Jaskyňa smrti

Špičkový potápač Frank McGuire už dlhé mesiace skúma jaskyne Esa´ala v južnom Pacifiku. Pripája sa k nemu jeho syn Josh a sponzor expedície Carl s priateľkou Victoriou. Počas jedného prieskumu sa u členky tímu objavia ťažkosti s dýchaním a Frank jej dá svoju kyslíkovú masku. Vystrašená žena však spanikári a masku odmietne vrátiť. Čoskoro sa strhne bitka a žena sa utopí. Keď sa Frankov syn vráti na povrch, do jaskyne sa nahrnie voda z obrovskej búrky. Josh sa rozhodne vrátiť a zostúpi späť do chodieb. Začína sa boj o prežitie. Všetci sa spoločne snažia dostať cez valiacu sa vodu, ale jediný priechod je zasypaný skalami a oni sú uväznení v jaskyni. (TV JOJ)

tron

„Ver jaskyni.“ Nie snáď, že by som JASKYŇU s Coleom Hauserom obviňoval z kvality, ale aspoň mala príšery žerúce potápačov. V SANCTUM z produkčnej dielne unudeného Jamesa Camerona žiadne príšery nie sú – je to v rámci možností realistické dobrodružstvo z podzemného komplexu „matky všetkých jaskýň sveta“. Mohlo to byť fascinujúce prostredie, ale nebyť úvodného atmosférického letu helikoptérou (pripomínajúceho ARACHNOFÓBIU a JURSKÝ PARK dokopy) a hŕstky pôsobivých scén (tank, zaseknuté vlasy), nemalo by SANCTUM nič. Scenárista približne vie, o čom hovorí (Papua - Nová Guinea patrí k jedným z najzaostalejších miest planéty, niektoré kmene v hlbokej džungle neobjavili ešte ani koleso), ale to je asi tak všetko. Inak séria nudných akčných scén, slabučkých dialógov a naivného záverečného otco-synovského poučenia. ()

viperblade

Po prvních komentářích, které byly převážně negativní, jsem byl připraven na vše. Ale s možností, že se mi to bude i líbit, jsem moc nekalkuloval. Takhle, co si budem povídat, Sanctum není nijak geniální, má to chabý scénář, předvídatelný děj a někteří herci by snad neměli ani moc hrát (nebo by měli alespoň navštívit hodiny herectví - např. mladý Rhys). Ale jsou tu skvěle scenérie, nádherná příroda a ty podvodní záběry… Zkrátka, tohle není žádné veledílo, ale ani jim nechce být. V konkurenci s Jeskyní ale musím trochu přitlačit, protože tohle se mi líbilo o něco víc (a ne, ten většinou zmiňovaný Pád do tmy jsem neviděl.) Vidím to na takových 70 % s tím, že tohle pro mě bylo poměrně slušné překvapení. ()

*CARNIFEX*

Pustené z nudy, reku podriemem, no po relatívne krátkej dobe veľmi rýchlo prebratý. Neviem posúdiť "reálnosť". "Som odborník na slovo vzatý" na kadečo (robím si piču), no tu nemám odvahu. A tak posudzujem podľa toho, či ma film bavil, alebo nebavil. A mňa teda veľmi bavil, akurát ma mrzí tá záverečná 20 minútovka, ktorá z pohľadu vývoju deja, doslova zbúrala všetko doposiaľ vydobyté. Toto vôbec nebolo zapotreby, som fakt nasratý, lebo toto mohol byť jaskynný survivar ako vyšitý. Malo to jednoznačne pozostávať v medziach súboja: ČLOVEK vs PRÍRODA (krutá). ()

Campbell

Spíše zklamání. Parádní začátek vystřídala nuda, ve které se každý hádá, dělá hrdinu a přitom se tam skoro nic neděje. Ono to teda je natočený parádně, a efekty jsou úžasné. Ale pak to spadne to strašlivého stereotypu že se na to kouká fakt těžce. Navíc většina herců byla nic moc. Jistě Roxburgh hrál celkem dobře, ale třeba takovej Wakefield byl tragickej. Začátek mě fakt bavil ale bohužel prostředek je tak nudnej že jsem několikrát zívl a to rozhodně není moc dobré. ()

J*A*S*M

Pro podzemní prostory mám slabost, zvláště pak pro ty krasové. Kdybych byl dostatečně odvážný a fyzicky zdatný, byl bych nejspíš jeskyňářem. Nejsem ani jedno, a tak koukám na filmy... Sanctum je klasický survival se vším, co k němu patří. Herecké výkony odpovídající kvalitám levné televizní inscenace jej bohužel táhnou dolů. A ne vždy je to jeskynní putování zrovna přehledné. Ale docela jsem se bavil. ()

• Natáčení probíhalo na Zlatém pobřeží v Queenslandu a v jeskyních v jižní Austrálii, z části pak i v obrovské umělé nádrži. (dex2man)
  • Ako kaskadérka a inštruktorka potápania v jaskyni pre hercov slúžila vo filme známa potápačka Agnes Milowka, ktorá nešťastnou zhodou okolností krátko po dokrútení tohto filmu zahynula 27. februára 2011 v Tank Cave neďaleko Tantanooly na juhovýchode Južnej Austrálie, keď jej v podobnej jaskyni došiel vzduch. (Arsenal83)
  • Režisér Alister Grierson a kameraman Jules O'Loughlin nemali pred prácou na tomto filme žiadne skúsenosti s 3D. Naučili sa tak osvetľovať scény, využívať stereoskopický priestor a manipulovať s kamerami úplne od piky. (Arsenal83)

Umučení Krista – The Prequel?

Umučení Krista – The Prequel?

01.10.2012

Je libo další biblický příběh od scenáristy Benedicta Fitzgeralda, který se podílel i na Gibsonově veleúspěšném torture pornu? Ne? Nevadí, stejně vám ho studio Lionsgate naservíruje, zřejmě v naději,… (viac)