Děj filmu se odehrává v roce 1874 (tedy 100 let před natočením filmu) v městečku Rock Ridge, kde se všichni jmenují Johnson a jehož se chtějí zmocnit bandité, aby mohli levně skoupit všechny pozemky, než sem dorazí železnice. Jejich plány ovšem zhatí neohrožený černošský šerif Bart (Cleavon Little) a opilecký pistolník Jim, dříve nazývaný The Waco Kid (Gene Wilder).

Jak je jeho zvykem, vrší Mel Brooks jeden gag za druhým a vyžívá se ve zcela absurdních scénách (šerif bere sám sebe jako rukojmí, Indiáni mluví jidiš). Film měl značný ohlas i v odborných kruzích a byl nominován na tři Oscary (střih, titulní píseň a vedlejší ženský herecký výkon - M. Kahnová). (oficiálny text distribútora)

MartinezZ

Naprosto brilantní a neotřelý nápad s tak neskutečně rychlým pistolníkem, jehož pohyby jsou doslova nepostřehnutelné, filmu ušetřil peníze a námahu při řešení filmování střeleckých scén. ~ To je, bohužel, jediné plus téhle ztřeštěné koniny, která z pouhého WTF ke konci klesla do naprostých... exkrementů. ~ 0,5* ()

mortak

Po většinu doby decentní parodie, ať už filmů s Johnem Waynem (Wilderuv opilec sidekickujici hrdinuv boj proti zlu), či femme fatale a la Marlene Dietrich. Občas se sklouzne k lidovému humoru (fazole), občas je to nádherně dada (příjezd do města, závěr). Pro mě solidní čtyři. Amici ten film trochu precenuji, ale budiž jim přáno. ()

Shit

Nic jsem nečekal a nakonec jsem se skvěle bavil, hned od začátku začína film ukazovat, že to nebude vůbec špatná komedie, dokonce si myslim, že ukazuje úplně pravej opak a v podstatě v nastoleným tempu pokračuje více méně celej film, i když slabší místa se taky najdou, ale ty vynahradí spousta naprosto dokonalejch parodujících scének ze známých i méně známých westernů a i jiný gagy stojej za to. pro mě jeden z nejlepších koediálních westernů co jsem viděl ()

kaylin

Mel Brooks je prostě legenda a místy dokázal na plátně vytvořit tak dobré filmy s tak dobrými scénami, že se naprosto zaslouženě zapsaly do historie světového filmu, nikoli jen komedie. Právě "Ohnivá sedla" jsou jedním z takových filmů a já jsem rád, že jsem ho konečně mohl vidět. Ten nekorektní humor je skvělý. ()

lamps

Ve své době jistě přelomová komedie zásluhou zcela nového stylu parodování a dříve vetovaného vulgárního humoru, dnes už jen poněkud trapná slátanina zesměšňující základní westernové motivy a očividně poukazující na rasovou problematiku. Komické situace tu "bohužel" nabývají nevídaných rozměrů, když vedle sebe stojí vtipy naprosto geniální (šachy, ku-klux-klan), povedené (fazole), trapné i vyloženě ubohé (prvních 20 minut jsem docela trpěl). Ty 3* jsou vysloveně s krvavýma ušima, od Mela Brookse jsem rozhodně čekal víc. 50% ()

• Film se natáčel ve stejných exteriérech jako snímek Westworld (1973). (Pumiiix)

Zemřel Gene Wilder

Zemřel Gene Wilder

30.08.2016

Alzheimerova choroba nám v neděli sebrala třiaosmdesátiletého herce Genea Wildera. Pokud jste viděli Producenty, Ohnivá sedla nebo Mladého Frankensteina, dobře víte, o koho jde. Tohle je ale jen… (viac)

Tvůrce Médi chce umřít na Divokém západě

Tvůrce Médi chce umřít na Divokém západě

06.12.2012

Když přišel s projektem Méďa, většina hollywoodských studií ho odmítla. Včetně Foxů, pro které Seth MacFarlane vytvořil veleúspěšný animovaný seriál Griffinovi. Nakonec se Méďu ujala menší produkční… (viac)