Ředitel společnosti obviněný z podvodu, mentálně retardovaný chlapec, který snědl svou šestiměsíční sestru, transsexuál a postarší intelektuál, jenž zavraždil manželku - tito lidé tvoří osazenstvo vězeňské cely. Když se jednoho dne uvolní kámen ze stěny, objeví přítomní skrýš s deníkem bývalého vězně Danverse, který zde pobýval na začátku minulého století. Deník obsahuje magické formule, s jejichž pomocí se vězňové údajně mohou dostat na svobodu - a takovou příležitost si přece nesmějí nechat ujít! (oficiálny text distribútora)

Šakal

ke shlédnutí tohoto fantasy hororu mě přinutila poměrně vysoká hodnocení na csfd. Pro mě zcela podprůměrný film v čele s absolutně neschopnými a nesympatickými herci. Víc bych věřil vyřezaným figurkám v čele s Hurvínkem ( promiň Hurvínku ) než tomuhle hereckýmu ansáblu. Vydržel jsem to plných 25 min než DVD disk letěl proti zdi! Když o tom tak uvažuji, nevím za co jsem dal tu 1 * ,takže přehodnocuji na odpad. Nicméně na obranu snímku musím podotknout, že příběh třeba nemusel být až tak špatný, ale ke shlédnutí delší části filmu jsem prostě neměl sílu ani chuť........ ()

honajz2

Filmy v jedné místnosti, takže hned, jak jsem na tohle úplně náhodou narazil (shodou okolností při hledání jiného filmu, který jsem teda zatím ještě nenašel, což mi připomíná, že když doma něco hledám, tak najdu něco úplně jiného, jen to, co hledám hlavně, ne), jsem si to okamžitě stáhl. 4 lidi v jedné cele, z toho každý z nich, kromě hlavního hrdiny který je normální, je totální magor - jeden je transsexuál a po nocích znásilňuje spoluvězně, druhý, který je retard jak sviňa a co vidí, to sežere (včetně svojí šestiměsíční sestry - kvůli tomu tam je, ale vůbec nechápu, proč ho nešoupli někam do blázince) a ten třetí jede v hodně divnejch věcech, nebudu spoilerovat. A jednoho dne objeví knihu plnou kouzel, která by je měla dostat ven... Ok, první polovina mě celkem nudila a neskutečně (a hlavně úplně zbytečně) táhla. V druhé polovině mě to ale už chytlo a drželo v napětí až do konce, i když jsem teda ten konec odhadl. I tak ale, bylo to dost zajímavé, bohužel tu nudnou první polovinu a některé nelogičnosti tolerovat fakt nemůžu, takže 3* ()

Anderton

Príjemne mrazivé a prekvapivo málo známe prekvapenie z Francúzska. Temné prostredie väzenskej cely dokáže vyvolať zimomriavky a dokonca je možné sa báť aj vtedy, ak sú na tak malom priestore až štyri postavy. Poteší aj samotné rozuzlenie a záverečná pointa, ako aj priebežné zvraty. Scenáristi a režisér ale mali lepšie stanoviť pravidlá hry, vtedy by aj všetko pozitívne vyznelo ešte omnoho pozitívnejšie a nemusel by som mať výčitky svedomia, že dávam iba tri hviezdy. Ono to potom ako celok vyznie mierne do stratena. Buďme radi že nevznikol hollywoodsky remake, pretože by sme mali v cele zavretých štyroch pohľadných teenagerov. 70% ()

Malarkey

Geniální nápad, obdivuhodné zpracování. Francouzský horor? že nemůže být, ale může a ať se klidí stranou s vyvražďovákami typu Haute Tension, který sice zaznamenal na řadě míst úspěch, ale tomuto typu hororů zrovna moc neholduju a u mě skončil naprostým propadem. Horor musí mít mystiku, temnou atmosféru, nervy drásající scény a to je přesně to co tento film má a to co já na hororech tak miluju, bohůžel jich zas tolik nových není. Překvapivě se autoři poprali s místem, kde se film natáčí: tedy jedna vězeňská cela 4 lidé každý naprosto jiný, zvláštní a nebo brutálně úchýlný. Krom toho vizuální stránka je na opravdu velice slušné úrovni což mě překvapilo a donutilo dát pět hvězd. ()

Fr

Cela, 4 (?) muži a ponurá atmosféra vězení. Už jen samotné téma vypadá velice zajímavě. Paquerette opouští vězení po kouscích, Carerre jakožto ředitel firmy si evidentně pohoršil, Jean je knihovník a Marcus má sval, který nemusí posilovat. Každý zde dělá to co umí. A pak zasáhne černá magie, která tyto muže vtáhne do dramatu, na kteréhož konci budou mít všichni ruce od krve...... . Právě provozování černé magie má být to nejzajímavější a táhnout celý film. Ne že by herecké výkony byly nezajímavé, a také zápletka je v pořádku, dokonce délka 1:23 nemíní nikoho zdržovat, ale bohužel konec sráží celkový dojem směrem dolů. Alespoň budu vědět, že každý by měl volit i v těžké chvilce svá přání s rozmyslem. ()

• Snímek získal na filmovém festivalu Gérardmer v roce 2003 společně s filmem The Gathering (2002) Zvláštní cenu poroty. (Terva)
  • Kameraman tohoto snímku Jean-Marc Bouzou vyhrál v roce 2003 na filmovém festivalu Avignon cenu Prix Vision za nejlepší kameru. (Terva)
  • Před samým natáčením producenta napadlo, že knihy jsou již zastaralé a přemýšlel o náhradě magického deníku za e-book. (Musak)