Špičkový manažer hračkářské firmy Scott Calvin se nemůže vypořádat s důsledky rozvodu. Navíc rozhodně není prototypem ideálního rodiče pro svého syna. Štědrý den s tatínkem je pro malého Charlieho spíš noční můrou než nejkrásnějším večerem roku. To se ale změní ve chvíli, kdy Santa Clause, který v anglosaských zemích přináší dárky komínem, tragicky uklouzne právě na střeše Calvinova domu. Kdo za něj zaskočí? Pochopitelně nešťastný Scott. Ale to zdaleka není všechno, protože v průběhu příštích měsíců se tatínek pomalu ale jistě začne měnit ve skutečného Santa Clause a konečně si začne rozumět se svým synem... (oficiálny text distribútora)

Ukážka z filmu 2

Le_Chuck

Další so série vianočných prekvapení spoza veľkej mláky. Každoročne tam vznikne jeden vianočný film, aby maly domáce paničky pri pečení koblih z kuchyňe čo pozerať. Santa má trochu smolu, že prichádza po Sám Doma a kvalít jednotky, ani dvojky zďaleka nedosahuje. Ja viem že to je iný film, ale ja veškerú holywoodsku vianočná produkciu (väčšinou zúženú na jeden film ročne) hádžem do jedného pytla. Neurazí, nezaujme. ()

juta

Příjemná oddychovka s Timem Allenem v hlavní roli, který se zaváže obléknutím si na sebe Santův kabát, který jak na potvoru spadne z jeho střechy, že se stane novým Santou, ano Santou, žádným Ježíškem! :D Konečně je tady ukázáno pár nesrovnalostí, jak to vlastně chodí o Vánocích ze strany chlápka, co nosí dárky. ()

Sansnom70

Je opravdu vidět, že se film může líbit i nelíbit a to nemyslím jen tento film ale i jakýkoliv jiný. Já jsem názoru, že se tento film určitě povedl a to nejen díky hlavnímu hrdinovi, ale i svojí pohádkovostí. My se na tento film doma vždycky rádi podíváme, takže pokud nejste zarytí proticlausovci, tak se na tento film určitě podívejte i se svými dětmi či vnoučaty :o) ()

ostravak30

Není divu, že si John Pasquin vybral zase Tima Allena, už spolupracovali na seriálu Kutil Tim. Zajímavé také je, že se jedná o první film mimo televizi i pro režiséra a scénáristy. Pravda je, že film nevybočuje z klasických vánoční amerických klišé. Opět tu nějaký člen rodiny, nejčastěji to bývá otec a zde neučinili v tomto směru výjimku, zanedbává syna kvůli práci. Zde navíc nevěří na Santa a Vánoce jsou pro něj pouze možností prodat více zboží. Samozřejmě, že se to změní poté, co se sám stane Santa Clausem. T. A. má tu výhodu, že mezi komediálními herci má zábavný obličej. Na druhé straně to nikdy žádný velký herec nebyl. Filmaři nám alespoň poodhalí pravdu o tom, že i na severním pólu to vlastně může a musí vypadat jako v úřadu. Jistou atmosféru to má a sem tam jsem se i pobavil. Bohužel hlavní devízou nejsou triky, ty vskutku vypadají hodně průměrně, ne-li podprůměrně. ()

MickeyStuma

Tvůrci si tu s postavičkou Santa Clause pohráli a ukázali, že ani on není věčný. Nechali ho nepříjemně uklouznout na střeše aby musel skončit. No a zápletka příběhu je hotová. Aby vůbec nějaké vánoce byli, musí se najít nový. Rodinná komedie vskutku jak pro děti, tak i dospělé. Tim Allen se tu vyřádil jak nejlépe uměl a jak se říká, duch vánoc s filmu doslova září. Příběh je úsměvný a citový zároveň. K odpočinku během vánočního shonu vcelku vhodný. ()

• Scott Calvin po tom, čo si oblečie kostým, dá v druhom dome dievčatku bábiku Annabelle - skutočnú bábiku, ktorá bola predlohou hororu Annabelle. (Budisovie)

Tim Allen opäť Santom

Tim Allen opäť Santom

16.09.2005

Rodinná komédia Santa Clause, v ktorej sa Tim Allen nedobrovoľne stal Santom, aby objavil a pochopil "ducha Vianoc" a našiel si cestičku k svojmu synovi, sa dočká ďalšieho pokračovania. Predstaviteľ… (viac)