Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Gilmour93

Fešný agent Tom za volantem Porsche prohání sukni v Audi po úzkých horských cestách a ve "wooovsky" zpomalených záběrech nonšalantně přehazuje bujnou kštici z levé části čela na pravou kopírujíc ofinou trajektorii smyku svého vozu. Člověk má hned chuť běžet do koupelny a umýt si voňavým šampónem hlavu.. M:I 2 zhynulo na slabém scénáři, jenž by stěží vystačil na epizodu TV seriálu a když se na plátně objevil sir Hopkins, já opravdu do poslední chvíle věřil, že Cruise sní.. ()

gogo76

Zatiaľ najhorší diel série. John Woo akčné scény zvláda na výbornú, dokázal to aj tu, ale príbeh a všetko okolo akčných scén je čistá hovadina, preto to nemôže fungovať. Už ten úvod je debilný, hoci to lezenie po skalách má adrenalín, ale to si len tak Ethan Hunt ráno povie: "Ó, aký krásny deň, dnes mám chuť sa zabiť?". Nasleduje ďalšia nezmyselná naháňačka na autách a prečo?, lebo je to cool a Hunt nám rád ukáže ako sa dá ľahko zbaliť kočka. Zimmerova hudba šľape, ale vokály , pravdepodobne od Lisy Gerard, ktoré mali vzbudiť súcit, alebo ľútosť tam jednoducho nesadli. Nie do takto ladeného filmu. Film je založený prevažne na akčných scénach, no mnoho z nich je prestrelených, zákony fyziky idú bokom, no jednoducho nebolo to ono a vždy som našiel niečo, čo mi vadilo. Slabé 3 hviezdy a len na jedno pozretie. 50%. ()

Dan9K

Mission Impossible jednička mě příjemně překvapila. Jak svými dvěma mistrovskými scénami v CIA a v tunelu, tak svým krásně překombinovaným dějem, ve kterém se sám divák cítil jako špión, i celkovou atmosférou seriálu. To všechno ve dvojce chybí a navrch přidává hudbu Hanse Zimmera (ehm), patos, trapnou akci, nudu a motorky. ()

Superpero

Čekal jsem akci akci a taky akci, jenže ta se poděla bůhví kam a zbyl jen debilní scénář s nulovým záporákem. Záporák číslo 2 Richard Roxburgh by byl mnohem lepším záporákem číslo 1 ale proč plakat nad rozlitým mlékem. Tom Cruise podává velice podprůměrný výkon, asi ho bolela hlava nebo co, protože jindy se mi ve filmech většinou zamlouvá. Zato Thandie Newton je opravdu skvělá (a taky fakt hezká) a je to nejlepší z celýho filmu. Když už se nějaká akční scéna objeví tak je dobrá přece jen John Woo je John Woo, ale radil bych mu točit radši další nářezy typu Hard Boiled, protože De Palmova jednička byla tisíckrát lepší. ()

ripo

Film mal spád, mal i dostatočné množstvo akčných scén i napätia a takisto hudba výborne zapadla do deja. Čo sa mi však nepáčilo, bola klasická hollywoodská záverečná guma ( umelé naťahovanie konca filmu ) ktorá značne znehodnotí predchádzajúcu snahu ..... Thandie Newton vôbec nie je erotický prízrak a mne sa zdá, že ani nepatrí k herečkám . Jej výkon bol úplne bezduchý . Takisto neviem, akú sumu museli pripočítať Anthonymu Hopkinsovi, za to, aby si zahral tých cca 5 minút filmu ... Tie 4* za akciu , inak by som bez rozmýšľania udelil hviez len tri . ()

• Tom Cruise (Ethan Hunt) natočil 95% všech kaskadérských scén sám. Zvlášť pyšný byl na krkolomné horolezecké sekvence, které vzniky ve výšce 800 m nad terénem. Ve skále, kde natáčel, byla místa, kde měl na držení otvor menší, než je velikost dlaně. (HappySmile)
  • Když si na začátku filmu nasadí Ethan Hunt (Tom Cruise) sluneční brýle, je možné po chvíli v jejich odrazu vidět kameru. (imagoo)
  • Motorka, na které jezdí Ethan Hunt (Tom Cruise), je Triumph Street Triple. (MiCM)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)