Dva neohrožení kriminalisté Jack Colt a Wes Luger jsou na stopě rafinovaných překupníků drog. Šéf bandy, generál s temnou minulostí, neváhá zneužít ke svým nekalým záměrům i dívčí skautskou organizaci. Případ nebude tak jednoduché vyřešit. Detektivové, zločinci a svědkové se neustále dostávají do situací, které se na první pohled podobají proslulým scénám ze slavných filmů - od MLČENÍ JEHŇÁTEK přes ZÁKLADNÍ INSTINKT až po WAYNEŮV SVĚT. Ale stejně jako v životě i ve filmové komedii je najednou všechno úplně jinak... Podaří se statečným hrdinům a jejich krásné společnici překonat všechny léčky a nástrahy? (oficiálny text distribútora)

M.a.t.t.

Časy kvalitných paródií sú už za nami a divákovi tak neostáva nič iné, len si zmlsnúť na klasike. Nabitá zbraň síce nedosahuje údernosť Horúcich striel, ani príjemnú odviazanosť Bláznivej strely, neskĺzava však do trápnosti a súčasnú konkurenciu indexom zábavnosti poráža naozaj hravo. Nepochybne by obstála aj dnes. ()

Lokutus

Dokonalá parodie - pravděpodobně jediná, která stojí za pozornost od rozpadu ZAZ. Dvojice Estevez-Jackson se minimálně vyrovná svému vzorovému duu Gibson-Glover. A k tomu ještě tuna vedlejších roliček pro Willise, Sheena. Záporáky zastupuje rozkošný Tim Curry a zajímavý William Shatner, exoty Jon Lovitz a krásné ženy (kdoví). Jenom škoda, že to nemá pokračování... ()

tron

„Tak čo máš?“ – „Lupy, vši alebo len suchú pokožku, neviem.“ Paródia predovšetkým na buddy sériu Joela Silvera SMRTONOSNÁ ZBRAŇ, kde tradičné duo Gibson/Glover nahradil snaživý Emilio Estevez (MLADÉ PUŠKY) a vtedy ešte ani zďaleka hviezdny Samuel L. Jackson. Hoci je snímka prepchatá roličkami slávnych hercov (Charlie Sheen, Whoopi Goldbergová, Bruce Willis) a celkom podarenými vtipmi („Nič ste nevideli.“), zostáva skôr úsmevnou, ako vtipnou. Nevraviac o nedostatočnom rozpočte a pachuti béčka (trocha ako podobne ambiciózne, no v konečnom efekte priemerné MLČANIE ŠUNIEK). Dialógy sa však mimoriadne podarili („Ako chutí ľudské mäso?“ – „Ako kura.“). ()

SOLOM.

Nevím no, asi čím jsem starší, tím mám jiný smysl pro humor než většina zdejších uživatelů…Viděl jsem už teda mnohem lepší parodie, než je tento kousek. Pár vtipných momentů – scén – hlášek tu skutečně bylo, ale převažovala spíše trapnost nad opravdovou zábavou. Bruce a jeho karavan asi jedna z nejlepších scén, Kathy Ireland byla sakra pěkná ženská, hlavní dvojice ujetá ale oba herce mám docela rád, takže ve finále tomu ty průměrné tři hvězdy vlepím. Mezi moje oblíbené filmy ale tohle určitě patřit nikdy nebude. ()

Fiftis

Nepochopím, že som o tejto snímke donedávna ani netušil. Pritom je ešte lepšia než Bláznivá strela (1988). A dokonca tu hrá Samuel L. Jackson, z ktorého som padal na zadok. Výborne ma bavil. Až sa divím, že inak hrával väčšinou vážne role. Emilio Estevez (brat Charlieho Sheena) a Samuel L. Jackson sú skvelá komediálna dvojka a výborne sa dopĺňajú. Gagy sú možno občas trochu prehnané ale vo väčšine prípadov sa budete naozaj veľa smiať. Nezabudnem na to, keď jedna žena povedala, aby si urobili pohodlie a Estevez si začal sťahovať nohavice. Navyše je tu plno známych hercov vo vedľajších úlohách (napr. Bruce Willis). Naozaj skvelá sranda. Ak existuje nejaká veľmi dobrá paródia, tak je to práve táto. Nájdete tu veľa skvelých vtipov a scénok a hlavne si spomenieme na desiatky filmov, z ktorých pochádzajú a ktoré parodujú. ()

• Emilio Estevez a Charlie Sheen, který se ve filmu také objeví, jsou ve skutečnosti bratři. (Ryšty)
  • Bruce Willis není uveden v titulcích na začátku ani konci filmu. (korbitch22)
  • Během výměny pořekadel mezi generálem Mortarsem a McCrackenem je řečeno "Life is very short and there is no time for fussin' and fightin', my friend!" ("Život je krátký a není čas
    na křik a boj, příteli můj".). Jedná se o text k písni Beatles We Can Work It Out. (HellFire)