosti dokončit své myšlenkové pochody. Každopádně mimo celkovou nabitost vypjatými situacemi nabízí film odlehčení v podobě několika opravdu vtipných scén (smál se celý sál, tak to zřejmě nebude pouze moje subjektivní hodnocení..). ()

BarryLyndon

Přiznám se, že mám Richarda Gerea docela rád. Je hrozně jednoduchý ho hejtit za připosraný romantický komedi, který cca čtvrtstoletí točil a nějakej hipiesáckej budhismus. Doporučuji s ním libovolný rozhovor, ten člověk to má v hlavě neskutečně srovnaný. A ano můžu s ním i věci jako Šakal a První rytíř, resp je považuju za super filmy. Taky jsem se do 4 let pochcával a na Ipodu mám playlist s názvem "Michal David Best of". *:D* Tohle s ním byla hodně fajnová podívaná. Nebylo to vtíravý a už vůbec mi to neplátilo penisem o xicht, jak moc je to inteligentní a nachytá mne to na švestkách. Napětí to dávkovalo od začátku do konce tak nějak rovnoměrně. Kdyby měli tvůrci koule, tak z toho mohlo být regulérní pokračování Pretty Woman. To by bylo neskutečně geniální. Nechat to z 99% stejný, neměnit žánr, nic, jenom přeobsadit Susan Sarandon za Julli Roberts. *:D* A naprosto beze srandy jsem měl místy podobné pocity jako při čtení Dostojevského Zločinu a trestu. Ať hodí kamenem, kdo by v jeho situaci jednal jinak. *;)*Takže pokračování Pretty Woman v adaptaci zločinu a trestu? To je zhruba přesně tohle a je to svinsky dobrý film. Roth ve vedlejší roli famózní, stejně třeba jako "dcera". S tím že jsem se vrátil tak o 12 let zpátky na čtvrteční Novu a tohle dávali od 22:30 a to nemyslím ve zlém, naopak. Z toho filmu mám podobný pocit jako z The Guest. Takové "malé" filmy už se dneska točí pomálu a je to škoda. 8/10 ()

lillien

Príma milionářova dráma o nutkání víc a víc bohatnout, neb imponovat v šedesáti hormonálně rozbujelé pětadvacítce je bez milionů fuška. Navíc když je to francouzka, je nabíledni, že bude mít tři prdele keců, když se zdržíte na schůzce, protože "se ne pa lamůr", lamůr je, když s ní oxidujete od rána do večera. A když se to podnikání zadře, milenka držkuje a nějak se to celé musí polepit, začne to být docela záživné. Gere není mým samčím idolem, přesto mě herecky bavil. Žádný velký hit, ale rozhodně velmi uspokojivá detektivní dramoška. ()

Genero

Richard je prototypem idola, který je za všech okolností krásný, vrásky pravidelně natírá Dermacolem a zásadně nemasturbuje na veřejnosti. Pro ženy a určitý typ mužů bude přitažlivý a žádoucí i v situaci, kdy se změní hluboko pod zemí na ropu. Proto je předurčen k rolím velmi, ale velmi mocných a bohatých mužů, kteří dobře znají význam slova dividenda a nebojí se ho použít. Jelikož můj mozek prokáže absolutní ekonomicko-analytický vrchol, když donutí nejistý ukazováček vyťukat u bankomatu PIN, šly v tomhle filmu veškeré ty finančnické úskoky, tanečky a píčovinky úplně mimo mě. Když se ale vcítím do magnáta, který snídá stříbrnou lžičkou kaviár a v paklíku bankovek v jeho peněžence jasně vévodí Masaryk, asi bych taky podlehl lehké frustraci, kdyby v mou rukou na sračky rozsekaném automobilu vesele plápolala vyvolená samotného Obelixe a na paty se mi lepil pan Oranžový. ()

• V 55. minúte za sebou Robert Miller (Richard Gere) zamkne dvere, o minútu neskôr, keď vychádza, sú už odomknuté. (slavinka39)