Pee Wee, přerostlý chlapec se sportovním sestřihem, rtěnkou a scvrklým flanelovým oblekem, žije ve svém bizarním domově vcelku idylickým životem. Tedy až do chvíle, než mu někdo odcizí jeho nejcennější majetek: vzácné požární kolo. Okamžitě se vydává na zběsilou pouť ve snaze najít svou ztracenou lásku. Po cestě se spřátelí s nejrůznějšími podivíny, navštíví Alamo, ustojí děsivé halucinace a mnohem víc! (oficiálny text distribútora)

Othello

Kompilace epizod rozprostírajících se po celé škále rozpustilé debility, která je ovšem pospojovaná bezmála hororovým protagonistou, o jehož existenci jsem doposud neměl ponětí a který by se měl dle mě izolovat někam do stejného akvária jako Buffalo Bill z Mlčení jehňátek. Jeho neurotické uchechtávání na konci každé věty si hádám pak propůjčili tvůrci South Parku pro postavu Mickey Mouse. ()

dr.horrible

Paul Reubens vyzerá jak skríženie Alana Cumminga a Roba Schneidera; je infantilný, retardovaný a na všetkom sa smeje. Ukradnú mu jeho milovaný bicykel a potom ako mu falošná veštica prezradí, kde ho má hladať, začína roadmovie, na ktorej narazí na množstvo viac, či menej ujetých postavičiek. Tie ale nepôsobia tak vtipne akoby mali; hlavne tí motorkári boli vyložene trápni a Twisted Sisters sa mi tiež nepáčili. Hudbu dostal na starosť neskorší Burtonov dvorný skladateľ Danny Elfman a aj ked je sama o sebe zvládnutá dokonale (hlavne ústredný motív pripomína klasické Elfmanove veci), vo filme pôsobí trošku iritujúco. Je jej tam totiž strašne moc, stále a nahlas, a to ešte umocňuje pocit, že pozeráte grotesku. Je to sranda, ale trvá to hodinu a pol. Stačilo by tak 15 minút. 50% ()

Jermann

Veselá víkendová zběsilost, která prostě nemůže nepotěšit. Chvíli mi sice trvalo si na podivína .. no řekněme si to otevřeně .. totálního magora Pee-Weeho zvyknout, ale o tom Burtonovy filmy přece zpravidla bývají - o toleranci a oslavě výstřednosti. Potřebujete-li na chvíli vyvést z šedi a uniformity pracovního týdne, pak je tento potřeštěný cyklista přesně tím pravým průvodcem. Jakmile se totiž podvolíte a nakouknete na Pee-Weeho svět jeho stále dětskýma očima, i sebemenší banální příhoda se může proměnit v barevné epické dobrodružství. ()

ScarPoul

Za normálnych okolností, by sa mi tento film vôbec nepáčil a prvých 5 minút tomu aj nasvedčuje, lenže potom ako keby sa z počiatku nesympatického Pee- Weeho, stane sympaťak a vy si na jeho šialenstvo zvyknete. Začnete sa smiať a keď dojde na strhujúce finále - ktoré by som prirovnal príchodu Jaya a Silent Boba do Miramaxu - uvedomíte si, že sledujete síce film, ktorý spĺna všetky žánrové klišé amerického priemyslu, ale vďaka Burtonovi je krásne iný, aspoň v tom smere, že tu slovíčko klišé budete ťažko hľadať, aj keď sa tam nachádza. Príjemne som sa pri tom bavil a hlavne je to natočené s úžasnou ľahkosťou, ktorú umocňuje fakt, že tu sekundujú Twisted Sisters a Japonská Godzzila. ()

Vitason

Bicykl je skvělá věc. Jinak by o něm Queen nezpívali. Je to první věc, která vám dá přes držku. Snad každý si vzpomene na nějakou tu hubu, kterou na kole hodil. Zároveň je to i laciný dopravní prostředek, který vám zlepšuje zdraví. Proto není divu, že Pee-Wee svoje kolo tolik miluje, ale to je teď pryč... Docela často se mi stává, že se k debutům svých oblíbenců (Tarantino, Coeni) dostanu až na závěr jejich filmografie. A rozhodně to není na škodu, člověk alespoň vidí, jak jeho oblíbený režisér začínal a jakou za tu dobu urazil cestu. Pee-Weeho velké dobrodružství je prvním celovečerním snímkem Tima Burtona a jeho rukopis je na filmu velice znát. Sice tu ještě nejsou Timovy temné, vizuální hrátky. Přesto je film se svojí barevnou mizanscénou po vizuální stránce zajímavý. Také je zde znát černý humor tolik typický pro tohoto umělce. Jenže tento černý humor je přebíjen hlavně tím infantilním, který do hry přináší sám Paul Reubens se svým chichotáním. Někdy to je vtipné, jindy zase ne, ale já osobně jsem se více bavil, než že bych se nudil. Některé odkazy na staré horory, projížďka Hollywoodským studiem a závěrečné sledování filmu jsou totiž neskutečně fajn. Film samotný je tak za 3*, ale za Elfmanovu hudbu přihazuji do hry čtvrtou hvězdu. ()

• Prvý film, na ktorom spolupracoval Tim Burton s dnes už jeho dvorným skladateľom Dannym Elfmanom. (lilina133)
  • Pee-wee má ve filmu telefonní číslo 354-8567. (MeanWhile)

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů

Tim Burton uvede v Praze hudbu ze svých filmů