Černé zrcadlo - Série 2 (2013) (séria)

Přijdu hned (S02E01)

(epizóda)
  • Veľká Británia Be Right Back

Část Přijdu hned vypráví o mladé dvojici, Marthě a Ashovi, kteří se odstěhovali do zapadlého venkovského domku, kde žili Ashovi rodiče. Ash je zvyklý denně trávit čas ve společnosti sociálních sítí a telefon má snad přirostlý k ruce. Marthě to nijak zvlášť nevadí, miluje ho a oba se těší na jejich nový společný život. Druhý den po nastěhování je Ash při vracení pronajaté dodávky zabit. Na pohřbu vypráví Marthě její kamarádka Sarah o nové službě, díky níž mohou lidé zůstat v kontaktu se zesnulými. Prostřednictvím historie jeho internetové komunikace a profilech na sociálních sítích může Ash znovu "ožít", což má pomoci truchlícím pozůstalým. Martha je tímto konceptem znechucena a nechce s ním mít nic společného. Rozhodne se zůstat ve venkovském domě, přestože její izolace dělá sestře Naomi starosti. Jednoho rána přijde Marthě e-mail od Ashe - Sarah zajistila onu službu. Martha zuří a e-mail vymaže. Jenže pak zjistí, že je těhotná a naplní ji samota a zoufalství, a tak se rozhodne promluvit s "ním"... (HBO Europe)

Gelaos

Perfektně zpracovaný, zahraný a jako vždy vysoce aktuální námět, kterého si začínají všímat i na velkém plátně (Her, Ex Machina). Nezdravé mísení offline a online života, devalvace vztahů, závislost na sociálních sítích, neschopnost odtrhnout se od minulosti či šmejdské marketingové praktiky. Osobně za nejsilnější téma považuju otázku etičnosti oživení mrtvého člověka z jeho "internetové stopy". ()

Saxos

Sci-fi? Prd, úplná realita. Co o nás internet ví? Všechno! Kde bydlíme, kam jdeme, kde pracujeme, co děláme, na co jdeme do kina, co jíme, pijeme, kde jsme na dovolené, kolik máme přátel, o čem se bavíme, co nás bolí, jak dlouho spíme, kolik vážíme, ..., prostě úplně vše. A to samé o okruhu rodiny, přátel, kolegů. Vše si ta bedýnka v klidu spojí. To hned mrazí za krkem... ()

IvcaSammet

Trochu se obávám, že s tímto seriálem budu mít problémy hlavně kvůli stupidně napsaným postavám. Be Right Back se vyvíjí naprosto luxusně, samotný námět je dokonalý a atmosféra je taky úžasná. Martha mi ale v půlce začínala lézt pěkně na nervy a bohužel to nepřestalo až do poslední scény. Škoda, že každou epizodu vždycky zabije její zpracování, pointy jsou vždycky na deset hvězdiček. ()

Cimr

Kde ostatní seriály končí, Black Mirror začíná. A to je snad největší předností tohoto dílu. Zatímco u jiných děl je ono téma (introdukce postav a jejich vztahu, náhlá smrt jednoho z nich, smiřování se se smrtí partnera) roztaženo do celovečerního formátu, zde se odehraje během 13 minut. Tvůrci se zamýšlí, co se stane dál, a pak ještě kousek dál... "Přijdu hned" zřejmě nebude nejsilnějším dílem seriálu, hlavně proto, že námět o blízkém člověku, co se vrací ze záhrobí poněkud pozměněn, člověk zná i z jiných zpracování (např. Kingův Řbitov zviřátek). Přesto díl za dokonalou první sérií příliš nezaostává; opět jde o téměř hororově sugestivní pohrávání si s myšlenkami "co by kdyby". ()

Frajer42

Spoilery! Jak to již bývá zvykem. Opět tvůrci vyrukovali se zajímavou a od předešlých dílů i zcela odlišnou myšlenkou. Musím se přiznat, že se mi zamlouvala o něco méně, než tomu bylo v předešlých případech. Náhradník za zesnulého manžela vyprofilovaný dle jeho internetového chování. Nic již brzy nerealizovatelného. Manželka postupně zjišťuje, že umělému manželovi přeci jen do originálu cosi schází. Poté co zjistí, že mu už nefunguje ani jeho umělý penis začne šílet a hysterčit a chce se svého chotě zbavit. Jak typické ženské chování! Nějak závratně mě nebavilo soustředění děje na partnerský vztah dvou divných lidí, i když zrzounova účast mě mile překvapila a potěšila. Lepší dva kousky. Dost jsem se nudil, i když myšlenka určitě za zfilmování stála. ()

• Služba s názvom "That can be my next tweet!" ("To môže byť môj ďalší tweet") existuje od roku 2013. Analyzuje užívateľov twitterový stream a pokúsi sa vytvoriť tweet, ktorý by mohol napísať. (Arsenal83)