Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh dívky, žijící v Los Angeles. Má velmi nudnou práci a po nocích s partnerem bezcílně bloumají po barech. Postupem času začíná věřit, že vše je jen jakási konspirace a rozhodne se od základů změnit svůj život a stát se znovuzrozeným křesťanem. (Peta_N)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (29)

Hal_Moore 

všetky recenzie používateľa

Tak takhle tedy ne. Nábožensky zaměřené filmy neodsuzuji, dokonce se na ně i rád podívám. Extáze mě však strašně nudila. Takhle prázdný film jsem již dlouho neviděl. Chápu že v nábožensky fanatické Americe je film hodně ceněný už jen díky podtextu, ale filmového diváka by měl každý film něčím zaujmout. Daří se to jen prvních dvacet minut, kdy jedna erotická scéna vystřídá druhou (víc jich nehledejte) a kdy je na scéně mladý David Duchovny v jedné ze svých prvních rolí. Po "procitnutí" hlavní hrdinky už se jedná o naprosto jiný film a já musím s hodnocením o dvě hvězdy dolů. ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa

The Rapture mi prvé tri štvrtiny silne pripomínal neskorší a viac uznávaný, čiže uchopiteľnejší Safe s Julianne Moore. Žena v modernej spoločnosti sa začne cítiť osamelo a prázdne a začne hľadať emocionálnu výplň svojho povrchného života. Čo sa ale stane, keď chce niekto vyplniť prázdnotu niečím ešte prázdnejším? Myslel som, že po týchto koľajách dôjde film až do svojho očakávateľného konca, lenže Tolkinovi táto rovina nestačí a pre sklamanie vačšiny divákov sa začne pýtať, či viera, pokiaľ sa ukáže ako založená na pravde, vôbec stojí vďaka svojim pravidlám zato. Pokiaľ budete pozorní, spomeniete si po filme aj na iné otázky v ňom položené. Nie je akákoľvek viera sebecká, pokiaľ predpokladá, že iba jej pravidlá sú správne? Sme tu najma preto, aby sme si užívali naše najprirodzenejšie inštinkty ako chuť na jedlo a sex? Prečo si to vyčítať? Prečo ale potom stále hľadáme východiská z vlastnej nespokojnosti so životom napríklad vo viere? Dialógy, ako aj herecké výkony pôsobia častokrát neprirodzene, ale vo svete, ktorý nám tiež pripadá neprirodzený, je to v poriadku. Pokiaľ to bol režisérsky zámer. ()

Reklama

demovka 

všetky recenzie používateľa

Ač věnuji filmu jen dvě hvězdičky, musím říci, že na mě film velice zapůsobil. Dávám dvě hvězdičky, protože to není film pro normálního diváka nebo pro širokou veřejnost. Téma a český název jsou příčinou toho, že tento film u nás nebyl přijat. Extáze je něco jiného než film ukazuje. Distributoři se opět zmýlili. Co se týče tématu, je důležité, zda film sleduje věřící či nevěřící. Pohled věřícího asi dobře hodnotí kolega kojot.name. Já patřím mezi vědce, nevěřící a největší zázrak v životě považuju splynutí dvou buněk, které vede k novému životu. Film je podmanivý až magický, a opravdu je založen na hereckém projevu Mimi Rogers. Ona hraje velice dobře a je to zásluha její a režiséra, že se jim podařilo ukázat a zmapovat její vnitřní boj a změnu. Scénář filmu mohl být lepší, stejně tak i konec filmu. Nakonec vlastně nevíte, co byla hlavní myšlenka. Jak film plyne, mění se hlavní hrdinka a myšlenka filmu: hříšný nudný život, vyrovnaný život s vírou, destruktivní fanatismus končící tragicky. Ano víra pomáhá, ale může být i nebezpečná. Je to správná myšlenka, kterou si máme z toho filmu vzít? Podáno tedy velice zvláštně. ()

Rozjimatel 

všetky recenzie používateľa

"There has to be something more."     Mysteriózna dráma zaradená do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete, ktorá sa pomerne nevšedným spôsobom zaoberá otázkami kresťanskej viery (najmä motívom slobodnej vôle). Hlavná hrdinka Sharon (vo výbornom podaní Mimi Rogers) prechádza postupne troma fázami, v ktorých predvedie tri rôzne podoby, pričom ani v jednej z nich nepôsobí dvakrát sympaticky. V tej prvej fáze je predstavená ako nekonečne znudená krava, ktorá je cez deň zamestnaná v stereotypnej, ubíjajúcej práci a po nociach uniká do sveta zhýralej zábavy. V druhej, "osvietenej" fáze má podobu vzornej kresťanky s fanaticky blaženým úsmevom. No a napokon sa dostáva do tretej fázy, fázy akéhosi náboženského šialenstva, v ktorej nekonečné dni čaká v púšti so svojou dcérkou na "nanebovzatie". Okrem výkonu Mimi Rogers a celkom schopnej, znepokojivo-mysterióznej hudby Thomasa Newmana ma film zaujal už len zaujímavými otázkami, ktoré si prostredníctvom hlavnej hrdinky kladie. Film je ohľadom kresťanstva dosť nejednoznačný, ale či už sa jedná o náboženskú agitku alebo o proti-kresťanský film, stále je to silne postavené na základoch kresťanstva a tak to vychádza u mňa zhruba narovnako. Tým chcem povedať to, že táto téma nie je pre mňa príliš zaujímavá a nie je tu ani nejako obzvlášť pútavo spracovaná. Mimochodom, čo sa viery týka, viem pochopiť ľudí, čo v boha veria, tých čo v neho neveria a aj tých, čo o ňom pochybujú, ak je ale niekto o jeho existencii presvedčený a zároveň ho odmieta, to ide úplne mimo môjho chápania.     "Why do we have to stay here and hang around and wait for God? Come on, mom... Let's die." "Let's give God one more chance." ()

kaylin odpad!

všetky recenzie používateľa

Tohle opravdu ne. Chvíli jsem si myslel, že je to film proti víře, ale to prostě nemůže. Nefunguje to jako kritika fanatismu, naopak to funguje jako kritika jeho adorování, a to i s tím, že vlastně zabití dítěte je opodstatnitelné tím, že to chtěl bůh. To jsou hrozné bláboly a celkově je film strašlivý blábol. Už nikdy! ()

Galéria (6)

Zaujímavosti (3)

  • Aby vynikla působivost závěrečné scény, rozhodl režisér Tolkin, že závěrečné titulky budou bez zvukového doprovodu. (Terva)
  • Mimi Rogers (Sharon) musela dva měsíce před natáčením přestat říkat děkuji a prosím, což po ní vyžadoval režisér Michael Tolkin. Herečka tomu říkala "Tolkinova škola". (Terva)

Reklama

Reklama