Aby lépe zapadl do normální života, vytvoří profesor podivný nápoj, který mu k tomu má dopomoci. Stane se z něho ale velmi výstřední a nakonec neoblíbená osoba - Buddy Love. (oficiálny text distribútora)

Nin

Tahle komedie se může chlubit hodně slušnou proměnou Jerryho Lewise z ukňouraného losera po stylového frajírka. Jednoduchý příběh se taky poměrně slušně rozjede a závěrečný proslov Profesůrka není vůbec špatný. Je tu jenom taková menší chyba, která u komedie trochu vadí - film není vůbec vtipný. Jakože vůbec, nula vtipů (dobře, asi dvakrát jsem se pousmál). První půlhodina je proto téměř čiré utrpení, protože tu máme mít jakousi nálož aburdních gangů, které jsou buď strašně trapné (profesor zmítající se ve skříni, kam ho naložil jeho student), nebo jsou prostě nepostřehnutelné. Jakmile se ale Profesor změní v Buddyho Lovea, tak je konečně na co se dívat - stylová hudba, roštěnky ze 60. let (hlavní femme fatale je např. hodně podobná Merilyn Monroe) a docela slušně odcejpající příběh. To zní dobře, ne? Jenže já očekávám od komedie, že tam budou i nějaké vtipy + první půlhodina byla opravdu neuvěřitelná tragédie. (4/10) ()

MickeyStuma

Plachý, avšak poměrně bláznivý profesor Jerry Lewis vyvine sérum, který z něj udělá magnet na holky Buddyho Lovea. Ztřeštěné komedie je součástí filmové komediální série o všelijakých profesorech a vynálezcích, jako je například snímek „Roztržitý profesor“ (1961). Jerry Lewis se zhostil rolí dvou odlišných charakterů a opravdu tak impozantně, že takřka nelze uvěřit, že je to v obou případech skutečně on. Snímek je plný nestárnoucího groteskního a situačního humoru a ve svém smyslu to všechno vyznívá jako parodie na klasický román Roberta Louise Stevensona „Dr. Jekyll a pan Hyde. V roce 2004 byl dokonce Knihovnou Kongresu vybrán k uchování v Národním filmovém registru v USA. Na dnešní dobu jsou však přece jen některé sekvence přece jen ztřeštěné až moc a některé mají i co do činění až s trapností, každopádně v rámci klasické komedie nejoslavovanějším a nejuznávanějším, takže za pozornost určitě za pozornost stojí. ()

Han22

Byl jsem zvědavý na originál Zamilovaného profesora a jsem zklamaný. Moderní verze není taky žádný zázrak, ale má Murphyho a je relativně vtipná. Tady se taky najde pár vtipných momentů (profesor předvádějící Shakespeara či držkatý pták), ale Jerry Lewis mi absolutně nesedl. Jako profesor je to příšerný nekňubovitý idiot... něco jako sledovat Dwayna Dibblyho z Červeného trpaslíka. Jako Buddy Love pro změnu arogantní, namyšlený egomaniak přesně v takovém stylu, jaký v reálném životě nesnáším. Navíc je to dlouhé a většinou docela nudné. 2*. ()

corpsy

Prečo to Jerry Lewis musel tak strašne natiahnuť. Úvodné minúty a aj tie následné ( približne do tej hodiny ), sú plné skvelých gagov a vypointovaného humoru, pričom som nečakal v tak kvalitnú zábavu ( a to aj napriek jej umiestneniu v jednej zo slávnych filmových kníh ). Potom však príde pád a dokonca nudný a všetko to predchádzajúce, začne byť zbytočné v tom, že sa vlastne snímok sám doviedol k priemeru. ()

kaylin

Jerry Lewis rozhodně nesedne každému a v tomhle případě nesedl mně. Líbí se mi ten kontrast, který je klasický, ale nelíbí se mi, že to musel nechat zajít až do takových zbytečností, jako je ten šílený ksicht jeho profesora. Možná by to šlo trochu střídměji. To finále by i tak vyznělo poměrně dobře a silně. ()

• Celeste Yarnall v tomto filmu debutovala. (Pumiiix)
  • Henry Gibson v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

Zemřel legendární komik Jerry Lewis

21.08.2017

Spojené státy americké v neděli přišly o jednu ze svých největších komediálních ikon. V 91 letech totiž zemřel slavný herec Jerry Lewis, jehož leckdo zná z Poslíčka, Krále komedie nebo Zamilovaného… (viac)