Planéta 51

• Česko Planeta 51 (viac)

Animovaný film pre deti aj dospelých o zelených obyvateľoch Planéty 51, ktorí žijú spokojným životom v útulných domčekoch na predmestiach, vychovávajú deti a venčia psíkov. Ich idylku však naruší mimozemská invázia - prílet astronauta NASA Chucka s jeho vesmírnou loďou. (STV)

yeniczek

Překvapila mě narážka na nějaké sci-fi snad v každé minutě filmu, už jen proto jsem se výborně bavil. A celkově to převrácení naruby je pěkně vymyšlené. Jen je škoda, že se film omezuje jen na takovou taškařici, podle mě se scénáristé mohli vytáhnout a jít více do hloubky... Ale to je už deformace Avatarem:) 7/10 ()

Deimos

Net/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 4/10 Animace 7/10/// +robopes i alienpes jsou hodně dobří, celkem nápad na zápletku, občas vtipné situace -hudba jak z 50.let starého filmu, slabší animace, nijak výrazný originální dabing, děj je hodně průměrný/// Tak tohle mohla být velká bžunda. Jenže i na to jak je to krátké je to celkem nudné. Občas jsem se zasmál, ale málokdy se mi stane u animáku, že se koukám na hodinky. Je tam hodně na zpracování vidět jiný styl tvůrců právě ze Španělska a taky ten fakt, že na výrobě zřejmě nedělalo nějaké extra velké studio. Tenhle film určitě děti kolem deseti let hodně pobaví, ale jestli je vám víc, tak si návštěvu kina raději rozmyslete./// Celkem 54%/// ()

HellFire

Další z těch animáků, který neví, čím chce být. Chvíli rodinná podívaná (sonda, která ze sebe dělá psa), chvíli pouze pro dospělé (trapná snaha o jakýsi návod na lásku), plná odkazů a parodií na sci-fi filmy, které pochopí jen zasvěcení. Tenhle animák se snaží prodat převráceným příběhem v tom smyslu, že zelení mužíčci jsou "lidi" a lidé jsou "zelenými mužíky". A jako v případě lidí (tedy jednoho astronauta), kteří vidí mimozemšťany jako zlo, je to i tady. Když proto na planetě přistane lidský astronaut, rozpoutá se všeobecná hysterie. Aby to bylo jednodušší, umí lidé i mimozemšťané mluvit stejným jazykem. Svým pojetím mi tento animák často evokoval Monsters and Aliens. Tohle je ale takový krásný průměr, nezapamatovatelný. ()

C0r0ner

Ve filmech pro děti nesnáším, když se postavy chovají jako infantilní retardi. Tady to bylo zvlášť znát, když se jako potřeštěný teenager na drogách chová kosmonaut vyslaný na cizí planetu, který by teoreticky měl být výjimečným kusem lidského pokolení. O ději se taky moc mluvit nedá, ale aspoň to byla docela slušná zábava. 50% ()

fremy

Fantazii se meze nekladou, proto by mi nevadilo přirovnání mimozemské planety ke spojeným státům americkým jako vystřiženým z 50. let minulého století. Bohužel mě nikdo nepřekvapil ničím novým a jedinečným, škoda. Mám rád použitou hudbu, zarážející jsou pro mě kulaté auta příliš připomínající pozemské originály, ale vtipné momenty zajistily příjemný zážitek. Toto určilo Planetě 51 mé průměrné hodnocení a nebojím se snímek doporučit pro rodinné odpoledne s dětmi. ()

• Jeden z vojáků v tajné základně má na helmě nápis "Corn to Kill". Jedná se o slovní hříčku, ale v doslovném překladu slova znamenají "mlýnek na maso". Nápis paroduje film Olověná vesta (1987), kde se na helmě objeví nápis "Born to Kill". v překladu "narozen zabijákem". (HellFire)
  • Scenáristom Planéty 51 je Joe Stillman, ktorý bol dvakrát nominovaný na Oscara za filmy Shrek a Shrek 2. Na zelené príšerky je teda naslovovzatý odborník. (pokerkiller)
  • Název Oblasti 9 je odvozen podle počtu planet v naší sluneční soustavě. (HellFire)

The Rock je víla Zubnička

The Rock je víla Zubnička

02.03.2008

Tady už končí sranda. Dobrá, i Arnold a Sly to zkusili v komediích, ale tehdy už za sebou měli pěknou řádku tvrdých akčňáků. Dwayne Johnson se však v akčním žánru nestihl ani ohřát a už je z něj… (viac)

The Rock digitálně animovaný

The Rock digitálně animovaný

17.02.2008

Letní filmová sezóna 2009 se pozvolna zahušťuje. Třeba na 8. května přesunulo studio Paramount Abramsův Star Trek, který měl původně odstartovat už letos na Vánoce. A vynořil se další projekt, o… (viac)