Dívka se po přestěhování do nového města stane svědkyní bizarní vraždy na večírku, kterého se zúčastní. Navíc začne mít podivné vize a nezvyklé touhy. (Netflix)

J*A*S*M

Povedených vlkodlačích filmů moc není, tenhle norskej pokus je minimálně koukatelnej, nicméně o nějaké výrazně spokojenosti u sebe bohužel mluvit nemůžu. Přestože se tam v druhé půlce dějou poměrně kruté věci, impakt to na mě mělo úplně minimální. Plus ta chlupatá bestie působí hodně CGI. Když bych měl zavzpomínat na poslední vlkodlačiny, tak loňské Eight for Silver bylo výrazně lepší. ()

coscarelli

Prírastok do vlčích vôd z lesov severných dopadol pod moje očakávania. Keďže pozošívaný je rôznorodo, dal som sa prenastaviť na Iný Žáner a už som vnímal plusovo. Nórske pecky majú svoje štandardy, v tomto prípade ale "utkané" podľa šablón (no a že mýtus/legenda +) s veselým digi-psom (na horore uberá) ale na 2hú stranu s PÁR peknými momentkami, ktoré síce nezmrazia, ale preberú. Rodinná pohoda. ()

-bad-mad-wolf-

Je třeba překousnout, že zdejší vlkodlak vypadá spíše jako digitální hafík z fantasy pro náctileté, jinak ovšem Norové natočili celkem snesitelnou jednohubku, z jejíž stopáže divák ani nechytne vlka! Mínusy: kromě CGI pejska občas hrozí náběh na nechtěný záchvat smíchu (vyšetřování brutální vraždy probíhá tak, že policajtka původ obřího drápu googlí doma na internetu, zatímco odborník je přizván až dlouho poté; lovecká naháněčka v lese je nablblá kompletně a tvoří suverénně nejslabší pasáž filmu) a je škoda, že náznak mytologie z úvodu filmu nakonec nehraje prakticky žádnou roli. Plusy: relativně nepředvídatelné nakládání s postavami, v rámci žánru solidní přeměna (která na rozdíl od finálního psiska není okatě digitální) a kompaktní atmosféra bez imbecilních pokusů o vtipy. P.S. Název teda imbecilní je, sorry. 5/10 ()

Gilmour93

Dovozem invazivních druhů z Normandie to začne, vypelichaným Taylorem Lautnerem na ulici před barem to končí. Co se týká atmosféry a lykantropího kouzla, za celou dobu se to ani neodvážilo strčit čenich do teritoria, který si u pisoáru vyznačkoval Nicholson. Triky za pár norských korun jdou tlapu v tlapě se spořivým gore a absencí létajících střev, takže se to musí zaměřit i na rodinné hodnoty a otázky, které kolem nich za dané situace vznikají. Je dívčí puberta horší během cyklu, nebo v jednom z cyklů Měsíce? Nasypat stříbro, nebo granule..? ()

TheEvilTwin

Vzít takhle skvělý werewolf žánr, ve kterém je už roky sucho, a vyplodit takhle nenápaditou storku bez jakýchkoli ambicí, to chce talent. Sever plus spojení zdejší mytologie a vlkodlaků dávalo najevo, že by se mohlo jednat o jackpot, ale opak je pravdou a výsledek je strašně sterilní prkotina bez významu či odvahy šokovat nebo jednoduše zabavit diváka. Je to nudné, z nápadu film nevytěžil ani z části a celé je to děravé jak ementál, logické nedostatky bijou do očí a ke konci už jsem ztrácel zájem nad čímkoliv přemýšlet. Nepodařený sever. ()

• V cca 28. minutě, když si lovec lykanů Lars Brodin prohlíží zohavené tělo první ženské oběti Elin Gran (Silje Øksland Krohne), je jasně vidět na dívčině krku silně pulzující tep. (Haymar)