Sci-fi antologie temných příběhů o závislosti na sociálních médiích, „živé“ reality show a možnostech budoucnosti. (Netflix)

Ještěřák

Skvělá série, všechny 4 díly jsou plné emocí a každý přitom řeší něco úplně jiného. _____ PŘIJDU HNED: otázka problematiky možné podoby smrti v budoucnu. Bude možné žít naplno s něčím, co sice nabízí nekonečnou erekci a perfektní sex, ale je pouhou kopií někoho na základě digitálního profilu a neumí zareagovat na žádné spontánní či nečekané situace? 8/10 _____ LOVNÁ ZVĚŘ: skoro dokonalý díl, metoda odplaty oko za oko v budoucnosti, aneb kde je hranice mezi spravedlností a sadismem. Úžasné titulky. Příliš krátké. 9/10 _____ MEDVÍDEK WALDO: poukazuje, že vtipný odrzlý hejt nemůže být zábavný donekonečna, protože přináší jen sebefrustraci a nulovou protihodnotu. Prostředí trochu jako S01E01, ale úplně jiné téma. Trochu to připomínalo satiru Děkujeme, že kouříte. První 'modrý' díl na CSFD, ale za mě rozhodně ne nejslabší. V díle vystupuje nesmírně sexy hnědoočka Chloe Pirrie, kterou bych rozhodně nechal večer zahřívat svůj skromný pelíšek. 7/10. _____ BÍLÉ VÁNOCE: dva chlápci žijí za podivných okolností v jednom bytě, ale pouze jeden z nich ví, která bije. Jeden hajzlík se snaží dostat druhého, aby se vykoupil. Oba herci jsou skvěle hrající sympaťáci a ačkoli byli u něčeho fakt hnusného, tak se nedá říct, že by byli špatní lidé - spíš takové chaotic good men s normálními neřestmi... Kdežto zasraná štětka víceméně uchází pořádnému trestu. Emociální a mrazivé, ale obě hlavní pointy jsou poměrně předvídatelné. 9/10. ()

Melios

Druhá sezóna dokázala správne nadviazať na svojho predhodcu a osobne si myslím ,že je omnoho viac prepracovanejšia ako prvá séria. Hodnotenie: (1) 85% - smutné a pravdivé. (2) 75% - dosť drsný rozsudok. Je vidieť ,že j Black mirror postavený natotálnom šialenstve a beznádeji v úplne utopicom (a zároveň dystopickom) svete (3) 80% - pre ľudí ,ktorých zaujíma politika - ako mňa - epizóda zaujme - špecializované hlavne na politickú satiru. Vianočná epizóda 90% - zatiaľ najlepší minifilm celého Black Mirror. A to som si myslel ,že šokovať vie len attack on titan a depresívnejšie vianoce ako v burtnovom Batmanovi už ani byť nemôžu - môžu. Finálny verdikt: seriál ma fakt chytil a vďaka tomuto to dopozerám celé. Priemer - 85% ()

Blueeyes

Tak tedy druhá série Černého zrcadla byla veliká jízda a pro mě dokonce překonává první. První epizoda Přijdu hned servíruje originální a zároveň hodně znepokojivý projekt (jak to jen říci a nespoilerovat), pro snazší překonální emocionálně velmi náročného období. Domhnall Gleeson mě tu opět potěšil svou přítomností. Hodně zneklidňující téma, divné, divné, brrr. Ovšem druhá epizoda představuje snad nejzásadnější řekněme hodinku z toho co jsem dosud viděla. To co jsem prve měla za až skoro otravně průhledné výchovné kárání ve smyslu "všichni už jsme z těch smartphonů dočista tumpachoví" vygradovalo do naprosto nečekaného rozuzlení.... a že já ty pointy skoro vždycky odhalím, tak tady ne. A termín "byla jsem úplně paf" zdaleka nevystihuje dojem z tohoto kousku. Jediným lehce slabším dílem byla epizoda Medvídek Waldo, ale dlužno říci, že asi jen pro mne, já na to politikaření fakt nějak nejsem. Čtvrtá a nejdelší část White Christmas, to už je skoro malej film. Každá z postav přesně zapadala do kontextu a dávala do kupy perfektně ucelenou skládačku o tom, kterak je ta cesta do pekla dlážděna dobrými skutky. O konci jsem sice měla představu už hodnou chvíli před, ale nijak to nevadilo, protože to zkrátka kompletně dává smysl. Čili druhá série - obrovská paráda. ()

Dado

1. epizóda – 85%, 2. epizóda – 75%, 3. epizóda – 95%, 4. epizóda – 90% = 2. SÉRIA – 86% █ Druhá séria pokračuje presne v tom, čo odštartovala už tá predchádzajúca. Tvorcovia nám opäť predostreli tri príbehy (a jeden vianočný špeciál), ktoré si berú za námet možný vývoj nie príliš vzdialenej budúcnosti, a to nielen z pohľadu progresu moderných technológií, no zároveň až nepríjemne trefne odrážajú to, čo sa odohráva už dnes. V tomto prípade pôjdem proti prúdu a za najlepšiu časť série označím The Waldo Moment, ktorá sa stretla so zmiešanými diváckymi odozvami. Je pravdou, že nápadom a tempom, akým sa dej hýbe, nepatrí medzi to najatraktívnejšie, čo seriál ponúka, avšak spôsob, akým scenárista reflektuje zmýšľanie ľudí znechutených zo „štandardných“ politikov a neuvážene hľadajúcich spásu v populistoch, ktorí ponúkajú len zjednodušené a nie príliš reálne riešenia aj tých najzložitejších problémov, je dokonalý. A to aj napriek orwellovskému záveru, ktorý sa nám - aspoň zatiaľ - môže zdať pritiahnutý za vlasy. ()

Astaroth12

Ďalšia úžasná séria. Prvý príbeh o vrátení blízkeho naspäť do života je nádherne podane i krásne prepracovane. Druhý príbeh o lovnej zvery mi najprv pripadal trocha trápny, hlavne čo sa týkalo tých ľudí s telefónom, ale keď sa to všetko vyjasnilo, tak zatial prvá časť z tohto seriálu dostala odo mna 5*. Bola naozaj skvostná. Tretia časť rozprava o medveďovi Waldovi, ktorý si to zamieril do najvyššej politiky. Nebola moc vtipná. ale trefná bola určite. Biele Vianoce ma svojim dejom chytili až celkom na konci, keď som si to uležal trocha v hlave, dovtedy som bol rozhodnutý dať 3*, ale potom už som vedel, že ma na viac. Zatial v tejto sérii platí, že Happy end neexistuje a i keď mi v niektorých poviedkach trocha chýbal, realita býva často práve takáto. Zatial tlieskam. ()

• Keď Joe vidí v televízii fotografiu Bethany (Janet Montgomery) ako jednu zo smrteľných nehôd pri zrážke vlaku, v správach sa v spodnej časti obrazovky objaví zmienka, že „Callow oznamuje rozvod“. Ide o odkaz na úplne prvú epizódu Národná hymna (2011). (Arsenal83)