Útek z planéty Zem

• Česko Útěk z planety Země (viac)

Počuli ste už o planéte Baab? A vedeli ste, že tam žijú zábavní modrí ufóni, ktorí majú dokonca svojho národného hrdinu? Je ním astronaut Scorch Supernova, expert na nebezpečné záchranné misie, pri ktorých mu nenápadne pomáha jeho super inteligentný brat Gary. Keď na vesmírnej stanici zachytia SOS volanie z obávanej temnej planéty Zem, Scorch neváha ani minútu a vydá sa v ústrety neznámemu svetu v hlbinách vesmíru. Gary sa ho snaží varovať, no márne. Scorch sa chytí do pasce a skončí v rukách ľudí, čo s ním nemajú veru najlepšie úmysly. Garymu nezostáva iné, ako vymyslieť dokonalý plán úteku z planéty Zem, aby zachránil Scorcha a všetkých jeho mimozemských priateľov. (Itafilm)

honajz2

Prvních 10 minut mi ten film lezl celkem na nervy, ale nakonec z toho vypadl celkem příjemný animák. Postavy má překvapivě sympatické (až na tu koalokrysu, ta mě štvala), pak má dobrý příběh, včetně několika velmi zajímavých nápadů (kdo vyrábí mobily? kdo vymyslel sociální sítě?), místy je i vtipný a celkově se mi na to velmi dobře koukalo, dokonce ani nemůžu říct, že bych se někde nudil. Pravda, na mě osobně je ten film zbytečně akční a fekálního humoru v něm taky není málo. Poselství klasika, zase o rodině, ale tady mi to až tolik nevadilo. Ale jinak je ten film dobrý, uvažoval jsem i o slabých 4*, ale na ty tu něco chybí. Takže dávám silné 3* ()

Koda

Filmů s mimozemskou tématikou je z nějakého důvodu hodně (Příšerky z vesmíru, Planeta 51, Máma mezi marťany, Monstra vs. vetřelci atd.). Některé jsou slabší, některé silnější, ale zrovna tenhle film válí. Má spoustu vtipných odkazů na pozemské celebrity jako Cowell, a nebo na sociální sítě s jejich zakladateli. Velmi zajímavý kousek, který se pyšní rodinnými problémy mezi bratry na své pekelné cestě zemí, kde najdou další přátele, a tam se snaží zničit lstivého generála, který nenechá žádného mimozemšťana na holičkách. Zasloužené 4 hvězdy. ()

Ydrosten

Tak tenhle animák, je udělaný tak nějak napůl. Kdyby někdo z tvůrců, zašel do PIXARU a poptal se co a jak ( pořád nemůžu nějak pochopit, proč se některé společnosti prostě nespojí a nedělají na společných filmech - vydělaly by na tom podle mě všichni ) bylo by to určitě daleko líp zpracováno. Příběh je dětskej jak se dalo očekávat a animace je tak na hraně lepšího průměru. Slizkej plazivec a jednooká cholerička, se dětem na 99% budou líbit a generála ( už od pohledu hnusák ) samozřejmě nenávidět. Já si myslím že se z příběhu dalo vytřískat daleko víc a mohla to být dobrá nahrávka na případné pokračování. // - // Co jsem ve filmu celkem ocenil, byla future technologie ( nebo spíše emzácká ) A jak Gary opravoval ten Bluboniovej reaktor, tak detaily byly prostě hezky zpracované ( jak to do sebe pěkně zapadalo a atak ) -- Kdybych na tom byl v kině asi by mě ty prachy i celkem mrzely, ale na flash klíči od kamaráda ( hodně , ale hodně kvalitní kinorip - až jsem se musel přesvědčit že nekoukám na DVD ) se to dalo zkousnout. 3 hvězdy ()

playboxguest

Další pohádka na téma ufounci na zemi, trochu ohrané a ve všech případech i takřka identické, chvilkama se mi chtělo jít ještě o hvězdu níž, ale skládání jmen slavných rejžů mě docela pobavilo, stejně tak úvod a klišovité finále, navíc je tu docela povedené 3D: ***** , které je rozhodně lepší než ve většině průměrných 3D animáků, ač nejvyšší mety taky nedosahuje, několik trojrozměrných scének jsem si každopádně alespoň jednou zopakovala. 50% ()

MikO_NR_1909

Kopa obohratých scénok z rôznych animovačiek, ale zas obalené množstvom vtípkov, zábavy, relaxu... Mnoho nudných miest určite nenájdete. K tomu správne vybraná hudba (dokonca aj spievaná). Pekne vykreslené tváre všetkých postáv s kvalitne a rozumne zafarbenými odtieňmi. Chronologicky usporiadané a štylisticky priemerné. Trošku zráža propagandistická, politická manipulácia, po pravde, čiastočne je nahradená mierumilovnosťou tých mimozemských stvorení. Ale keď vypnete rozum, zabavíte sa. ()

• Když Gary (Rob Corddry)  přiletí na Zemi a jeho loď má problémy z motory, je slyšet nejen zvuk motorů, ale i zvuk R2-D2 z filmové série Hvězdné války. (Terva)