Hlavným hrdinom príbehu, ktorý je variáciou klasického motívu Jekkyla a Hydea, je roztržitý profesor genetiky Sherman Klump (Eddie Murphy), ktorý sa na prvý pohľad zamiloval do svojej atraktívnej kolegyne Cyrly Purtyovej (Jada Pinkett Smithová). Má to však malý háčik. Klump je takmer dvestokilový chlap a má vážne obavy, že práve jeho hendikep by sa mohol stať prekážkou v získaní si srdca ľúbenej dámy. Hnaný desivými snami sa rozhodne na sebe vyskúšať svoj nový preparát, ktorý doposiaľ testoval iba na svojich morčatách. Ten z neho síce urobí mladého štíhleho muža s tak trošku extravagantným správaním, ale prípravok má iba dočasný účinok. Do pôvodného stavu sa začína meniť celkom nečakane a v tých najnevhodnejších chvíľach. (TV Markíza)

soukyd33

Pozor! A teď aplaus. Přichází Reggie Volingter. 😄 Trošku trhlé, ale 100% americké. Vtipy 100%! Takže humoru je dost, ale ne pro každého. Eddie Murphy tu opravdu boduje. Poznámka: To že hraje snad všechny hlavní role, je šílené. U něj ale nic nového. Příběh je zajímavý, a až děsivý, kam může věda zajít. Scény jsou TOP! Český dabing je super. Film je vcelku milý, ale může být i zlý. Poznámka: Obéznější může film urazit. Hlavně pak právě vtipy. Ale nebojte se, jak nastoupí Eddie Murphy, Reggie bude v háji. 😄 Poznámka: Ty rodinné večeře jsou prostě geniální. 😄 Poznámka: Počkejte si na závěrečné titulky. 😄 Doporučuji, ale ne pro každého. Hvězdiček 4 ()

kapsomut

Vím, že to není moc inteligentní humor, koukat se na rodinku tlusťochů jak prdí u stolu při večeři, ale má to své kouzlo. Tento druh humoru mi nevadí, protože tyto druhy komedie jsou výborné na odreagování a klidně i pro pobavení. Jistě, tenhle humor tu neuznává okolo 80 až 90 % lidí, ale mě nevadí. 4* za skvělé pobavení a odreagování, 2* za místy trochu stupidní pasáže, 4* za Eddieho. Tenhle pohodovej filmeček ode mě dostává právem 4* a řadí se mezi mé oblíbené komedie! ()

BoPo

Dvaja sa pokúšajú o opätovný návrat medzi úspešných komediálnych tvorcov. Tom Shadyac a Eddie Murphy skúsili čo dokážu. A hlavne čo dokážu vydržať diváci. Pre ich šťastie je americké publikum na toľko vďačné, že si na seba zarobili. No inak sa jedná len o ďalšiu americkú taškaricu o fekáloch, obezite a veľkej LOVE. ()

Radyo

Chcete zářný příklad toho, že se dneska Oscarem neoceňují skutečně dobré filmy? Tak tady jej máte. Dostal sice Oscara jen v kategorii "best makeup", nicméně se mi nechce věřit, že by se nenašel za rok 1996 lepší kandidát. Zvláště když tento kromě "dobrýho mejkapu" nemá vůbec co nabídnout. A jak to bývá s mejkapem, to určitě mnozí víte sami dobře. Na pohled to vypadá skvěle, ale když jej pak setřete, skrývá se pod ním často hrůza, jakou svět ještě neviděl. :) Viz tento film. ()

Zagros

Občas povedený vtípek, pozoruhodný výkon Eddie Murphyho a šikovná Jada Pinkett Smithová... to je vše, co se dá na tomto filmu hodnotit pozitivně. Jinak jde o podprůměrnou zábavu, která více lidí urazí než rozesměje. Viděl jsem to naposledy snad jako puberťák před mnoha lety a tehdy jsem se i smál, proto nechám dvě hvězdy a raději se k tomu nebudu již nikdy vracet. ()

• Maskování Eddieho Murphyho trvalo každý den přibližně tři hodiny - podle toho, kterou postavu či postavy měl hrát. (SONY_)