Jake Vig (Edward Burns) je podvodník velkého formátu, který šikovně využívá darů, kterými ho obdařila Příroda: přirozeného šarmu, odvahy a schopnosti vylhat se i z té nejošemetnější situace. Štěstí se však od něj odvrátí v okamžiku, kdy prostřednictvím dvojice zkorumpovaných policistů Whitwortha (Donal Logue) a Manzana (Luis Guzmán) a navenek bezúhonného Lionela Dolbyho přijde nezákonně k slušné sumičce dolarů. Když Lionel a Jakeův parťák Al (Louis Lombardi) zahynou, vyjde najevo, že Lionel vůbec nebyl tak bezúhonný, jak vypadal: pracoval totiž jako účetní pro krále zločinu Winstona Kinga (Dustin Hoffman). Aby splatili dluh a zachránili si život, musejí se Jake a jeho zbylí komplicové - Gordo (Paul Giamatti) a Miles (Brian Van Holt) vrhnout do obzvlášť složitého a nebezpečného podniku. Na pomoc při realizaci famózního podrazu si přizvou tmavovlasou kapsářku Lily (Rachel Weisz). Když však dívka vrazí do dveří s vlasy čerstvě obarvenými narudo, je to první signál smůly, která se na partu začne lepit. Na obzoru se totiž objeví Jakeův letitý nepřítel - všeho schopný agent FBI Gunther Butan (Andy Garcia).

Režisér James Foley (Konkurenti, Cela, Válka gangů) rozjíždí ve velkém stylu kriminální thriller o souboji velmistrů podrazů. Rafinovaná hra s důvěřivostí, spolehlivostí a loajalitou se mění ve smrtící souboj kdo z koho - a za kolik. (oficiálny text distribútora)

Weirdman

6/10 ... Ďalší celkom pozerateľný príspevok ku krimi filmom, v ktorých banda vychcálkov obabre bandu podivných kriminálnikov... Film si zakladá na podfuku so štýlom, ale svojský štýl je to čo mu najviac chýba a tak ho ťahá vpred slušné tempo, herci a samozrejme „nečakané“ rozuzlenie na konci. V tomto prípada sú twisty celkom zaujímavé a na pár detajlov ani nesmrdia scenáristickými barličkami... Celkovo vzaté sa jedná o slušnú zábavu na jeden večer, ale druhýkrat sa k tomuto kúsku sotva budete chcieť vrátiť... ()

Morholt

Trošku to zavání Ritchiem, ale přece jenom to nemá ten jeho vtip a originalitu. Na druhou stranu ta zamotanost se mi líbí a ačkoliv Burnse nemusim, tak tady mi nevadí kor když mu zdatně sekundují Hoffman a García. Navíc já jsem schopen dát sebevětší blbosti dvě hvězdičky navíc, když se tam aspoň na chvilku objeví Rachel Weisz.:D ()

Eawy

Ako by povedala jedna z mojich kamarátok Cucy:,, Muhaha!" To sa dá povedať na tento film. Od začiatku až po koniec je perfektne zpracovaný. Poviete si,že filmíky tohoto formátu tu boli, ale čert to ber, ešte aj budú. Okrem naozaj skvelého plánu je tu neuveriteľné herecké obsadenie na čele s Edwardom Burnsom a Paulom Giamattim, ktorý tomu dávajú tú pravú eleganciu a švih, humor. Andy Garcia a Rachel Weisz vám lahodia na pohľad a Dustin Hoffman je dokonalo bláznivý. Čo dodať? Úžasný scenár, skvelá hudba (Clocks- Coldplay-to sú titulky), krásny začiatok nádherný koniec, dokonalo odhadnutá dĺžka. 100% Z hloboka sa nadýchnem 1.2.3... ()

Arius

Akčný film? No tie mám hrozne rád preto aký uveriteľný a úchvatný dej majú :). NIektorý herci boli navyše na absolútne vedľajšej koľaji a vadila mi aj ta geniálna prepracovanosť záverečnej lúpeže, určite je to dobrý film ak by som sa nato pozeral voľným okom no já som sa snažil držať pri zemi, pochopil som len to že Filmy od štúdia Lions Gate Films si už asi nikdy nepozriem, podobne dopadol aj Mariňák v ich podaní. ()

Le_Chuck

Sterilná robbery kriminálka, ktorá sa klasicky točí okolo veľkej krádeže, aby to nakoniec bolo všetko úplne ináč. Celé to pôsobí veľmi amatérsky a ladnosť a nadhľad napr. Ritchieho filmov sa dostaví žiaľ len v náznakoch. A to je škoda jednak kôli Rachel a jednak finálnej pointe, ktorej síce chýba punc prekvapenia, ale originalitu neupieram. V rukách niekoho zručnejšieho to mohla byť pecka. ()

• Natáčelo se v Los Angeles a na mezinárodním letišti v Ontariu. (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 20. ledna 2003 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)
  • Slovo "fuck" a jeho další tvary zazní ve filmu 130krát. (Matros)