Všechny rozhodí brutální vražda a Džin se chce dobrat spravedlnosti. Vyšetřovatelé se před důležitým summitem dozví o skupině extrémistů, kteří uctívají mimozemšťany. (Netflix)

HellFire

Dobře, takže mimozemská civilizace cestuje na Zemi a chlápek s nimi nějak komunikuje v reálném čase. A z nějakého důvodu jim předčítá pohádky pro děti. A mimozemšťané zjistí, že lidská rasa umí lhát, takže řekne, že se lidí bojí a přeruší spojení. WTF? Aspoň že se celá epizoda odehrávala ve skutečném světě a ne ve videohře, proto nebylo sledování tak ubíjející. ()

Anderton

Tentokrát sme sa zaobišli bez hry a virtuálnej reality a táto zmena je ku prospechu veci. Začíname spoznávať tajomný kult a aj to, kto je jeho vodcom a veci začínajú dávať zmysel. Jediným problémom je to, že táto a predchádzajúca epizóda by sa dali spojiť do hodinovej časti. Ako bonus sa dozvieme fakt, že naše rozprávky sú iba klamstvá o klamároch. A s klamármi sa nedá komunikovať... ()

Nevka

Dobře, minulé epizody sice stavěly knížku tak trochu na hlavu, ale dělaly to ještě v rámci rozumných mezí (a celkem mě to bavilo). Jenže tohle už je mimo. Celá poetika původního příběhu a hlavní myšlenka toho, co kontaktem Wen-Ťie a následně PTO zamýšleli... Všechno je pryč. Z geniálního, skeptického příběhu plného zásadních filosofických otázek zůstal jen rutinní a generický stín... Nehledě na to, že dost věcí nedává smysl i bez ohledu na to, jestli existuje nějaká předloha. ()

kenkaku odpad!

Aaaaa už tu máme první homo-pár. Na Netflix nějak málo. A pak také ta ultra pecka… 400 let? Fakt!? Tohle je víc než strašný… nic tam nedává smysl ani v rámci nastavených pravidel (“pán ví co dělá…” alé to neznamená, že nemůžeme postřílet pár lidi, kdyby náhodou). Nula odpovědí, jen stupidní bláboly a nuda. ()

warrenur

Oproti cinskemu originalu Three-body, kde si zvolili ako zasvateneho "novopriselca" muza, tuna zvolili azijsku vedkynu. Dalsi rozdiel, ten najpodstatnejsi, radikalne okresali filozoficke i vedecke aspekty serialu -  hlavne pocet casti, aby stupla sledovanost a atraktivnost pre priemerneho divaka. Takze toto zjednodusenie a zcasti i "vykostenie" som obcas uvital. Razia bola uplne malicherna...epizode vlastne kraluju az slova starej vedkyne, ktora to "cele" zacala. ()