Skutočný seriálový príbeh, ktorý sa veľmi verne drží priebehu vyšetrovania tzv. „ponorkového prípadu“, ktorý riešila dánska polícia v Kodani. Išlo o zmiznutie novinárky Kim Wall, ktorá robila reportáž so známym a populárnym dánskym vedcom v jeho zhotovenej ponorke, na ktorú nastúpila v októbri roku 2017 a odkiaľ sa nikdy viac nevrátila. (RTVS)

emma53

Filmy podle skutečné události jsou pro mě vždy sázkou do loterie, ale tady jsem až na tu příliš dlouhou stopáž byla spokojená. Ano, jeden díl se tam nedělo téměř nic jiného, než potápění v moři, ale tak jsem měla možnost alespoň ocenit práci potápěčů, protože se to zdálo příliš snové než aby z toho moře něco vykutali. Absence pachatele zde opravdu nebyla vůbec nutná. Najít skutečný důkaz usvědčující pachatele u soudu byla nesmírná dřina a to nemluvím o času stráveném na tomhle případu. ()

slunicko2

Velmi zajímavý počin. 1)  Nikdy bych neřekl, že pomalý a dost suchopárný počum na odtažité a chladné vyšetřovatele bude tak napínavý. A jo, byl._____ 2)  Nejzajímavější na seriálu mi připadá takřka dokumentárně precizní detailní popis postupu vyšetřování._____ 3)  Spoiler. Působivost snímku zvyšuje i fakt, že pachatele vůbec neuvidíme, jen se o něm mluví._____ 4)  Odnáším si poznání: dodržování demokratických principů a lidských práv stojí hodně peněz zvláště pak v hyperkorektní justici, kterou zde představují Dánové. Ne, že bych to předtím nevěděl, ale neškodí si některé skutečnosti naší blahobytné společnosti občas připomenout._____ 5)  Výstižný koment poskytl gudaulin***, zvláště jeho srovnání se seriálem Devadesátky. ()

ti88na

Podcast Kriminálne spisy spracoval tento prípad oveľa pútavejšie a záživnejšie, než táto šesťdielna dánska séria. Chápem, že verné zobrazenie mravenčej a náročnej práce vyšetrovacieho tými je verným zobrazením, ale predsa len tento až príliš dokumentaristický štýl rozprávania, ma ako diváka takmer unudil k smrti. ()

Snorlax

Největším problémem momentálně nejlepšího scenáristy je, když svoji práci svěří k režii někomu jinému. Pokud si natočí autorský film se svými dvorními herci, vznikne mimořádná záležitost, byť se jedná o televizní projekt. Systém ignorování zločince, který započal Greengrass v 22. červenci, dotáhl Lindholm k naprosté dokonalosti, až do samého závěru ignoruje i pouhé jméno pachatele. Věnuje se deprivující práci policistů a touze pozůstalých pro klid své duše zjistit o zločinu co nejvíce. Policejní práce je zde vykreslena jako mravenčí skládání stébla ke stéblu, narážení do zaslepených uliček, velká vítězství při hledání pravdy, která ji ve výsledku přiblíží pouze o píď. Všech šest dílů udržuje diváka v mimořádném napětí. Zdlouhavá pátrání potápěčů si nezadají s hledáním drog ve Francouzské spojce. Herecké výkony jsou jako vždy u severských počinů na velmi vysoké úrovni. ()

Rybizek

Velmi detailní pohled na vyšetřování skutečného příběhu, který se stal v roce 2017 v dánských vodách. Po prvních výpovědích bylo téměř všem hned jasné, zda ve vazbě mají oběť či vraha, ale je naprosto příšerné - až k nasrání, co vše museli vyšetřovatelé vypitvávat za důkazy, aby se dobrali konečného a jasného resumé pro soudní řízení, 76%. ()

• Interiérové ​​scény z policajnej stanice sa natáčali na chodbách dánskej televízie TV-Byen. (Arsenal83)
  • Seriál vznikal za úzké spolupráce se skutečným Jensem Møllerem i rodiči zavražděné novinářky. Filmaři se tak snažili zachytit danou tragédii co nejvěrněji. (Duoscop)
  • Mnohých potápačov v seriáli hrajú skutoční potápači, ktorí pracovali na pátraní po Kim Wallovej. Objavia sa aj psy, ktoré boli použité pri skutočnom hľadaní. (Arsenal83)