Stret človeka s medveďom na jeho území, končí zvyčajne fatálne. Ak však stretnete medveďa, ktorý navyše skonzumoval nemalé množstvo bieleho prášku, môže to dopadnúť všelijako. Medvedi, totižto netušia, že keď v nájdu v lese kokaín, ktorý vypadol z lietadla pašerákom drog, rozhodne by ho nemali zožrať. Na nešťastie všetkých ľudských hrdinov príbehu, sa drogy vysypali nad idylickou prírodnou rezerváciou a preto sa ich tu zišlo toľko – klasickí výletníci, deti za školou, matka jedného z nich, obetaví strážcovia parku, gangstri hľadajúci spadnutý kokaín, policajt, ktorý pre zmenu hľadá týchto gangstrov… Čo myslíte, že sa stane, keď na túre stretnú štvrť tonovú chlpatú príšeru? Zle a pravdepodobne v niekoľkých kusoch. Hoci sem všetci pôvodne prišli z rôznych dôvodov, teraz majú jeden spoločný ciel, vyviaznuť živý. A nebude to ľahké. Zatiaľ čo skutočný predchodca medvedieho antihrdinu sa v roku 1985 predávkoval a zbláznil, filmová verzia je oveľa odolnejšia, vynaliezavejšia a našťastie aj zábavnejšia. (CinemArt SK)

Trevor

Často sa oplatí odolať pokušeniu a v tomto prípade pokušeniu ísť na film do kina som s prehľadom odolal a dobre som spravil. Ako spomína Arsenal83 film nemal byť žiadnym mixom žánrov ale mal byť iba komédiou a v takom prípade by človek prehliadol aj tie predpotopné efekty, ktoré občas naozaj pôsobia ako spred 40 rokov. Sú však momenty, ktoré by film potencionálne mohli potiahnuť aj na 3*, napríklad tá jazda v dodávke doprevádzaná skvelou hudbou je jedným z nich, ale nakoniec ich je príliš málo a tých 54% je ešte pomerne zhovievavých. A nebolo by to aby sme sa dočkali korektného dementizmu, silných detičiek (aká je realita vieme všetci, už im musia upravovať osnovy v školách lebo sú tak dementné z TikToku, Insta a tabletov), top momentom boli traja belosi ktorý sa snažia okradnúť jedného černocha :-D :-D (pochopiteľne ten ich na šrot rozbije, šak je alfasamec), nechýbali poznámky o nefunkčných, samozrejme že bielych, otcoch (ten korektný liberálny dement by sa mohol prejsť po ceste medzi mojim mestom a Spišským Štvrtkom a videl by, ako vynikajúco fungujúce dediny slovenskej majoritnej menšiny riskujú svoje životy chôdzou po frekventovanej ceste, kde rýchlosť nedodržujú ani len slimáky, lebo ich otecko poslal zbierať po mojom meste drevo, aby mu nebolo zima) ale tá potreba vykresľovať realitu tak, ako si ju niekto predstavuje a akú by ju chcel a aká nikdy nebude stiahla ešte nižšie aj tento film, ktorý vôbec nemusel dopadnúť tak zle. ()

kingik

Není radno zavítat do lesoparku v Tennessee. Jako smyslů zbavená tam řádí medvědice, která se nechce hlásit k odkazu Míši Kuličky. Pozřela totiž kokain z poztrácené drogové zásilky. Na každého návštěvníka si od té chvíle agresivně dupne. Park samozřejmě není liduprázdný. Zoufalá matka (Keri Russell) hledá svoji zatoulanou dcerku (Brooklynn Prince) a jejího kamaráda (Christian Convery), každý park má svého strážce (Margo Martindale), zavítal zde i vyšetřující policista (Isiah Whitlock Jr.), ačkoliv se jedná o rajon mimo jeho jurisdikci, nechybí ani párek turistů v úvodu filmu a koneckonců se brzy objeví obchodník s drogami (Ray Liotta), který se svým synem (Alden Ehrenreich) a kumpánem (O´Shea Jackson Jr.) sem přišel hledat svoje ztracené zboží. Jedná se o originální námět, který má svůj reálný základ. V osmdesátých letech minulého století se něco podobného jednomu medvědovi přihodilo. Ten ale na následky pozření kokainu pošel. A dál už se spíše jedná o fantazírování scenáristy Jimmy Wardena. Hororu s prvky bláznivé komedie se režijně ujala žena, dokonce známá herečka Elizabeth Banks. Té se povětšinou daří udržet si nadhled. Ani jsem nepočítal s nějakým zvýšeným napětím. A taky ho tam dostala. Nejméně zajímavá je finální část. Najednou se to všechno předchozí dobré z filmu vytratilo a divák dostal naservírováno hodně navážno pojaté zúčtování se zabijáckou šelmou. To už bylo málo napínavé, celkem předvídatelné, dost soustředěné na Raye Liottu, byla to jeho rozlučka, a prostě se jedná o nejslabší úsek filmu. Ovšem většina filmu je lahůdková. Medvědice je v kvalitním CGI provedení. Gore je vyvedeno naprosto výživně. Utrhané končetiny, stříkající krev a v jedné dost vypjaté scéně s uhánějící sanitkou se dokonce zcela abnormálně rozezní Depeche Mode. Jen škoda toho finále bez extrému. Rozhodně vznikl rozverný horor, co si neklade nikterak velké nároky a ambice má v řiti. Přesně zná svoji cenu, je s ním možno zažít napětí, úleky z brutálních zabití a také porci legračních vsuvek. 8/10 ()

luka4615

Na tento bláznivý počin jsem se od prvního oznámení zvráceným způsobem velmi těšil, nicméně jméno režisérky mou důvěru v úspěšný projekt vcelku nahlodávalo. Bohužel, mé obavy se ukázaly jako opodstatněné, jelikož Elizabeth Banks absolutně nezvládá práci s danou látkou, takže z potencionálně bizarní podívané je ve finále nudná a zbytečná šeď. Nastalou situaci už bohužel nezachrání ani několik groteskních smrtí a epicky absurdních situací. Pomyslným posledním hřebíčkem do rakve zapomnění je pak samotný Cocaine Bear, který je velmi lacině, ba přímo odporně digitální. Je to vážně veliká škoda, jelikož právě tento snímek měl velkou šanci stát se po "Project X" dalším počinem, u něhož se budeme s přáteli společně opíjet kvalitním alkoholem. Tak snad to vyjde u něčeho jiného! ()

Spiker01

Asi se s mnohými shodnu na tom, že z tak imbeciálního nápadu šlo ještě vytřískat mnohem více. Ano, Elizabeth Banks se snaží absurditami překypovat a mnohdy se jí i povede člověka pobavit, zbytek je však i přes střídmou stopáž docela nuda. Ovšem brutalitou se nešetří a je mi jasné, že to v Americe rezonovalo více. ()

campix

Jo je to brutální kravina, ale určitým způsobem Elizabeth Banks za její tvorbu uznávám. Jde o originální počin, který vzal reálný námět a rozehrál ho do absolutně absurdních výšin. Takže tu máme zfetovaného medvěda, zfetované děti, narko mafii a maličké podvodníky, kteří se dostanou do koloběhu událostí, které ovlivní poklidné soužití jednoho malého americkém národním parku. Lítají tu končetiny a vnitřnosti všemi směry a absolutně se to nebere vážně. Zásadní problém s Medvědem na koksu sice nemám, ale také mě to nijak výrazně nebavilo. Tak jsem alespoň viděl poslední roli Raye Liotty, ale z paměti tento zážitek hodně rychle mažu. ()

• Cocaine Bear měl být dočasným pracovním názvem. Producenti se rozhodli film vydat pod tímto názvem, protože se jim nedařilo vymyslet nic jiného. (KGBelik)
  • Film obsahuje 2 potitulkové scény. (Stanley619)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023