17-ročný stredoškolák White Mike (Chace Crawford) dodáva deťom z bohatých rodín v New Yorku marihuanu, ale obchodovanie s novou drogou Twelve ponecháva na nebezpečného dílera Lionela (Curtis Jackson / 50 Cent). Nebezpečný život medzi domovom v drahom penthouse a obchodovaním v špinavých uliciach, a tiež spolupráca s psychpatickým drogovým dílerom Lionelom už čoskoro vyústia do vraždy dvoch mladých ľudí. Lionel namieša drogu Twelve, v afekte zavraždí Witheovho bratranca Charlieho a náhodného svedka Nanu. Polícia však zatkne Whiteovho najlepšieho priateľa Huntera a obviní ho z oboch vrážd. Ďalšie intoxikované decká si v permanentnom rauši ani nevšimnú stratu svojich najbližších kamarátov. Ich život je jedna veľká párty plná sexu, drog a alkoholu, počas ktorej ich nič nezaujíma, celý svet im môže byť ukradnutý a osudy cudzích ľudí sú im ľahostajné. Život ako drogový večierok pokračuje, až kým veľká a krásna bublina so životným pozlátkom nepraskne na tej najočakávanejšej udalosti sezóny, ktorou je narodeninová párty stredoškolskej kráľovnej krásy, Sary Ludlowovej (Esti Ginzburgová). (TV JOJ)

slunicko2

Snad jen pár pěkných kluků. 1)  24letý Chase Crawford (dealer White Mike), 24letý Philip Ettinger (rváč Hunter), 20letý Jeremy Allen White (Charlie), 24letý Billy Magnussen (Claude, co střílí), 20letý Rory Culkin (Chris s dlouhými vlasy)._____ 2)  Věk protagonistů se vztahuje k roku natáčení, tj. 2009. ()

Marqta

Prvoplánový a jednoduchý počin. Přesto jsem se ale celkem bavila. Je pravda, že na začátku to trvá, než se něco začne dít, pak se toho moc neděje a téměř celý "děj" filmu se odehraje v jeho poslední (přibližně) čtvrtině. Škoda, že nebyl děj trochu rozvinutý a stejně tak i postavy. Ty tam byla jen dalo by se říct jako loutky a člověk se o nich moc nedozví- což mi přišla škoda. To co se mi hodně líbilo- byly výstupy vypravěče v ději- který to tam- alespoň pro mě- zachraňoval. Dával tomu jednoduchému filmu hloubku a vytvořil ho mnohem zajímavějším než by byl bez něj.( Musím říct, že mi vypravěč trochu připomněl Amelii z Montmartru- alespoň tím stylem a obsahem proslovu.) Zajímavá je i kamera a rozhodně střih. Moje hodnocení je někde mezi dvěma a třemi hvězdičkami. ----"Ten nejlepší život, který můžeš.----Když teď umřeš,nikdo si tě nebude pamatovat. Pohřbí tě a jen pár lidí projeví smutek. Co víc by sis mohl přát? Svět se stále bude točit. Ať jsi chytrý nebo hloupý ..."---- ()

Ant

Schumacher už pěkných pár let nějaký slušný film nenatočil, takže mě "kvalita" Twelve nijak nepřekvapila. Povrchní film plný nesympatických postav, jejichž největším problémem je, že mají za rodiče milionáře. K tomu si připočtěte postavu deprimovaného dealera s jedno-výrazovým projevem Chace Crawforda a o propadák je postaráno. ()

kajda.l

Dvanáctku jsem si pořídil výhradně díky účasti nejtalentovanější a nejkrásnější teenegerské hollywoodské hvězdičky současnosti Emmy Roberts a i přes poměrně nevýrazný štěk, povětšinou se její postava objevovala v záběrech díky telefonickým rozhovorům s hlavní postavou, její přirozené herectví potěšilo. Což se rozhodně nedá říct o zbytku "mladších herců" především k uzoufání nezvládnuté kreace 50 Centa a Esti Ginzburgové. Největším zoufalstvím snímku ovšem je slaboduchý nesmyslně překombinovaný scénář ve kterém se zcela ledabyle vyskutují desítky postav, ale žádná nedokáže výrazněji upoutat divákovu pozornost. A přitom tématicky v rukou jistějšího režiséra, ne zcela z formy točícího matlala Schumachera z toho mohlo být velmi solidní sugestivní sociální drama z prostředí životem zhýčkaných a přesto zcela prázdných amerických elitních teenegerů. Škoda, nezdařilo se. A flashbacky směřující k hlavní postavě a jeho mrtvé matce jsou vyloženě na ránu. 50% ()

Abes

Film se snaží podat hlubší myšlenku, ale je to nějaké ploché, bez jakýchkoli emocí, důvtipu nebo nápadu. Například závěrečný vypravěčův epilog, jakýsi apel, motivační sdělení. Závěr kdy by se mi měly postavit chlupy na krku i přesto jak kýčovitě to zní. Tady se dostavilo akorát očekávání, u jiných slabých filmů alespoň tohle funguje. ()

• Keď Molly navštívi Mikea v nemocnici, na jeho vankúši si môžeme všimnúť nášivku "Property of Queens Hospital" ("Majetok nemocnice Queens"). Po prestrihu na Molly a späť na Mikea ale nášivka zmizla. Naviac boli v Manhattane, takže by ho aj tak do žiadnej nemocnice v Queens nevzali. (martin1m2)
  • Celosvětová premiéra proběhla 29. ledna 2010 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)