Smrtiace woodoo

• Česko Had a duha: Smrtící voodoo (viac)

Strhující dílo Wese Cravena, režiséra kultovních hororů VŘÍSKOT a NOČNÍ MŮRA V ELM STREET. Útěk z amazonského pekla byl pro antropologa Dennise Alana pouhým začátkem hrůz, které na něj číhají při pátrání po tajemném léku. Vydává se pro něj na ostrov Haiti a brzy zjišťuje, že původ zázračného anestetika, které by mohlo pomoci miliónům nemocných, je spojen s rituály voodoo. Spolu se svou kolegyní Marielle se stále více propadají do spletitých nástrah tropického ostrova a zjišťují, že voodoo není jen snůškou povídaček k pobavení turistů, ale že jeho základ je v pravdě smrtící… (oficiálny text distribútora)

SOLOM.

Voodoo filmy já rád... Začátek filmu je geniální dost slušně mě navnadil. Jenže potom přišla dost nudná půlhodina, kde se pořád jen kecalo a kecalo, ale akce žádná. Kdyby tam nehrála ta solidní herečka, tak jsem to asi přepl na rychlé přetáčení. Jakmile se však začnou hlavnímu hrdinovi zdát sny, tak se vše vrátí do starých kolejí a Craven mě docela mile překvapil. Jeho filmy mám rád a tohle byla příjemná změna. Jenže konec naprosto zbabral. Ty vizuální efekty si mohl odpustit. Připadal jsem si jako při sledování Krotitelů duchů. ()

eraserhead666

No, snad než čistý horror spíše mysteriózní drama, zajímavé na něm však je, že má větší koule a atmosféru než kdejaký "čistokrevný" horror. Určitě jeden z nejlepších Wesových filmů, možná škoda, že je v jeho tvorbě neoprávněně upozaďován (třeba známější a zmiňovanější Vřískoty to strká do kapsy levou zadní). Ač je to trochu paradoxní, trochu netypický zombie film, opět, i v tomto žánru patří k tomu lepšímu. Krásná a líbezná, stejně tak nebezpečná poesie Haiti a voodoo... Asi takhle bych to shrnul do jedné věty. ()

GodComplex

Velmi dobry a znacne prehlizeny voodoo horror Wese Cravena. Exoticke prostredi Haiti, voodoo ritualy se specialnim zamerenim na necromanticky proces "zombifikace", presvedcivy Pullman, kteremu podobne hororove role skvele sednou, plejada hruzostrasne vzhlizejicich haitskych cernousku v cele s vrazednym voodoo dikatatorem. Jako velmi vitana tresnicka take pusobi vyborna synthesized music Brada "Terminator" Fiedela. Skoda, ze solidne budovana atmosfera v prvni puli zacne s blizicim se koncem slabnout a na zaver je komplet pohrbena nekontrolovanym chaosem propukle revoluce a znacne trapnym "finalnim soubojem". 7/10 ()

Smok

Wes mi ponúkol asi najlepších zombíkov, akých som doteraz videl vo filme - psycho pacientov s nepríčetným výrazom, ktorým niekto pomocou prášku ukradol dušu a oni sú teraz jeho majetkom. Super. Haiti a voodoo patria k sebe ako riť na šerbeľ a keď sa tam mladý antropológ vydá hľadať prášok (pre koho iného ako nejaký farmaceutický gigant), veci sa dajú do pohybu, miestni ho zrovna s otvorenou náručou nevítajú a hroby sa otvárajú častejšie ako u nás v bare šampanské. Vynikájúca atmosféra filmu je podporená exteriérmi na Haiti, kde žije 85% kresťanov a 110% voodoo. Klinec cez semenník na výstrahu bol silná káva :((( ()

J*A*S*M

Dobré. Slušná atmosféra, vynikající Bill Pullman a docela inovativní příběh vynesli tento film do mírného nadprůměru. Jediný problém, který s Hadem a duhou mám, je veskrze osobní - téma voodoo mi absolutně nic neříká a kdykoli se v nějakém filmu objeví, přestane mě onen snímek bavit. U tohoto jsem se sice nenudil, na to je to pořád dostatečně béčkově zábavné, ale znovu jej vidět rozhodně nemusím. ()

• Ve scéně, kdy hlavní hrdina běží po tripu od svého mrtvého kamaráda ve vrtulníku, spatří leoparda. Zvíře bylo ale točeno za mřížemi a ty poté neodborně retušovány, což je ve scéně patrné. (Grid)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu Wada Davise. (Hans.)
  • Skladba "Voodoo" od americkej skupiny Godsmack je inšpirovaná práve týmto filmom. (Sunwheel)