Elitní zabijaci

• Česko Nájemní zabijáci (viac)

Vincent Brazil (Jean-Claude Van Damme) je nájomný vrah, ktorý vezme akúkoľvek zákazku, ak je dobre zaplatená. To je dôvod, prečo prijme objednávku zlikvidovať šéfa drogového kartelu Pola Yakura (Ivan Kaye), ktorého práve prepustili z ukrajinského väzenia. Nie je však jediný, kto ho chce zabiť. Druhým je bývalý tajný agent Roland Flint (Scott Adkins), ktorý má s drogovým bossom nevybavené účty. Znásilnil jeho ženu a bil ju tak dlho, až skončila v kóme. Brazil však netuší, že má byť návnadou pre chytenie Flinta, po ktorom poľujú skorumpovaní policajti z Interpolu. Pri prvom útoku Brazil zabije Yakurovho brata a Flinta vďaka nemu uväznia. Uvedomí si svoju chybu a Flinta oslobodí. Podlý Polo Yakur chce Flinta raniť na najcitlivejšom mieste, a tak zamieri za jeho bezmocnou ženou. Aj keď sú obaja zabijaci extrémne odlišní, napokon spoja svoje sily, aby zlikvidovali mocného spoločného nepriateľa, najbrutálnejšieho drogového bossa vo východnej Európe. (TV JOJ)

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film s hviezdnym akčným duom. Má dosť dobrý príbeh o dvoch špičkových nájomných zabijakoch, ktorí idú po jednom vplyvnom zločincovi, jeden kvôli peniazom a druhý kvôli nevyriešenému účtu z minulosti a tak spoja svoje sily. Spracovanie je na tom dobre, síce tempo je väčšinu času pomerne pomalé, viac sa rozbehne až v poslednej polhodine, ale dej rozhodne dokáže zaujať, je tu viacero zaujímavých prvkov a postáv, takže nemám väčší problém. A dokonca aj dialógy sa počúvajú celý čas dobre. Akcie tu moc nie je, ale aspoň tá je celkom dobrá. Až na dve, tri scény sa jedná len o niekoľkosekundové situácie, padne pár úderov, prípadne výstrelov a tým to končí. Dá sa povedať, že pôsobí plne realisticky. Natočená je celkom dobre, strihu je síce o trochu viac, ale nie je to nič zlé, akcia pôsobí drsne, nájde sa tu niekoľko slušných krvavých efektov. Ale akcia celkovo je tu ustúpená do úzadia, keď príde, tak sa na to pozerá celkom dobre, ale nie je to nič, čo by sa oplatilo pozrieť znovu. A nanešťastie aj súboj Van Damma s Adkinsom je na tom rovnako. Najviac sa mi páči úvodná hitmanovská akcia. Herecké obsadenie je samozrejme výborné, Jean-Claude Van Damme a Scott Adkins v hlavných úlohách, obaja sa pokúšajú hrať a ide im to dobre, hlavne Van Dammovi a ani vedľajšie postavy moc nesklamú, nie je tu nikto, kto by prekážal, len hlavný záporák mohol byť lepší. Réžia a technická stránka sú v rámci rozpočtu celkom slušné, len ten kamerový filter si mohli odpustiť, ale po čase sa naň dá zvyknúť. A na to, že sa jedná o film z východnej Európy, tak sa zbavil väčšiny jej hlavných záporov, lokality a aj vedľajšie postavy boli vybrané tak, aby to neurazilo. Určite nemôžem povedať, že by som bol plne spokojný, od filmu s takýmto obsadením čakám hlavne výborný akčný film s množstvom kvalitnej akcie, čo sa síce nestalo, ale dej a postavy ma bavili, takže určite nie som ani sklamaný. Posledné dva Van Dammove filmy Pastier a Univerzálny vojak 3 ma bavili viac, toto je skôr na úrovni filmov ako Zástupca veliteľa. 72% ()

zlabus

Nechápu jak tohle může mít přes 60%. Nechápu, jaktože drív byla akční béčka zábavně blbá a najednou to nejde. Poměrně jsem se těšil na nějaký nobrain výplach a dostal jsem debilní selanku o tom, že i nájemní zabijáci jsou fajn lidi. Jo a co režisér chtěl říct těmi prapodivnými filtry, by mě opravdu zajímalo. 30% ()

Lateef

Scott Adkins a jeho dětský idol Jean Claude van Damme ve filmu Ernieho Barbarashe. Nebo to lze říct i jinak. Pomstychtivý zabiják s pořádně utaženým akčním obojkem a jeho dětský idol, ataxo- a koniofobický vrhač nožů ve filmu podprůměrného béčkaře s kontakty v Rumunsku. Dneska tohle prostě nemůže fungovat. Divák chce v tomto typu filmu vidět především kvalitní akci: svižné přestřelky a nápadité fighty jeden na jednoho. Tyto dva stěžejní prvky by měly být střídavě navlékány jako korálky na tenkou nit představující ucházející (neurážející) příběh. Mám pocit, že zde nefunguje dobře ani jedno. Hlavně se tu více mluví a mazlí se želvami než koná. Van Damme se pokouší o vážné herectví, ale já ho mám zafixovaného jako mistra Roznožek, na druhou stranu mu asi došlo, že adduktory by mu u podobných fines mohly popraskat, proto bere do rukou víc pistole a nože. Adkins zůstal hodně daleko za svými nejlepšími technikami, připadal mi jako granát, co nechce vybuchnout (asi se po place producíroval Chuck Norris). Má pár osobních soubojů, trvajících v průměru 5,5 vteřiny, nepředvede nic z arzenálu svých náročnějších technik a myslím, že chtěl svému idolu sekundovat v herectví. Vzájemný duel JCVD vs SA vypadá jako půlminuta neškodných tahanic staršího a mladšího bráchy. Kdepak fyzično. Příběh je občas natahovaný zbytečně dlouhými upovídanými scénami, dobré momenty (emoce, nápad) se tu najdou tak tři čtyři. Celkově zklamání, táhne se to jako Hubba Bubba, chybí víc akce, iritují mě ty arabské nebo jaké nápěvy, jednolitý filtr mi nijak nevadil. Dám střed, přesně 50% a když vidím, kdo točí Six Bullets a The Package, předem to odpískávám. Isaacu, prosím Tě, pusť se co nejdřív do tý čtyřky, vždyť i Scott nedávno prohlásil, že by do toho určitě šel, tak na tom začni makat, protože nic jiného mě v současnosti asi nerozdmýchá. ()

matestlust

V rámci přehršle ultra sraček mezi novodobými akčními béčky je tohle silný nadprůměr. Navíc je hodně lákavé spojení klasika v žánru ( van Damme ) a nynějšího borce ( Adtkins ).Ačkoliv je pravdou, že se oba ve filmu mohli vyřádit daleko víc, jako celek film působí přesvědčivě, jak v hereckých výkonech ( to nebývá v téhle době už zvykem ), tak zápletkou...Akce je poměrně dost, i když by mohl být i více, všichni hrdinové ( jak kladní, tak záporní ) plní svou roli důvěryhodně..každopádně tomu něco chybělo, aby to bylo ještě lepší..3,5* ()

Wacoslav1

Nic moc dalsi pokus o predelani neprekonatelnych Najemnych vrahu lepsi varice na toto tema je rozhodne letosni Lundgrenovka Hra pro jednoho tohle je takovy nijaky JCVD uz tradicne predvadi to svoje ne ja nehraju ja se tu jenom vyskytuju Adkins jak uz to bejva v posledni dobe tradicne nevyuzitej ne ne tohle trhak nebude... ()

• V scénke, keď sa Vincent Brazil (Jean-Claude Van Damme) a Roland Flint (Scott Adkins) po prvýkrát stretnú v sklade a mieria na seba zbraňami, tak pri zábere zhora si môžeme vľavo hore všimnúť, že niekto zo štábu prebehol za okrúhlym strojom, pred ktorým stoja sudy. (ČSFD)
  • Film byl převážně natáčen v Bukurešti (Rumunsko) a v New Orleans (Louisiana, USA). (Terva)