Adaptácia humoristického románu Mordecaia Richlera rozpráva príbeh Barneyho Panofského, zdanlivo obyčajného muža, ktorý žije neobyčajný život. Jeho úprimné vyznanie rozpráva o viac ako troch desaťročiach jeho života, v ktorom mali nezastupiteľné miesto tri ženy a očarujúci najlepší priateľ. Dnes má Barney 65 rokov a spomína na všetky svoje úspechy a pády. (STV)

Cushing

Tohle je snad nejlepší filmová adaptace románového díla, kdyby. Kdyby tam místo Paříže nebyl ten divnej Řím. Barneyho verze je především chytrá komedie. Chytrá jako židovská anekdota, takže ji masový divák nikdy nemůže pobrat. Doporučuju nejdřív přečíst si román (vyšel česky Argu), není to úplně snadné čtení, ale kdo vytrvá, bude odměněn. A pak si dát tohle. Nádhera. Giamatti, Hoffman, Pikeová, Driverová... A Cronenberg! Kanadské moderní dějiny v kosočtverné kostce, nástup konzumní vlády televize, vražedný příval středního věku a hokejové hegemonie, přitom ztráta všech iluzí a naivity, a přece zamilování se do životní lásky na vlastní svatbě -- když Ona není vaší nevěstou... A potom ta vražda, samozřejmě. Ale byla to vražda? Ta pupeční šňůra s minulostí se nějak přetnout musela. Barneyho verze tvrdí, že... Enjoy. A snad tolik nevadí, že namísto Paříže tam vrzli Řím. Akorát že Italové jsou s Kanadou přece jen spojeni trochu méně než Francouzi. Ale Mordecai Richler by to tvůrcům určitě odpustil. Tenhle národní bard měl smysl pro paradox a ironii jako málokdo. Viz romány jako Byl tu Šalomoun Gursky nebo Jezdec z Ulice sv. Urbana. ()

chelseaman22

Ztotožnil bych se s tím, co již uvedl VERBAL. Obtloustlý chudý židák, si na své svatbě (s topmodelkou) vyhlédne ještě větší kus, přičemž tuto jalovici bude během své svatební noci nahánět po vlakových nádražích ve VELKÉM JABLKU. Extrémně protivní židák maří, na co šáhne, což alespoň divákovi dodá jistou dávku škodolibosti. Na hlavu postavené, těžko zapomenutelné. 67% ()

Ironhead

Ja nevim, proste mi prislo, ze Paul Giamatti celej film neutahne... on je dobrej herec, zvlastni typ ale tady do ty role mi uplne nesed, hlavne do prvni pulky filmu (mladejch let)... nemocnyho starika sem mu veril vic... ale rozhodne to neni spatnej film, spis naopak... btw... proste vsechny jeho zeny byly mimo jeho ligu :_) ()

kubilov

Podivuhodný životní příběh velkého milovníka žen, kterým byl nepříliš atraktivní žid Barney Panofsky. Byl třikrát ženatý, ale stejně nakonec skončil sám. Chtělo by se říci, že je hlavní postava, kterou docela slušně zahrál Paul Giamatti, jakýmsi stereotypním pohledem na muže v několika let trvající krizi středního věku, což je asi nejbližší charakteristika. Na případné vyšší hodnocení je však Barney's Version až moc dlouhým filmem. ()

BOURQUE

Úspech tohto filmu je jednoznačne založený na hereckých výkonoch. Hlavné jadro príbehu neobsahuje neočakávané udalosti, na druhej strane však samotný (smutný) záver ma dojal (knihu som nečítal). Štvorica P. Giamatti, D. Hoffman, R. Pike a M. Driver neskutočne dobre cítia svoje postavy. Ich herecké divadlo je na veľmi dobrej úrovni. Zaslúžená nominácia na Oscara v kategórii „Masky“ (za info thx to Houdini). PS: Názov „Unnecessary Productions“ je skvelý. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

• Natáčení probíhalo v Montrealu, Římě, New Yorku a u jezera Memphremagog. (agass)
  • Dustin Hoffman a Paul Giamatti se již jednou před kamerou setkali, a to ve snímku Chladnokrevně (2003). (Terva)
  • Jake Hoffman ztvárnil Barneyho (Paul Giamatti) syna a Dustin Hoffman jeho dědečka. Ve skutečnosti jsou však ve vztahu otec a syn. (Terva)

Oscar 2011 - výsledky

Oscar 2011 - výsledky