Animovaná komedie Lilo a Stitch je příběh malé dívky, která se setká s nejvíce hledaným mimozemšťanem v celé galaxii. Lilo je roztomilá dívka z Havaje, která adoptuje maličkého ošklivého pejska, kterého pojmenuje Stitch. Stitch by byl dokonalý domácí mazlíček, kdyby ovšem ve skutečnosti nebyl genetický experiment, který utekl z cizí planety a neztroskotal na Zemi. Svou láskou, vírou a neochvějnou vírou v "ohana" (havajské pojetí rodiny) pomůže Lilo Stitchovi otevřít srdce a dá mu něco, co mu nebylo dáno - schopnost mít starost o druhé. (oficiálny text distribútora)

Koda

Legendární mutant, kterého by lidé spíš přirovnali k psovi a mývalovi, ale fanoušci Disneyovek rozhodně k mimozemšťanovi, už je prakticky takový náš klenot a mrzí mě, že už se na něj skoro zapomíná. Óóóó to byly doby, kdy za nás byly ještě hračky na Stitche, na Nema a další Disneyho klenoty. Teď už bohužel najdete jen holky s mobilem a ty nejmenší s Elsou a Annou. Moderní doba přichází. Ale co už, od toho tady nejsem, abych soudil, co se tu změnilo a co ne. Jak jsem tvrdil, Lilo a Stitch jsou pevná dvojka a budoucí Ohana. Sice jsem o Stitchovi mockrát slyšel, ale bohužel jsem se na film nikdy nepodíval celý, možná tak na seriál. Dnes to bylo poprvé. Příběh je kouzelný, nápaditý, poutavý, ve většině ohledech i zasahuje do reálného života s tím, kdy si ségra Nani bere Lilo do péče a snaží se zachránit dům a práci od vyhoření. A když se do toho přidá Stitch, tak z toho vznikne šílené peklo. Film obsahuje parádní scénky, kdy se Stitch převléká za Elvise, kdy sežral troubu od gramofonu a z něho hrála hudba a spoustu dalšího. Oceňuji též skvělou havajskou hudbu, která určitě tento film okouzluje. Ale, to co mi chybělo, byla asi osobní vnitřní emoce a smutná hudba k tomu. Čekal jsem od tohoto filmu trošku víc. Každopádně děkuji za tento unikátní a velice originální film s tímhle modrým mimozemským psem, který určitě přirostl k srdci každému. ()

kinej

Sympatický pokus Disney´s Studios reflektovat moderní dobu a oživit svou upadající tvorbu. Celý scénář konečně nepůsobí jako kdyby byl napsán 20 let před první klapkou. V Lilo a Stitch je jen jedna jediná písnička a tak zde není nic co by mě tahalo za uši a hlavně je film občas celkem vtipný. Díky žánru a humoru je film tak nějak na půli cesty mezi disneyovkou a lepšími seriály z Cartoon Network. Dokonalá animace a kresba je pak samozřejmostí. ()

CrypzzXD

Disneyovka z dob, kdy měli u Disneyho ještě nějaké ty originální a tvůrčí nápady. Na tomto animáku jsem vyrůstal a miloval jsem ho. Ale po několikátem shlédnutí kouzlo mizí. Stále se ale jedná o bezva zábavu. Ale v klidu bych se obešel bez toho morálního poučení "Rodina známená..." 8/10 Edit: Po letech jsem se k tomuto animovanému dobrodružství vrátil a zase jsem se cítil jako ten pětiletý klučina, který na to před šestnácti lety vyrazil do kina. A takový nostalgický pocit ocením pokaždé. Nádhera! Krasná poctivá ruční animace a příjemná variace na to, že nejdůležitější v životě je soudružnost rodiny a vzájemná láska. Kouzlo je zpátky :-) Ohana PS: Tento vesmír disponuje obrovským potenciálem k dalším pokračováním a rád bych byl svědkem dalších dobrodružství této party. Bohužel ale Lilo a Stitch zakotvili v podprůměrné televizní zábavě pro děti. Neprávem opomíjená klasika. [24.11.2018] 9/10 ()

ScarPoul

Jedna z tých rozprávok ktoré pre mňa fungujú stále. Vtipy...prostredie ale aj samotná gradácia príbehu robí z Lilo a Sticha malý klenot. Podobne ako je tomu aj v prípade Atlantídy alebo Planéty pokladov. Prečo sa o týchto rozprávkach nevie viac...neviem. Mne ale obohacovali detstvo a rád sa k ním vraciam. A koniec vždy pekné dojme. ()

mortak

I příšerky z vesmíru touží po spokojeném maloměšťáckém životě! V první půlce filmu se míchání žánrů daří držet pod kontrolou - po akčním úvodu se nám dostane sonda do nefunkční rodiny jako z filmů bratří Dardennových, kde Stitch působí jako ta správná rozbuška. Jenže druhá půlka je prostě bordel - od sentimentálních výjevů, přes Sám doma, až po Starwars, bez logických návazností, se zjevnými chybami, a hlavně bez té správné nadsázky, která příběh zpřístupní dospělým. ()

• V pokoji Nani visí plakát s Mulan, což je odkaz na předešlý film od Disneyho Legenda o Mulan (1998). (Mr.Critic)
  • Produkcia filmu prebiehala vo filmových štúdiách Walt Disney Feature Animation na Floride. Oficiálne sa začala 5. augusta 1999 a skončila v máji 2001. (MikaelSVK)
  • Pozadí ve filmu jsou namalovaná pomocí akvarelu. Naposledy tuto techniku Disney využilo u filmu Dumbo (1941). (HydraCZ)

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

Hraný remake Jak vycvičit draka má obsazení

31.05.2023

Hraná adaptace animovaného hitu studia DreamWorks Animation Jak vycvičit draka konečně našla své lidské představitele. Oba herci pak údajně byli vybráni i proto, že by se mohli v sérii zdržet i na… (viac)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe