Priamy kontakt

• Česko Přímý kontakt (viac)

Bývalý príslušník amerických špeciálnych jednotiek Mike Riggins dostane v balkánskom väzení ponuku od amerického atašé Connellyho, že môže získať slobodu aj peniaze výmenou za záchranu Američanky Any Galeovej, ktorú uniesli na príkaz neľútostného vojenského veliteľa Karadžova. Mikovi sa podarí Anu oslobodiť, hneď potom však zistí, že historka s únosom bola len trik, ako ju dostať z tábora, kde pracovala ako dobrovoľná lekárka. Vojak a jeho chránenka sa zrazu stanú cieľom bezohľadných vládnych, polovojenských a zločineckých organizácií, ktoré ich prenasledujú. Všetci chcú zabiť Rigginsa a zmocniť sa Any. Mike nemá koho požiadať o pomoc. Nepriatelia sú stále bližšie a on musí nielen priviesť Anu do bezpečia americkej ambasády, ale aj odhaliť pravdu a spoznať jej skutočnú totožnosť. (TV JOJ)

Malarkey

Dolph Lundgren...doufám, že Van Dammovi nezkazí reputaci, drsnýho týpka a člověka, kterej po JCVD chce otočit kariéru o 360 stupňů a začít v áčkovejch vodách. Třeba Lundgren začne s ním. Ještě že Univerzální voják a Expendables jsou až na rok 2010. Tak strašně natočenej akčňák jsem totiž snad ještě ani neviděl. ()

ostravak30

Jde o zatím poslední dílo podle povídky Dannyho Lernera. Zdá se, že béčkové filmy byly jeho parketa. Jako by autor neměl dost fantazie odehrává se děj jako už tolikrát ve fiktivní východoevropské zemi, kde vládnou gangsteři a armáda vedená krvavým generálem. A překvapivé není ani to, že se Ana a Mike dají dohromady. Alespoň, že ty výbuchy vypadají efektně a automobilové honičky také nepůsobí zle. ()

Henry Morgan

No jako asi žádná výrazná odchylka od filmů dřívějších, ktere Lundgren natočil. Prostě B až C akčňák, zvážil bych i D. Opět film ze země, o které jsem doteď neslyšel. Naštěstí nepropaguje žádnou vznešenou myšlenku jako třeba Seagal ve svých nových strašlivých filmech. Tady se jedná jen o prostoduchou řežbu, někdy lepší, někdy horší. Do teď nechápu, jak se mohl takovej kolohnát procpat do televize, protože talent evidentně nemá. Ale třeba v akčních filmech chyběli blonďáci a lepšího ve švédsku nevykopali. ()

Terva odpad!

Lungren dostává stále do držky (po patnácti minutách dvakrát) a pak ho ještě vyhodí z jedoucího auta. O to je pak z podivem jeho následná likvidace celého vojenského tábora. Proč mu to nechci věřit, když třeba John R. to dokázal? Film má stupidní scénář i hudbu. Po honičce na motorce už brečím smíchem. Třicet tři minut a třicet tři vteřin jsem to vydržel, dál ne, vypínám....... ()

Wacoslav1

Dolph opet pobavil a potesil je to sice ultrabecko ale na to ze film slepili v Rumunsku nebo kde na kolene za par milionu to vypada velmi slusne Dolphino se pere a strili ostosest akce je solidne natocena [mohli si teda pravda odpustit tu vykradenou automobilovou honicku z filmu Teror ve vlaku prisel jsem na to hned] ale jinak v poho film slusne to odsejpa Dolph svym projevem tradicne zdravi a bavi a Pare jako zaporak je taky kvalitni po par pruserech ktere ani Dolphino svou pritomnosti nezachranil opet slusny kousek aspon z myho pohledu ()

• Vlajka fiktívnej východoeurópskej krajiny Gorna má rumunské trikolóry s albánskym orlom. (Johnny.ARN)
  • Generál Drago (Bashar Rahal) využívá sovětský vrtulník Mil Mi-8T, zatímco Clive Connelly (Michael Paré) přiletí německou helikoptérou MBB BO-105CBS, vyrobenou firmou Messerschmitt-Bölkow-Blohm. (ČSFD)
  • Do kin byl film uveden jen ve Spojených arabských emirátech, Kuvajtu a v Číně. (Conspi)