Robert Rath (Sylvester Stallone) je profesionálny zabijak. Keď dostane zaujímavý kšeft - zabiť mafiánskeho bossa Alana Brancha (Steve Kahan) - pri plnení zákazky narazí na mladého ambiciózneho zabijaka Miguela Baina (Antonio Banderas), ktorý má „záujem“ o tú istú obeť. Od tej chvíle sa s Bainom stretáva všade - akoby ho jeho mladý kolega vyzval na súboj o toho najlepšieho zabijaka! Ďalšou Rathovou zákazkou je mladá počítačová hackerka Electra (Julianne Moore), ktorá ukradla prísne tajné dáta a má v pláne ich výhodne predať. V hoteli, kde má dôjsť k transakcii, je ale opäť Bain, ktorý postrieľa nielen agentov Interpolu, ale aj všetkých štyroch obchodníkov. Electre sa podarí ujsť, no nie na dlho. Nájde ju totiž Rath, ktorý jej pomôže. Čoskoro ich vyhľadá i Bain, z prostého dôvodu - Rath sa má stať jeho ďalšou obeťou... (TV Markíza)

JohnnyD

Veľmi kvalitná Sly-ovka, z konca jeho zlatého obdobia. Síce Donnerova réžia nie je nijak prelomová, scenár je ale dostatočne chytrý. Stallone opäť raz bol úžasný - tvrďas s drsným pohľadom, hláškujúci a nesmierne cool. A na rozdiel od iných si myslím, že Banderes bol dosť veľká slabina filmu. Totiž celý čas neskutočne prehrával a oproti kultivovanému a realistickému Slyovi, bol akousi komiksovou postavičkou. Film disponuje skvelým tempom, ktoré vrcholí v závere v horúcom Mexicu (alebo v akej juhoamerickej krajine). ()

Fiftis

V mojej zbierke je tento film na čestnom mieste, pretože skutočne kvalitných snímok takéhoto zamerania je naozaj málo. Film je podľa mňa zvláštne spracovaný, nejde len o "čistú" akciu a zabíjanie obetí. Nazval by som to akýmsi psychologickým a neskôr aj fyzickým súperením dvoch profesionálov, ktorí sa silou mocou snažia predčiť jeden druhého i za cenu vlastného života. Antonio Banderas ako pološialený a nervózny zabijak a Sly, ktorý už niekoľko rokov predvádza svoj štandartný výkon, čo potvrdil aj v tejto snímke (dá sa povedať, že film patrí k jeho lepším). Obaja sa navzájom dopĺňajú a zároveň sú si protikladom - kľudný a tichý Sly verzus "neposedný" a hlučný Banderas. Pre Banderasa úspech, pre Stalloneho rutina. A ešte vás čaká sexy Julianne Moore. ()

Jordan

Zlý zabijak, dobrý zabijak, starý a údajne mŕtvy zabijak a osamelá hackerka s mačkou (asi jedinou kladnou postavou filmu) spejú k prekvapivo zlému záveru - i napriek tomu dávam vysoko nadpriemerné hodnotenie (možno si to ten film ani nezaslúži) a to len vďaka mojej obľúbenej Julianne Moore, skvelému výkonu Antonia a (i keď nedotiahnutému) pomerne originálnemu nápadu. Čo sa týka akčných filmov, tento mierne vyniká a má aj dobrý spád. No - tú historku v závere podal Terence Hill oveľa lepšie :) ()

Shakers

Fajn casting, herecký je to dobre zahrané (výborný Sylvester Stallone, skvelý Antonio Banderas a kočka Julianne Moore), akčné scény sú dobre natočené a majú atmosféru, príbeh napínavý, no trošku film brzdí pomalé tempo. Jeden s tých lepších filmov nie len Slya, ale aj režiséra Richarda Donnera. 80% - 4* ()

Dever

Soundtrack Mark Mancina a John van Tongeren: 1. La Muerta¨Ouverture (02:08) ,2. Anna & Joseph (01:13) ,3. ¨La Muerta¨Ouverture (02:08) ,4. Rath´s Contract (01:33) ,5. The Mark Has Been Retired (02:11) ,6. Next Mark (00:51) ,7. Cemetary Scene (04:36) ,8. Miguel Escapes (01:10) ,9. Taxi Driver Trap (03:41) ,10. ¨Move¨! (00:48) ,11. First Copnfrontation (02:18) ,12. Tracking The Dutch Man - Part 1 (01:44) ,13. Tracking The Dutch Man - Part 2 (00:54) ,14. Room 718 (02:51) ,15. Room 542 (03:06) ,16. Elektra Is The Mark (02:01) ,17. Miguel Is On His Way (00:36) ,18. Miguel Enters (00:41) ,19. Second Copnfrontation (03:40) ,20. Elektra´s Breakdown (01:57) ,21. The Disc (01:51) ,22. Night Chat (01:38) ,23. The Trade (01:48) ,24. Out Of The Metro (00:18) ,25. Out Of The Metro - Alternate (00:21) ,26. The Suitcase Trap (00:35) ,27. The Port (00:44) ,28. The Price Has Changed (00:57) ,29. ¨Say Please¨/The Old Club (01:33) ,30. Rath´s Flashback (02:57) ,31. Going After Elektra (02:15) ,32. Miguel The Sniper (04:31) ,33. Time Is Money (03:47) ,34. Final Confrontation (06:16) ,35. Nicolai´s Ressurection (03:19) ()

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner

05.07.2021

Legendární režisér Supermana, Smrtonosné zbraně nebo Spiknutí Richard Donner zemřel ve věku 91 let. Smutnou zprávu přinesla jeho manželka, producentka Lauren Shuler Donner. Slavný tvůrce pocházel z… (viac)