Agent v ohrození

• Slovensko International (viac)

Renomovaný německý režisér Tom Tykwer si vysloužil vavříny v roce 1998 originálním thrillerem Lola běží o život, o pár let později se blýsknul vynikajícím dramatem Nebe s Cate Blanchettovou a mnozí si budou jeho filmový rukopis pamatovat i díky famóznímu fantasknímu dramatu Parfém: Příběh vraha. Do vod akčních thrillerů, situovaných do zákulisí vysoké politiky, však Tykwer vstoupil až v roce 2008, a to právě snímkem International. Jeho námět byl inspirován velkým finančním skandálem, jenž se odehrál na přelomu 80. a 90. let minulého století... Clive Owen, vynikající britský herec známý například z Potomků lidí, zde hraje agenta Interpolu Louise Salingera, který se společně s manhattanskou zástupkyní státního návladního Eleanor Whitmanovou v podání Naomi Wattsové (Kruh, 21 gramů) snaží odhalit pozadí korupce v jednom z nejmocnějších finančních domů světa. Během svého pátrání po podezřelých finančních tocích, které je zavede do Berlína, Milána a Istanbulu, postupně přicházejí na to, že tahle hra míří mnohem výš, než kdokoli předpokládal. Z toho ale vychází také jednoznačný a znepokojující rezultát - účastníci spiknutí takového rozsahu se rozhodně nebudou štítit ničeho, jen aby jejich tajemství zůstalo skryto. Urputné vyšetřování se postupně mění v boj o holý život. (oficiálny text distribútora)

nunka

International je pre mňa nablýskaným filmom z kategórie "tu a teraz"- slušne funguje, no rýchlo vyvanie z mysle - a to sa Tykwerovi u mňa ešte so žiadnym filmom nepodarilo. Zo sily Parfému som predýchavala ešte dlho "po" a krátky príbeh z Paris, je t'aime bol tiež zimomriavkovou záležitosťou..S odstupom času po vzhliadnutí International zisťujem, že sa do mňa nijak zvláštne nezakúsol...spôsobil len chvíľkový príjemný stav navodením detektívnej atmosféry, podarilo sa mu na pár minút zamestnať moju zvedavosť, iný efekt sa nedial...ani z akčných prestreliek, ani z hereckého obsadenia... ()

Fr

Skutečnou hodnotou konfliktu je dluh, který vznikne. Když máte kontrolu nad dluhem, máte kontrolu nad vším!….. Věčně zamračený agent C. Owen v příběhu, ve kterém nezabíjejí jen dluhy, o bance, která je víc než jen ,,bankou pro život“. Solidním tempem zjišťuje, že jsou všichni zkorumpovaní a vy budete nenávidět banky jako celek (slabší povahy zruší účet a dají peníze do madrace již během filmu). Možná bude vadit, že Louis Salinger ,,sežral všechnu moudrost světa“ a N.Watts jen ,,přicmrndává“, ale takhle to asi ve světě chodí. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *** ()

Bluntman

Kdyby režíroval Saul Bass, takhle nějak by to dopadlo. Rada, jak přistupovat k tomuto "narativními filmu faktu", abyste si ho co nejvíc užili: přistupte na to, že architektonická stránka filmu může být nositelem významných i významových informací nejenom ohledně vnitřku postav, ale i o jejich úspěšnosti ve vyprávění -> je velice důležité, jakým směrem se pohyb v záběru či pohyb záběru vykonává, jestli horizontálně, nebo vertikálně (především závěr je v tomto příznačný), popř. dokonce i diagonálně! Nepožadujte odpovvědi na všechny otázky, protože minulost hlavního "hrdiny" zůstává neodkryta, do příběhu jsme vhozeni v jeho průběhu a závěr je neuspokojivý, protože na místo částečného odkrytí pravdy a nápravy zůstává pachuť dalších nezodpovězených otázek -> nesmírně komplexní a inteligentní konspirační thriller. Jeho přelomovost vidím především v tom, že evropským přístupem intenzifikuje "americký žánr" a sedmdesátkový "talk and walk" spojuje s bourneovskými a bondovskými vyprávěními, ale konec je anti-tezí samotného Bonda -> Owenova téměr nehybná tvář se k postavě snažící rozprostřít "ekonomické" mechanice perfektně hodí. Tempo určuje hudba, požitek pak práce se zvukovými efekty. Jediná akční scéna, která ve filmu je, je tím nejnápaditějším, co zde bylo možné vidět od třetí matrixácké (přestřelka ve stavu beztíže) a bourneovské (pohyb po horizontálech i vertikálech) části (pohyb po diagonálách, vertikálech a horizontálech). Nesmírně opojné a důsledné, akorát je nutné si zvyknout na to, že řeč čísel, faktů či grafů nebo hypotéz nahradila řeč budov. 9/10 ()

Zíza

I když to vypadá na akční jízdu, akční to není, když nepočítám přestřelku v galerii, která jako jediná mě opravdu zaujala. Jinak? Nic moc. Dala bych tomu 2*, ale protože to končí docela realisticky a uvěřitelně, vůbec je to takové celé uvěřitelné (viz například jejich zranění - oni opravdu jsou zranení, jdou k lékaři a ze zranění se v následující scéně zázračně nevyléčí). Takže to na tomto snímky opravdu oceňuji. Pak tu také hrál můj oblíbený herec - další plus. Romantika tu nebyla, což je možná pro divákovu pozornost škoda, ale možná i díky tomu film opravdu na uvěřitelnosti nabere... no nic, mrkněte se, pokud máte rádi Clivea a pokud máte rádi, že mravenec chce svrnout nadmraveništní korporaci. ()

B!shop

On by to nebyl spatnej thriller, jenze tu je par problemu, ktery ho srazi. Pribeh je sice zajimavej a ze zacatku i docela napinavej, bohuzel ale taky dost neverohodnej a s pribejvajici stopazi zacne misty lehce nudit, obzvlast, kdyz se kolikrat nic moc nedeje. Prekous bych, ze tu krome jedny prestrelky v muzeu neni vicemene zadna akce, tady o ni ani nejde, ale proste to chtelo nejak sviznejc natocit, ubrat sem tam nejaky ty kecy a zkratit stopaz. Navic konec je nejakej divnej a pusobi useklym dojmem. Co se tyce hercu, tady to stoji na Owenovi, kterej bohuzel svyho agenta pojmul jako normalni akcni postavu, tudiz se tvari super drsne a sam chce vsechny zlikvidovat a to se sem nehodilo. Ale jinak je film natocenej solidne a par momentu ma, ale to bohuzel neda na vic nez 3*. ()

• Do kin putoval film pod krycím názvem "Across Boundaries". (TomikZlesa)
  • Během scény v domě Jonase Skarssens spolu s Cassian Skarssen mluví dánsky, tedy rodným jazykem herců Ulricha Thomsena a Benjamina Wandschneidera. (TomikZlesa)
  • Přestřelka uvnitř newyorského Guggenheimova muzea byla natočena ve starém opuštěném skladišti. Budování interiéru zabralo 4 měsíce a byly použity originální plány muzea. (TomikZlesa)

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

Tom Hardy vyměnil Tarzana za Splinter Cell

16.11.2012

Ještě minulý týden jsme o Hardym psali jako o jednom z kandidátů na roli jódlujícího pána džungle v novém filmu potterovského Davida Yatese. Už to není pravda, roli nakonec dostal urostlý Viking z… (viac)