Keď Scott a Kate Johansenovci (Will Ferrell a Amy Poehler) zistia, že stratili finančný fond na vysnívané štúdia svojej dcéry, rozhodnú sa s pomocou akčného suseda (Jason Mantzoukas) zriadiť si v jeho dome nelegálne súkromné kasíno. Navzdory pochybností, sa kasínu a podnikavej trojici začne veľmi dariť, príjmy rýchlo stúpajú, čo nezostane bez povšimnutia zákerného starostu mesta i podsvetia. Množstvo vtipných i akčných príhod, privedie nakoniec dcéru Alex k bránam vytúženej univerzity... (Continental film)

Aljak

Willa aj Amy mám celkovo rád, takže som sa na tento film pochopiteľne tešil. Námetovo super, ale scenár pôsobil miestami až príliš absurdne a bizarne. Aj keď mi je jasné, že to bolo cieľom komediálneho zámeru, ale niekedy je proste menej viac. Z tohto námetu by mohla byť celkom dobrá dráma (alebo aspoň dramédia). Bohužiaľ, na tej absurdnosti to u mňa pohorelo. Ako oddychovka fajn, ale zrejme nič viac. Každopádne, Will a Amy pobavili, takže najmä vďaka ním sú to aspoň 3* ()

kaylin

Komedie, která mě rozhodně nedokázala ničím nadchnout. Dobře, Will Ferrell vypadá postupně víc a víc cool, je zde docela příjemné cameo Jeremyho Rennera, ale v konečném součtu je to až moc tuctová a až moc nevtipná komedie, u níž jsem se v podstatě ani jednou nedokázal pořádně zasmát, protože moc nebylo čemu. ()

P1tr

Willa Ferrella mám rád, stejně tak i spoustu dalších komiků přítomných v The House, proto má očekávání byla celkem velká i po negativních ohlasech ze zámoří. Bohužel se jejich názory potvrdily a musím se smutkem konstatovat, že tato komedie, která měla na startu všechny předpoklady uspět selhala. Herci se snaží, ale ani oni nedokáží zachránit nenápaditý a líný scénář, na základě kterého vzinkl film bez výraznější tváře a humoru, který propluje vaším přehrávačem tak nenápadně, že si skoro ani nevšimnete, že jste ho viděli. Obrovská škoda a nevyužitý potenciál. ()

B!shop

No pribeh sam o sobe neni nic extra komplikovanyho, ale jako zaklad pro typickou Ferrellovskou komedii bohate staci. Cim se tenhle film vymyka z prumeru je Rkova pristupnost, kterou tezi fakt do mrte. Hlavni hrdinove se tak chovaj jako psychopati, ktery neustale fuckujou, vyhrozujou lidem, dojde i na nejaky ty usekany koncetiny a celkove se s tim film moc nesere. Navic tu chybi jakykoliv poucovani a podobny veci, kdy by postavy meli za svy spatny chovani zaplatit, tady vsem vsechno projde, nikdo se nepouci a je to fakt prijemna zmena. Navic diky naprosto dostacujici delce 80 minut film skvele odsejpa, Ferrell i Poehler jsou skvely a nektery fory jsou zabijacky. Sice se nekona zadna komedie roku, ale rozhodne hodne zabavna zalezitost. ()

ostravak30

Tak jestli toto má být nový typ komedie, kterou teď bude USA vysílat do světa, tak s díky odmítám. Strašná prča ve stylu Kill Bill, ve které tečou potoky krve a všichni se tomu chyceni za ramena chechtáme je k popukání. Jenže by to chtělo ještě trochu víc opravdové srandy a ne jen minout ruku, když ji ve skutečnosti chci ufiknout nebo alespoň skutečný, ne ten předstíraný, černý humor. Will Ferrell a Amy Poehler jsou dobří komediální herci. Hodí se do komedií už jen od pohledu, ale tohle je dost mimo mísu. ()

• Uříznutá hlava koně, o které mluví hlavní protagonisté, je odkazem na film Kmotr (1972). (Nathaniell)
  • Jedným z výkonných producentov filmu je minister financií USA Steven Mnuchin. (megajalec)