Lupin

• Francúzsko Arsène Lupin
Dráma / Krimi / Mysteriózny
Francúzsko / USA, (2021–2023), 13 h 6 min (Minutáž: 41–52 min)

Predloha:

Maurice Leblanc (kniha)

Omar Sy, Vincent Londez, Shirine Boutella, Nicole Garcia, Antoine Gouy, Clotilde Hesme, Hervé Pierre, Ludivine Sagnier, Soufiane Guerrab, Vincent Furic (viac)

Klasický francouzský příběh o zloději gentlemanovi a mistru převleků jménem Arsène Lupin v moderním pojetí. (Netflix)

LiVentura

Sympaticky dareba, sviznost a dobre zpracovani.. avsak pribeh, hlavni dejova linka, je prisli bridka, kazdy logicteji uvazujici si domysli viniky slozitě hledane tajemnym zlodejem. Vyslo by to sotva na strednestopazovy film, zase z toho nekdo vsak chtel vytriskat money money money... a nastavovanim se pribeh prakticky stava nekoukatelnym, sceny s vrahem jsou az smesne, takovy najemny zabijak by se asi dlouho neuzivil. ()

Deeus

Moc milé překvapení. Nejsem úplně fanoušek francouzského filmu, Lupin je laděný spíš... no, internacionálně. Proto je to taky netflix, že :D Díváme se tady samozřejmě z pohledu protagonisty, Assana Diopa, ale i detektivů, kteří řeší případy, které po zloději-gentlemanovi zůstanou. Jednotlivé případy propojuje Assanův osobní život a motiv nespravedlivě odsouzeného, a co mě velmi těší, je fakt, že už první díl je... nu, zakončený. V případě minisérie jsem se trochu obávala toho, že se ani nedostane na cliffhangery na konci dílu (ironie), ale každá “kapitola” je skutečně případ sám o sobě se vzájemnou chronologickou návazností - postavy z dřívějška nemizí, ale nová kapitola bude zkrátka a dobře o něčem jiném. V době, kdy se všechno natahuje (často zbytečně) na víc dílů, z toho mám možná absurdní radost, hrozně mi to sedlo a doufám, že to vydrží i ve druhé části, které bychom se měli dočkat letos v létě. Za mě je Lupin poutavá jízda, která příjemně vybočuje a kombinuje v sobě elegantně odlehčenost, napětí i akci, chytré plány i mazanou improvizaci. Celý příběh postupně nabírá na ponurosti a vážnosti, ale spíš než tím, aby se nad scénou zatahovaly CGI mraky a stahovala temnota, je to jednoduše tíha uvědomění si, že každá akce má svou reakci, a i když dokáže Assan z lecčehos vybruslit, postupně ho jeho činy dohání... Panejo, takhle to shrnutí zní opravdu seriózně. Ale nebojte. Lupin je oddechovka se sympatickým hlavním hrdinou, kterému budete fandit, i když se zdá, že se zase jednou dostal do bezvýchodné situace. ()

kubilov

Moderní adaptace slavného francouzského lupiče Arséna Lupina je vlastně docela pěknou a svižnou oddechovkou pro večery u Netflixu, při kterých vypnete rozumové obvody mozkové, přehlédnete scenáristické berličky, oslí můstky a náhody a necháte se bavit kvazi-geniálními tahy hlavního hrdiny, který je zdá se vždy o krok pře vyšetřovateli. To je také zajímavý moment celé pětidílné série (mimochodem velmi oceňuji délku, je tak akorát, je to nabušené a nemá to významnější hluché momenty), kdy zpočátku se hlavní hrdina zdá naprosto nepolapitelný a geniální, avšak postupem času se kolem něj smyčka utahuje stále pevněji až to vyvrcholí na promenádě v Le Havre opravdu ošklivým cliffhangerem. Ten mě tedy opravdu zklamal a z perfektně rozjeté minisérie, jejíž první tři díly mě bavily skoro až pětihvězdičkově, se scénáristé ve snaze příběh nějak smysluplně zatočit a nechat si přitom vrátka na další pokračování příliš nechali unést a konec první série tudíž spíše diváka zklame a rozmrzí. Jelikož ale druhá série dorazí místo obvyklého roku už za pár měsíců, může to značně napravit. Omar Sy je vážně super a tahle postava mu - vlastně docela překvapivě - sedí jako ulitá. Suma sumárum, Lupinovi to stačí na slabší 4* ()

peetrejr

Och môj Bože. Je to Netflix, takže nič som nečakal. Nečakal som teda Lupina s baretkou a s jordanami na nohách... Štýl to má, je to svojim spôsobom svojské, humorné a chytré. Lenže je tu problém. A to aký? Proste celé prostredie je rozprávkové a nedokážem ničomu čo sa v seriáli udialo uveriť. Príbeh je taký ako prvá palacinka, veď najprv to vyzerá že sa vám tá palacinka podarí, lenže nie, potom sa aj tak pretrhne a vy ju len tak zjete. Obrovské sklamanie to ani nie je, predsa sa chystá tretia séria, od tej ja dám radšej ruky preč. A počkať, ešte som zabudol na pozitívny odkaz, ktorý som na gúgli našiel a údajne pochádza z tohoto skvostu:  Have a little respect for the planet. ()

Jaro.Krafcik

Aj taký Omar sy ma svoj seriál. Lupin ma bavil. Aj keď ten stred seriálu bol nudnejši oproti prvým častiam. Ale aj tak, skončil v tom najlepšiom. Uvidíme či vôbec bude pokračovanie ale ja o tom nepochybujem a dám tomu šancu. Dobre že som si to odložil až na marec, netflix momentálne zaživa riadne suchoty. 4* ()

• V závěrečné části během koncertu Diop (Omar Sy) odzbrojí jednoho z bodyguardů stejným stylem, jakým to udělal Bruce Willis ve filmu Pátý Element (1997). Ošálí bodyguarda tak, aby si myslel, že má zbraň zajištěnou, a pak mu ji sám zajistí. (UncleMorty)
  • Během scény v koncertním sále zazní část Dvořákovy symfonie č. 9 e moll „Z Nového světa“. (Shayley)
  • Assan Diop (Omar Sy) hraje se synem na konzoli Playstation 4 hru „Horizon Forbidden West“. (Yoshimitsu)

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

Hra na oliheň je největším hitem Netflixu

13.10.2021

Streamovací služba Netflix má nového krále. Stalo se jím jihokorejské drama Hra na oliheň, které za první měsíc vidělo zhruba 111 milionů domácností. Neuvěřitelný virální potenciál tak vyšoupl seriál… (viac)