Úspešný vydavateľ Will Atenton (Daniel Craig) skončí s prácou v New Yorku, aby sa spoločne so svojou ženou (Rachel Weiszová) a dvoma dcérami presťahoval do pokojného mestečka v Novom Anglicku. Zatiaľ, čo si zvykajú na svoj nový život, zisťujú, že ich dokonalý domov bol dejiskom vraždy matky a jej detí. Celé mesto je presvedčené, že zomreli rukou svojho manžela a otca, ktorý celý incident prežil. Keď sa Will pustí do pátrania o podrobnostiach tragédie, zavedie ho jediná stopa k Ann Patersonovej (Naomi Wattsová) – susedke, ktorá mala k zavraždenej rodine veľmi blízky vzťah. Ako Will a Ann spoločne skladajú dohromady hroznú skladačku udalostí, zisťujú, že príbeh posledného človeka, ktorý opustil Willov vysnívaný dom, je práve tak desivý ako príbeh toho, kto doňho vstúpil po ňom. (TV JOJ)

*CARNIFEX*

Peter sa s rodinou nasťahuje do nového vysnívaného domu. Idylka sa razom končí, zistením, že v ich príbytku bola vyvraždená celá mladá rodina. Rozhodne sa preto za pomoci všetkých možných dostupných možností zistiť čo sa vlastne v dome stalo. Tuctové dielo, ktoré okrem hereckého obsadenia a solídnej kamery neponúka nič čím by malo zaujať. Lou(d)ka jednoducho natočil film za ktorý dostal zaplatené. Z otrepanej témy bez štipky snahy aspoň niečo vyťažiť, zrejme ani nemalo čo vzísť. Zo žánru horor tu taktiež nič nenájdete. Strata času - 40%. ()

Handle

Čtu tady, že je to překombinované a vykradené, což docela souhlasím, ale stejně bych tomu tak 60% dal. Sice jsem čekal, že bude film více strašidelnější, ale vyloženě špatný nebyl a i když neukázal nic novýho, tak mě docela bavil. PS. Nechápu kdo dělal trailer. Je to skoro jak "Dream House v kostce". Prozradit hlavní pointu filmu v traileru, to se vidí málokdy. ()

castor

Očekávání bylo, zklamání taky, protože si přiznejme, že od kvarteta Craig, Watts, Weisz a hlavně Jim Sheridan si člověk přeje zážitek o level výš!! Už se hlavně těžko dozvíme, kdo za to všechno může. Producenti prý začali přestříhávat, režisér se s nimi hádal a kdo ví, zda vůbec před premiérou film viděl. My jako cíloví uživatelé pak můžeme jen litovat, že základy se tu začnou drolit dřív, než bychom si přáli. Daniel Craig zjistí, co je vlastně zač, kameraman Caleb Deschanel nabídne pár krásných obrázků zasněženého předměstí, Rachel Weisz se několikrát proběhne v hezky upnutém tílku a ani to ostatní nakonec není tak strašné. Dovolte mi tak upozornění: jest třeba se nedívat na až příliš sdělný trailer, nic o filmu nečíst, vypnout mozek a stupnici očekávání stáhnout na minimum a ono to místy přijde samo. A nakonec je to vcelku sympatický průměr!! ()

teutates

Je to takooovééé nemastné / neslané, néé vyloženě špatné. V podstatě taková normální rodinka, kterou "náhodou" potká zlo, baf! Hlavní hrdina bojuje sám se sebou a snaží se najít pravdu, protože ta je každému ukradená... nebýt to tak zmatené, pochmurné a víceméně jaksi odfláknuté působilo by to minimálně o třídu výš. 5/10 ()

POMO

Kývnuť Jimovi Sheridanovi je aj pre hereckú špičku samozrejmosťou. Tentoraz ale šliapli vedľa. Dream House je dramaturgicky tak rozbitý a protichodný, až je umením rozoznať, či za to môže viacej scenár alebo réžia. Pravdepodobne ale oboje. Film spája dva myšlienkovo nezlúčiteľné námety, z ktorých každý vyžaduje úplne iný filmársky prístup. Zaujímavá psychlogická schizo-hra s divákom, vychádzajúca zo Scorseseho Prekliateho ostrova, sa obrátením jedného listu scenára, s maximálne nefunkčným a nechceným zvratom, mení v tuctový vražedný thriller z americkeho vidieka. Tieto dve tváre filmu navyše spája diskutabilná (ne)duchárska línia, ktorá ešte viac zvýrazňuje ich nezlúčiteľnosť a sama sa stáva skôr smiešnou, než akou chcela byť, teda romanticky-melancholickou. O čo tvorcom išlo, sa dá z výsledného sladkokyslého gulášu ako tak vydedukovať, ale za horši koniec už to uchopiť nemohli. Mimochodom, spotený, strhaný Daniel Craig s mastným účesom by bol skvelým Hannibalom Lecterom. ()

• Režisér Jim Sheridan požádal kvůli výslednému sestřihu filmu, do kterého nemohl mluvit, o odstranění svého jména ze závěrečných titulků. (Brousitch)

Jim Sheridan se vrací domů

Jim Sheridan se vrací domů

27.07.2014

Jim Sheridan poslední roky spíše tápe. Kdysi nejvýraznější irský režisér, který světu předvedl herecký talent Daniela-Day Lewise hned v několik filmech a dotáhl ho k jeho prvnímu Oscarovi zkouší v… (viac)

Hororoví bubáci ve 3D

Hororoví bubáci ve 3D

30.04.2010

Saw VII, Nezvratný osud 5 a Kruh 3. Všechno ve 3D. Tím bychom to mohli uzavřít – řekněte, kdo potřebuje podrobnější informace? Nebylo by ale fér nařknout horory z poplatnosti trendům. Pokud nějaký… (viac)

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

Hvězdné posily pro Hannu a Dream House

11.02.2010

Asi nikoho nepřekvapí, že oscaroví tvůrci Joe Wright a Jim Sheridan neobsadí do svých filmů kdekoho. Jejich nové projekty i přesto vykazují mimořádně vysoký faktor hvězdné svítivosti. Sheridanův… (viac)