Kung Fu Panda 4

• USA Kung Fu Panda 4 (viac)

Hrdina animovanej ságy Kung Fu Panda už mnohokrát dokázal, že si titul “Dračí bojovník” napriek všetkému (najmä svojej nešikovnosti) naozaj zaslúži. Pod odborným dohľadom majstra Šifu sa stará o to, aby jeho rodné Údolie pokoja bolo naozaj pokojné. Teraz sa však jeho mentor rozhodol, že Po by mal vystúpiť a stať sa duchovným vodcom celého údolia, a preto si musí vybrať svojho nástupcu do úlohy Dračieho bojovníka. To sa pandiemu hrdinovi nepozdáva, pretože o duchovnom vodcovstve vie ešte menej ako o kung-fu zo začiatku svojej hrdinskej kariéry. Jeho úvahy o novom ochrancovi Údolia pokoja nanešťastie preruší mocná čarodejnica, ktorá je síce pôvodne chameleón, ale to je vlastne jedno, pretože sa dokáže premeniť prakticky na kohokoľvek. A táto bytosť sa práve rozhodla získať bojové schopnosti od všetkých legendárnych kung-fu bojovníkov, ktorých Po v minulosti porazil. Verí, že ich spojením sa z nej stane monštrum, na ktoré bude aj Dračí bojovník krátky. Po teda musí svoju duchaplnosť ešte na chvíľu odložiť k ľadu, vyhrnúť si rukávy a pustiť sa do poctivej kung-fu práce. (CinemArt SK)

Mianelia2050

Moc nevím, co si o tom mám myslet… na jednu stranu, grafika a efekty se neuvěřitelně posunuly kupředu a je to vidět ve srovnání třeba s prvním dílem. Hudba krásná jako vždy, nová nástupkyně Poa stojí za pozornost. Na druhou stranu se obávám, že příběh byl totálně zprzněn, jako by zapomněli charaktery postav. Povaha klidného Mistra Shifua zmizela, padouši jsou najednou klidní a vyrovnaní. Hlavní záporačka dělá to vše jen kvůli tomu, že ji diskriminovali, když byla mladší (nebudu říkat v čem, za prvé spoiler, za druhé je to úplný nesmysl). Mám o tom dost neutrální názor, děti určitě film nadchne, ale nás, ostřílené fanoušky této série, pravděpodobně zklame. A mrzí mě to, měli tu trilogii nechat takovou, jaká byla, páč si to už dost podělali seriálem… ale oni budou natáčet další a další filmy, dokud z toho něco budou mít a dokud z toho “dolu” nezbyde jen prázdná díra, na kterou všichni zapomenou… ()

koty2201

Neviem odkiaľ sa berie kritika na toto pokračovanie obľúbenej animovanej série, akou je Kung Fu Panda. Uznávam, že sa to už nechytá na skvelé prvé dva diely a vnímam istý nevyužitý potenciál. Rumory okolo tohto filmu zneli lepšie v porovnaní s výsledným zážitkom. Mne to však nejak neprekáža, dokázal som si užiť aj Kung Fu Pandu 4. Nie je v tom už to čaro a atmosféra predchádzajúcich častí, ale stále je to vydarený sequel.  Príbeh je aj vďaka stopáži dosť jednoduchý a priamočiary. Po (Jack Black) sa už po mnohých bojoch proti protivníkom a nepriateľom Údolia pokoja, musí posunúť ďalej. Majster Šifu (Dustin Hoffman) mu oznamuje, že sa z neho stáva nový majster a musí si vybrať svojho Dračieho bojovníka, ktorý bude údolie strážiť pred nástrahami. Jeho úhlavná nepriateľka, Chameleónka (Viola Davis), sa vie meniť na iných bojovníkov a chce získať nadvládu nad celou krajinou. Pošle svoju žiačku, líšku Zhen (Awkwafina), aby ukradla "palicu múdrosti". Po sa s ňou vydáva na cestu za Chameleónkou, máme tam klišoidnú zradu, záverečný súboj a nakoniec happy ending (nechcem zbytočne veľa prezrádzať). Meniaci sa vzťah medzi Poom a Zhen je jeden z ďalších plusov a tvorcovia sa s ním popasovali dobre. Chameleónka naberá schopnosti predošlých súperov s ktorými Po v minulosti bojoval. Tai Lung (Ian McShane) tu mohol mať akúsi redemption story, ale nakoniec ju tvorcovia takmer nevyužili a v tom vidím asi najviac premárnený potenciál. Každopádne som inak spokojný, keď sa bavíme o potenciáli. Ešte musím spomenúť to, že na môj vkus tu bolo až príliš veľa humoru a nie vždy sa mi pozdával ako vtipný. Mohlo to mať viacej vážnych pasáží. Ani tá akcia tu nie je zvládnutá až tak dobre ako predtým v sérii. Niečo tomu jednoducho chýbalo.  Herecké výkony čo sa týka pôvodného znenia posúdiť neviem. Platí to pri každej rozprávke - sledujem ich v slovenskom dabingu. Ale obsadenie je vážne pestré a sú to samé hviezdy, takže myslím, že by ste neoľutovali ani nedabovanú verziu filmu, pokiaľ vám to neprekáža. Každopádne, aj v slovenčine to znelo dobre a nemám sa na čo sťažovať. Postavy boli napísané sympaticky a nová Dračia bojovníčka, líška Zhen, je dobrý týpek. Chameleónka bola tiež fajn záporákom a rovnako som si užil šéfa zločineckej bandy Hana (Ke Huy Quan). Nehovoriac o agresívnych zajacoch, ktoré milujú násilie. Tie boli skvelé :D Je škoda, že Zúrivá päťka (Angelina Jolie, Lucy Liu, David Cross, Jackie Chan, Seth Rogen) nemala takmer žiadnu účasť vo filme, len v záverečnej scéne. Ani Lord Shen (Gary Oldman) z dvojky tam veľa slov neprehodil. Po technickej stránke asi ani nemám čo vytknúť. Animácia bola veľmi pekná, atraktívna a chameleónske verzie bojovníkov mali niečo do seba po stránke dizajnu. Páči sa mi tá čínska estetika v rámci typických zvierat, ktoré nájdeme v Číne, ich oblečenie, architektúru... ázijská kultúra je tu opäť zachytená skvelo. Kamera fajn, hry s farbami super. Tie choreografie už trochu menej, čo je v takomto filme škoda. Hudobne tu máme prítomné klasické čínske motívy, ale potešil ma návrat do 90. rokov a Britney Spears na záver.  Takže hovorím, že za mňa môže byť a kiežby bola štvrtá panda dosť úspešná na to, aby bolo aj pokračovanie. A kľudne aj dve, keďže tvorcovia by radi spravili rovno novú trilógiu. Za mňa to môžem fanúšikom série a animákov odporučiť. Ale aj deťom pochopiteľne. V kine som bol vlastne až na rodičov detí, najstarší. To je daň za to, keď niečo začína v tvojom 11. roku života a pokračuje, keď máš 27 :D () (menej) (viac)

T2

║Rozpočet $85miliónov║ Tržby USA $133,237,000║ Tržby Celosvetovo $268,180,000▐  Tržby za predaj Blu-ray v USA ║ Tržby za predaj DVD v USA ║ Konečne niečo po dlhej dobe čo je úderné a zábavné. Panda nesklamala ani po štvrtý krát. DreamWorks stále vedia namiešať dobrú animáciu a zábavnosť. /videl v kine: 70%/ ()

oveckaoa

Asi nejslabší díl každý předchozí  díl pandy měl zajímavého záporáka s motivací Tai Lang měl motivaci na  Si Fua Lord Shen chtěl zabít Poa a Kai na Oogwaye  co má tenhle díl ? Nic prostě chameleonka chtěla umět kung fu a někdo jí řekl , že je na  to malá ona se naštvala stala se zlou nějak ovládla město a rozhodla se získat tu Poovu hůl , aby vysála sílu ze všech postav v duchovní říši (to, že v tomhle díle bojují podělaní králíci dokonce i pásovec se vůbec neřeší) . 3/4 filmu je v normálním módu jen se v někoho promění , aby se na konci díky té holi dostala k síle všech z té duchovní říše. Pokud se  těšíte na předchozí záporáky zklamu Vás Lord Shen tam má tak minutu a ani nepromluví Kai to samé a Tai Lang má v podstatě vše co je v trailerech nic více nic méně. I konec záporačky je nudný porazí ji jedním chvatem  a pak si ji odnesou do duchovní říše (jak to funguje, když je živá se nedozvíme ani to nikdo nevysvětlí). Jo a jinak zuřivá pětka se objeví až na konci s titulky a nikdo tam ani nepromluví.  Co chválím je nová postava Zhen ta to drží na průměru   pokud by byl další díl vyloženě jen o ní bral bych ho přijde mě zajímavější postava než Po. 40 procent ()

filmfanouch

Navazovat na tak kvalitní animovanou trilogii jako je Kung Fu Panda není procházka růžovým sadem, Mike Mitchell a spol. to přesto zvládají. Čtvrtá Kung fu Panda díky tomu svým předchůdcům nedělá ostudu, nový záporák vedle svých předchůdců prohrává se ctí a především se tu představuje jeden z potencionálních tahounů budoucnosti série, který zvládá bez problémů obstát. Především tu ovšem dochází opět k nějakému charakternímu vývoji titulního hrdiny, devízou celé série nadále zůstává fakt, že je vždy zápletka filmu pro hlavního hrdinu nějak osobní a více a více vyvíjí jeho osobnost. Po nejspíš nadále zůstane neohrabanou pandou, přesto v téhle formě nezvládne ani jeho čtvrté celovečerní dobrodružství nikterak urazit, především proto, že je tu po vzoru původní trilogie dost vyspělejších motivů, které sledování pro dospělejšího diváka dělají dost možná zajímavější, než pro dětskou cílovku. Na několik zábavných momentů se ostatně snadno vzpomíná i pár hodin po projekci. V kontextu kvalit předchozí trilogie je to pořád tak trochu pohra, nicméně pořád v mnoha ohledech více nežli důstojná… ()

• Jedná se o druhou kvadralogii od studia DreamWorks po filmové sérii Shrek. (JG9)
  • V originálním dabingu je postava Pandy Pig dabována americkým youtuberem Mr. Beastem (Jimmy Donaldson). (Tongo)