Voják Miller (Toby Kebbell) se vrací z války v Afghánistánu konečně domů. Idyla však netrvá dlouho. Miller odhalí spiknutí, do kterého jsou zataženy zpravodajské služby a nebezpečný drogový kartel. I když mu jde o život, rozhodne se toto spiknutí překazit, i kdyby ho to mělo stát život. (toy79)

zekon

Čekal jsem co se z toho vyklube a ono celkem nic. Připadalo mi to jakože si chce někdo formou béčka hrát na umění a bohužel se to nepovede. Voják speciálních jednotek se změní v detektiva, potom zase zapomene jak se bojuje v ulicích a coby mstitel který neví za co se mstí vystřílí většinu zlých a malý zlý jej zastřelí kdoví odkud. Za to že to nemělo happy end dám 2 ale jinak spíš teda 1*. ()

Fr

,,SVÝ SCHOPNOSTI TĚŽKO POUŽIJEŠ V CIVILNÍM SVĚTĚ“..... /// Těžký život veterána v časech míru. Stovky zářezů na pažbě z Afghanistánu se můžou hodit maximálně v boji proti terorismu...TAK JO!!!.. Od ,,The Veteran“ nemusíte (na rozdíl od Blitz) očekávat vůbec nic. Přestože tempo není nikterak závratný, je vlastně z celýho filmu nejsympatičtější. Nač se honit, PARAGÁNI PŘECE NEUMÍRAJ! Nikdo neslintá kraviny a nejste nuceni k žádným sympatiím. Scénáristi si (a nám) nechtěli komplikovat život, takže dráždění hada (bosou nohou) není drastický, spíš to jen lechtá. Černoši, Čečenci, Jugoši, Angláni – všichni chtěj Džihád a Miller tak může odhalit kurevský spiknutí a přidat další zářezy. Pravda, nakonec to tu trochu zasmraděj těma řečma o ,,implementaci požadavku zničení“, ale radostné výkřiky ,,JE TU MILLER! JE TU MILLER!“ je odsunou do pozadí. Přišel totiž odehrát svoji soukromou Call of Duty (Londýnskou misi). Možná to chtělo jen charismatičtějšího herce. Ale zase tu máme ,,akčňák“ vhodnej pro kardiaky, páč jim tu nemá co zastavit pumpu. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jsem kardiak. 2.) Mé sídliště je plné cizích státních příslušníků. 3.) Chystám se vyčistit bytovku. 4.) Právě jsem lokalizoval buňku. Teroristickou. 5.) Thx za titule ,,Babüzna“ a ,,Jives“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Hal_Moore

Téměř průměrný příběh dalšího válečného (Irák a Afghánistán) veterána, který má po návratu do vlasti problém s nalezením práce. A tak musí přijmout nabídku, která se na první pohled neodmítá. Preference má ty nejlepší a na doporučení se u podobných "zaměstnání" moc nehraje. Velmi chladný a emocionálně odtažitý Veteran, zasazený do prostředí ponurého Londýna (jeho "Projektové" části) nerozehrává zásadní příběh, ale zůstává minimalisticky při zemi, což hraje pro něj. Celou dobu sledujeme jen hlavního představitele, kterak se nutno říct vcelku realisticky vypořádává s kupícími se událostmi. Škoda jen samotného konce, ano, zřejmě takhle to v reálu opravdu většinou dopadne přesně takto, tvůrci si ale mohli připravit alespoň dovětek či nějaké důstojné zakončení. Přeci jen sledujeme film a ne příběh jednoho z mnoha. Dvě a půl. ()

maciii

Velmi pomalu odvyprávěné (což mi nevadilo) a na můj vkus příliš chladné. Osobně mám ráda filmy s trochu hlubším ponorem do osobností svých hrdinů, jejich pohnutek i vztahů. Tenhle film kolem mě dneska prošel, a zítra si už nebudu pamatovat o čem byl. Navíc zde je naprosto zřetelné, že Tobyho obličej není dělaný pro vážné role a měl by se radši držet černých komedií. ()

gpx

Veterán je film, na který bych neměl odvahu se podívat podruhé, protože se obávám, že bych tomu pak musel dát nulové hodnocení. Už po prvním shlédnutí mi přišlo silně divné především to, proč Millera vlastně vůbec na danou práci najali. Celý film tak v závěru vyústil v naprosto nesmyslnou samoúčelnou pitomost. ()

• Ve scéně, kdy Danny Turner (Tom Brooke) nastupuje do auta k Millerovi (Toby Kebbell), drží v ruce láhev Lucozade. Po nástupu do auta však pije z láhve s čistou vodou. (Spectr)