Pre jedenásťročného Grega Heffleya (Zachary Gordon) je stredná škola tým najhlúpejším nápadom, aký kedy niekto vôbec vymyslel. Má pred sebou neľahkú úlohu – musí prežiť šiestu triedu základnej školy, kde si hneď v prvý deň pripadá kvôli svojej starostlivej matke ako najväčší hlupák pod slnkom. Prežiť nebude vonkoncom jednoduché, ak vezmeme do úvahy, že ho čaká množstvo sociálnych nástrah v podobe zarastených pehavých hlupákov, zákerných surovcov, plesnivého syra v jedálni a jadrových vší! Našťastie si čoskoro nájde kamarátov, s ktorých pomocou by sa mu sen o bohatstve a sláve mohol zase o kus priblížiť. Na to je však stále dosť času a Greg má pred sebou veľa dní plných neplechy, trapasov a kamarátskych rozbrojov, bez ktorých by detstvo nebolo detstvom... (TV JOJ)

Lachtaan

Knižní origin malého poseroutky naprosto miluji, i když mi bude za pár měsíců 20, stále hltám další pokračování. A dávné zjištění, že se můj favoritní knižní hrdina dočkal i filmové podoby, mi vykouzlilo obrovský úsměv na tváři. Potěšilo, že se zde tvůrci snažili držet knihy, ale samosebou na ní nedosáhli. ()

Vabr

Už hodně dávno jsem si naplánoval, že zkouknu Malýho poseroutku, až budu nemocnej. Problém je v tom, že jsem ten typ člověka, co když už ve škole chybí, tak to není kvůli tomu, že by byl nemocnej, takže když jsem zrovna právě ležel po extrémně dlouhý době doma, hned jsem věděl, na co se kouknu. Proč tohle? Protože kdybych se na to koukal někdy jindy, bylo by to mrhaní časem a navíc to je něco takovýho jednoduchýho, u čeho jde vypnout a třeba se i sem tam zasmát. Samotnej film je fajn, ale nic víc v tom nevidím, což jsem samozřejmě čekal, takže nejsem zklamanej. Je to originální těma situacema, ale zároveň je všechno naprosto předvídatelný. Celkem mě nadchla postava Chloë Grace Moretz, kterou jsem si vůbec z dřívějška nepamatoval. Byla hodně sympatická a zajímavá. Vyhodnocení: Ještě, že jsou ty trapasy jen vymyšlený, protože já sám bych to nezvládl se takhle ztrapňovat 😂 ()

PlysovyMacko

Neškodný detský film o chlapcovi Gregovi, ktorý sa chce stať najpopulárnejším na skole. Čím viac sa snaží, tým menej mu to vychádza, je dosť sebecký a je schopný podrazit kamaráta. Na môj vkus je na to trochu malý. Greg až tak sympatický nie je, to kamarát Rowley je rozkošný. Veľa humoru tu nie je, ale je to celkom pohoda. ()

GAVIN17

Zdařilý projekt dle populární komiksovo-textové "nekonečné" série knížek pro starší děti. Ze všech tří dílů nejvíce hodnotím ten druhý, ale ani jeden z dosavadních tří (už měl premiéru čtvrtý) mne nezklamal. Hlavní hrdina je vybrán případně a role se zhostil skvěle. I Roderick je přesvědčivý. Některé hlášky z filmu jsou vynikající a celá série se dá bez problémů vidět i vícekrát. Dávám plný počet bodů, druhý díl mám i v TOP 50 nejoblíbenějších filmů. ()

vyfuk

Jeff Kinney je kouzelník v tom, že i to nejtrapnější a nejnaivnější dokáže udělat bestsellerem. Thor z toho, ale udělal klasický béčkový rodinný snímek skoro o ničem jiném než, naivnosti a trapnosti. Gordon by mohl být velmi nadějný herec a neříkejte mi, že když už kniha je bestseller, tak film by nemohl být také (viz Pán prstenů, Harry Potter). Jediní herci, který byli ve filmu normální byli Gordon, který se alespoň snažil, Moretz, která svou hereckou dokonalost ukázala již několikrát a Zahn, který byl nejlepší otec v jakémkoliv béčkovém rodinném filmu. Celkově - Režie: 2, Scénář: 3, Herecké výkony: 1, Námět: 1* ()

• Knižná séria "Denník odvážneho bojka" bola vo februári 2019 dvanástou najpredávanejšou knižnou sériou na svete. (megajalec)
  • Trvalo hodinu a pol sfilmovať scénu, kde Colin prinesie Rowleymu zmrzlinu. V telocvični bolo také teplo, že sa zmrzlina rýchlo topila. (megajalec)
  • Rowleyho mámu si zahrála jeho skutečná máma. (HellFire)