Anna Heymes (Arly Jover), manželka vysoce postaveného pařížského úředníka, již déle než měsíc trpí hrůznými halucinacemi a částečnou ztrátou paměti. Začíná podezřívat svého manžela, že vlastně není tím solidním a čestným mužem, jakým se zdál být... V turecké čtvrti Paříže jsou nalezeny tři brutálně zavražděné, zohavené ženy, které si jsou nápadně podobné. Případ dostává na starost Paul Nerteaux (Jocelyn Quivrin), houževnatý policejní kapitán, který požádá o pomoc bývalého kolegu Jeana-Louise Schiffera (Jean Reno). Schiffer se vyzná v podsvětí a používá tvrdé vyšetřovací metody. Anna mezitím nalezne útočiště u přátelské psychiatričky (Laura Morante)a začne odhalovat svou záhadnou minulost. Spojitost mezi ní a vraždami je stále více zřejmá... Temný, napínavý krimi-thriller byl natočen podle stejnojmenné knihy Jeana-Christopha Grangého (Purpurové řeky). (oficiálny text distribútora)

sud

Tvůrci snímku by se měli stydět. Nejen za to, že stvořili špatný film, ale za to, že dělají špatné jméno Francii - velmoci napínavých kriminálek a thrillerů. Film je neskutečně hloupý a nevyvážený, rozpadající se několik epizod (dalo by se říci že i různých žánrů), které ještě jakž takž z posledních sil drží pohromadě Jean Reno, který stejně není ve své formě. ()

Jara.Cimrman.jr

Bylo nebylo. Byl jednou krásný slunný den. Počkat, to bylo později. Dnes je všechno ponuré, všude je tma, prší a ani v místnostech nesvítí světlo. V tomto nepříliš vábném prostředí se přitom pohybuje Jean Reno, což nikdy neškodí a spousta dalších postav, o jejichž nezbytnosti mám důvodné pochyby. Asi 100 minut se jedná o celkem koukatelný film, ale pak se děj vychytrale přesune do Turecka, kde vysvitne žhavé slunce patrně proto, aby byl dobře vidět závěr logikou připomínající zhovadilost vysokého stupně. ()

emo

Pri pozretí prvej polovice filmu som nechápal, čo proti tomu všetci majú. Celkom zaujímavá klipovka so slušnou atmosférou. A potom prišla druhá polovica plná doslova hlúpostí... Herci vrátane Rena film odzívali, Nahon sa snažil no evidentne to bolo málo... Najväčšou slabinou filmu je však Grangého predloha. Napísať dobrý scenár podľa knihy s doslova trápne smiešnou zápletkou sa jednoducho nedá... ()

D.Moore

Říše vlků - film s dobrým nápadem, dobrými herci, dobrou atmosférou... A taky film s mizerným scénářem. První hodina byla fajn, pořád se něco dělo a já byl zvědavý, jak spolu souvisí oba dva rozehrané příběhy: Pátrání mladého poldy-sympaťáka, který si coby pomocnou ruku přivolal frajerského důchodce-maniaka Jeana Rena, a část s Annou, která má pocit, že v jejím životě není všechno takové, jaké se zdá. Příběhy se proťaly a já si říkal - OK, pořád dobré. Pak přišel jeden zvrat (no, dejme tomu), druhý (zbytečný), třetí (zbytečnější)... A skvělá scéna na točitém železném schodišti, po níž podle mě Říše vlků měla (a taky mohla) skončit. Nestalo se a scénáristé se mě rozhodli pozvat ještě na výlet do Istanbulu, kde se odehraje úplné finále - je sice efektní a na záběry pouště se pěkně kouká, ale jakoby přišlo z naprosto jiného filmu. Nakonec tedy dávám Vlkům čisté tři, čili lehčí nadprůměr. Purpurové řeky to nejsou, ale duchaprostá krávovina naštěstí také ne. ()

herrbierer

Je to sice hrozná ptákovina splácávající dohromady všechno možné, ale nemůžu si pomoct, já jsem se bavil. Od thrilleru přes horor až po fantasy nás provádí Chris Nohan. Vykrádá přitom, kde to jde, a jeho režie je občas až křečovitě módní (rychlé střihy a ke konci roztřesená, jakoby dokumentární kamera jsou samozřejmostí). Ale jinak to celkem funguje. Zapomeňte na to, že tenhle film byl v kinech a podívejte se na něj, až ho zase budou dávat v sobotu v noci na Nově. U mě to tak zafungovalo a za daných podmínek jsem se bavil. ()

• Snímek stál na evropské poměry průměrných 24 milionů eur a například v Německu vydělal za týden promítání 59 102 eur. (imro)
  • Chris Nahon se do povědomí diváků zapsal před čtyřmi lety, když v produkci Luca Bessona natočil s Jetem Li, který je mimochodem autorem námětu, akčňák Polibek draka. Snímek se stal pověstný scénou, ve které hlavní hrdina vymlátí celou policejní stanici. (imro)
  • Ve filmu se několikrát objeví obraz Francise Bacona "Studie Vélazquezova portrétu papeže Innocenta X" z roku 1953. (Tomihiro)