Malý Manhattan je příjemná komedie, která potěší děti i jejich rodiče. Ve městě, které nikdy nespí, stojí dva mladí přátelé na prahu toho největšího dobrodružství ze všech. Gabe (Josh Hutcherson) a Rosemary (debutantka Charlie Ray) se znají odmalička, ale potom, co se utkali tváří v tvář v kurzu karate, se najednou oba vidí v úplně jiném světle. Kouzelné, zázračné, ale i šílené chvíle prvního zamilování - to všechno vás čeká v půvabném filmu, který pobaví celou rodinu! (oficiálny text distribútora)

Karush

Asi veľa ľudí nesúhlasí teraz so mnou, 5* dať takémuto filmu?!!!Áno, každý film vo svojom druhu, žánre, treba hodnotiť a nie porovnávať s ostatnými. Nie je to ,konečne, žiadna teen traparina alebo romantický príbeh poliaty ružovočkou sladkou polevou.Tento film je milší, roztomilejší, pôvabnejší a uveriteľnejší... Príbeh nás zaženie späť do detských čias, tak že staré spomienky sa podarí dokonale oživiť. Znova môžeš prežiť čaro prvého vzájomného úsmevu, čaro osobnosti ako pubertiacke hormóny pracujú, alebo keď tvoja ruka sa ocitne v inej, a zasmiať sa nad detskými názormi a postrehmi. Možno spomienky na prvú lásku sú pre niektorých tými najtrvalejšími a najkrajšími spomienkami, aj preto je krásny a čarovný tento film: 1½ hodinu si môže divák vychutnávať zabudnutú chuť citov a prísť nato, že aké bolo voľakedy úprimnejšie s niekým žiť a možno čistejšie milovať a ľúbiť. Podobný film My Girl. ()

Djkoma

Jako film k ranní snídaně u televize je to opravdu milé, mladí herci sympatičtí a celý film se vede v duchu oddechové podívané. Pokud si však z těchto dětských patálií chcete odnést něco víc, máte smůlu. Nabídka je opravdu skromná, jeden chlapec, jedna dívka a dvě slova "miluji Tě", které by každé dítě ve filmu řeklo každému za trochu čokoládové zmrzliny:). Josh Hutcherson je však docela výrazný a až vyroste, mohl by být zajímavým hercem. ()

DJ Obelix

Vetsinou podobna dilka prepinam ve chvili, kdy se mi nedopatrenim objevi na obrazovce, ale i pres to, ze se predevsim vyzivam v hororech, splatterech a ruznych jinych "uchylarnach", tak jsem se nechal rad dojmout timto hezkym pribehem se sympatickymi detskymi herci. Jsou to velice slusne 4 hvezdy... EDIT: Po druhem shlednuti pridavam zbyvajici patou hvezdu. Mozna, ze jsem blazen, ale kdybych tento snimek videl ve svem mladsim veku, mozna ze mne nevyrostl takovy cynik, jakym jsem dnes. Je to krasny film. ()

Pítrs85

Pokud toužíte po pořádný dávce pohody a onoho příjemného pocitu, je Malý Manhattan filmem pro vás. Josh tu má podobnou roli jako ve svém ještě lepším snímku Most do země Terabithia. A přestože jsou hlavními hrdiny dvě malé (no- menší) děti, není Malý Manhattan rozhodně jen pro začínající puberťáky aneb kdo by si nerad nevzpomněl na své prví lásky. A jak už to u podobných filmů bývá, i zde nám hraje velmi příjemný soundtrack. A ten NY má taky něco do sebe- úžasné velkoměsto. Silné čtyři* ()

Nihlathak

Láska v každé větě obsažená minimálně desetkrát, mimořádně otravný hlavní hrdina, jehož český dabing jeho otravnost násobí. Přesentimentálnělý zblitek, který nemůže pojmout ani to dítě, kterému je určen. Mám rád - tedy občas - takové menší milé romantické příběhy, ale tohle je moc. Jedenáctiletý kluk sežral moudrost světa. Vyprávěčské filmy jako tohle nejsou mými šálky s nudlovou polévkou. MAXimálně 1* ()

• První pusa Gaba a Rosemary byla i první životní pusa pro Joshe Hutchersona a Charlie Ray. (Fugas.cz)
  • Charlie Ray během natáčení značně vyrostla, a tak musel Josh Hutcherson stát na krabici, aby v některých scénách dosáhl její výšky. (Fugas.cz)
  • Charlie Ray v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)