30 minút alebo menej

• Česko 30 minut nebo méně (viac)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiálny text distribútora)

BigDeal

Mám veľmi rád režiséra i hlavnú dvojku a o to viac ma mrzí, že bol pre mňa film tak veľkým sklamaním. Čo sa vlastne stalo? V prvom rade je to nevyužitý potenciál; dej sa ťahá presne tými cestičkami, ktorými by ste predpokladali, že sa bude ťahať. Žiadne prekvapenie, žiadne odbočenie, žiadna hravosť. Len povinná jazda a samé klišé. V druhom rade to vidím na nezaujímavé postavy. Áno, aj v 21 Jump Street boli postavy navrhnuté podľa rokmi overeného receptu, ale tvorcovia sa s týmto faktom dôkladne pohrali a zo všetkého klišé si úspešne uťahovali. 30 Minutes or Less však túto sebareflexiu nemá a postavy berie vážne. Čo je ešte horšie, nielenže sú postavičky nezaujímavé, navyše sú zle obsadené (Jesse Eisenberg sa jednoducho na postavu cool pohoďáka nehodí), alebo neskutočne hlúpe a otravné (hlavní záporáci). V poslednom rade bude podľa mňa chybou scenár. Tento aj keď ponúka množstvo vtipných situácií a hlášok, nikdy nie sú podané spôsobom, ktorý by bol aj naozaj vtipný. Vždy som vedel, že postava povedala niečo vtipné, aj som vedel, že by som sa mal zasmiať, ale nešlo to. Celé to bolo nejaké umelé a neúprimné a to nielen v oblasti humoru, ale aj v romantickej a bromantickej línii. Mrzí ma to. ()

klerik

Prekavpivo svižné a vtipné. Jednoduchá zápletka (Na tele máš bombu, zožeň nám prachy a dáme ti ju dole.) dáva priestor na rozpútanie divokej jazdy. Je tu hneď niekoľko skvelých postavičiek a dokonca aj príjemná looserská romantika... Ak máte radi veci napr. od Rogena (ZELENÝ SRŠEŇ) alebo McBrida (NAHORU A DOLU), mali by ste sa baviť aj na tomto... ()

Anderton

Pre mňa absolútne neznáma jednohubka, ktorá sa ale objavila na jednom streame a jej pozretie nijako zvlášť neľutujem. Naopak, mám aspoň materiál pre stredoškolákov na posledné vyučovacie hodiny pred maturitou. Ide totiž o materiál pre túto vekovú skupinu pre párty, kedy konečne rodičia odídu z domu a z balkóna/pri bazéne cítiť pri sledovaní filmu vôňu trávy. Ale dosť bolo pochvál a srandy, občas to chcelo viac dotiahnuť do konca už v scenári, keď sa tak herci snažili. A hodilo by sa pár minút navyše, aby sme zistili, ako to skutočne aj skončilo. ()

BadoXXII

Od režiséra filmu Zombieland? To by som teda neuhádol. Kým mal Zombieland množstvo nápadov (čo bolo dosť prekvapivé, že sa dá prísť stále s niečim novým v zombie hororoch) a bol aj veľmi vtipný a štýlový, tak 30 Minutes or Less tých nápadov na rozdávanie určite nemá, štýlové to je minimálne a vtipnosť je značne nevyrovnaná. Určite som očakával od tejto komédie viac. Najlepší na filme sú Aziz Ansari a Michael Peña. Naopak ufňukaný Eisenberg ide značne na nervy a Nick Swardson je nevýrazný . Takto je to aj s humorom, niekedy sa človek tomu zasmeje a inokedy zasa vyšumí úplne do prázdna. Na jedno pozretie sa však táto komédia hodí a dokáže aj zabaviť, len jednoducho upadne veľmi rýchlo do zabudnutia a už vôbec nemá šancu stať sa nejakou tou klasikou. ()

(mOnkey)

Za doprovodu The Hives uhání Jesse Eisenberg v 30 minutovém limitu s rozvážkou pizzy, a už to jede. Ruben Fleischer tentokrát krotí své fantasmagorické vášně a je to trochu škoda, protože diváci, kteří očekávají další šílený zombie úlet, můžou být mírně zklamáni. Humor totiž občas neví kudy kam, a tak sklouzává k trochu lacinému fuckování, ale těmhle sympaťákům jsem ochoten leccos odpustit. Tím spíš, když jsem se prakticky po celou dobu dobře bavil. Woody Harrelson ani Bill Murray se sice nekoná, ale plus aspoň za toho Eisenberga. Komu se líbil Zombieland (a osobně neznám nikoho, komu by se nelíbil, a dost pochybuju o tom, že někdo takový existuje), smlsne si i na tomhle. Tick Tick Boom. P.S. Vydržte do závěrečných natíracích titulků. ()

• Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 218krát, což je 2,17krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Natáčení probíhalo v americkém státě Michigan. (Terva)

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (viac)