Extra život

• Slovensko Romantický únos (viac)

On je smolař, který pracuje jako uklízeč kanceláří a sepisuje knižní trhák, který určitě zabere, ona je znuděnou dcerou bezcharakterního milionáře. Ti dva jsou si souzeni, jenomže někdy se osud ne a ne naplnit. A tak jsou na zem sesláni dva andělé s důležitým úkolem, buď spojí ty dva dohromady, a nebo se mohou rozloučit s návratem "tam nahoru". A protože z nebe je sestup na zem pořádně tvrdý, natož s vidinou, že by měl člověk - tedy vlastně pardon anděl - mezi těmi bezbožníky dokonce setrvat - andělská dvojice se pekelně snaží. Jenomže ono to není tak jednoduché. Všechno totiž zkomplikuje, ale i zjednoduší, únos, vydírání, loupež, hudba, tanec, střelné zbraně a spousta dalších "banálních" záležitostí. (oficiálny text distribútora)

Dudek

Když jsem poprvé četl movieho komentář, klepal jsem si na čelo, jenže jeho slova se mi při sledování Extra života nejednou vybavila. Ten střih, ta hudba... Jednoduchá věta, který jasně vystihuje celý snímek... Cameron Diaz je prostě úžasná, a její postava též, ony jsou vůbec všechny postavy velmi působivé a skvěle napsané, což skvěle funguje zejména na začátku, kdy příběh postupně graduje jak v napětí tak humoru, ale též na vrcholné scéně, kdy se hrdinové setkají s anděly. Bohužel ke konci snímek již sotva popadá dech a je značně nastavován, což se velice projevuje v jeho rytmu, která rychle uvadá. Posledních pár minut bylo nezajímavým utrpením, které znamená odtržení jedné hvězdičky. [TOP 19/6 80%] ()

Anderton

Boyle pričuchol k štúdiovej komercii, aj keď svojsky, McGregor sa začína štylizovať do polohy špecifických milovníkov a Diaz je proste iba pekný doplnok. Takže zatiaľ žiadny výrazný klad som nevymenoval, ale žiadne ma bohužiaľ nenapadajú. Celkom príjemná nekonvenčná jednohubka na večer, keď nič lepšie nejde v telke. ()

Frajer42

Příběh by byl zřejmě takovou nekoukatelnou romatickou sračkou s naprosto stereotypním spojení dvou naprosto odlišných a k sobě se nehodících lidí, kteří se do sebe bezhlavě zamilují, ovšem kdyby ji byl býval neměl na svědomí Danny Boyle, který ji umíchal dle svého typického receptu a stvořil velice milý, bláznivý a vtipný film. Skvělé bylo ústřední duo i herecké obsazení dvou hlavních protagonistů. Cameron Diaz byla neskutečná kočka a Ewan McGregor byl naprosto úžasný vidlák. O žádný extra trhák se sice nejednalo, ale v rámci žánru z mé strany určitě spokojenost. Příjemná komedie, která určitě nikoho nijak neurazí. Lepší tři kusy. ()

lennyd

Na zem jsou sesláni dva andělé - O'Reillyová (Holly Hunter) a Jackson (Delroy Lindo) s neobvyklým úkolem - vzhledem k narůstajícímu počtu rozvodů, což se jejich šéfovi moc nelíbí, mají dát dohromady dva pozemšťany - jinak se nemají vůbec vracet. Problém je v tom, že předurčené osoby se nemají ani moc šancí potkat - Robert (Ewan McGregor), věčný smolař a uklízeč v jednom podniku a Celine (Cameron Diaz), znuděná dceruška bohatého miliardáře (shodou okolností Robertova šéfa). Ale andělé mají svoji práci docela zjednodušenou, když Robert, naštvaný svým vyhazovem, Celine unese ... Což o to, námět je docela zajímavej, akorát film skončil někde na půl cesty. Celý námět s anděly je až moc násilně na zbytek příběhu naroubovaný (skoro jako by "to" někoho napadlo až po přečtení již hotového scénáře a připsal to. Na druhou stranu celá hlavní linie Roberta a Celine je naprosto dokonalá - uťápnutý Ewan McGregon je brilantní, a ač Cameron Diaz dvakrát nemusím, tady mi vůbec nevadila. Například ve scéně s telefonátem tatínkovi je perfektní! ()

OG_Swifty

Vubec si nepamatuju, proc jsem se na tenhle film chtel podivat, protoze to byla docela nuda. Postavy celkem trapny, jejich chovani takovy nicim zajimavy a prislo mi, ze to vlastne nema zadny spad. Od zacatku bylo jasny, k cemu dojde a tak bylo jenom otazkou, nez ubehne vetsina stopaze k nejakymu tomu finale... Ale abych to jen nemrdal, bylo tam par vtipnejch scen a finale me taky docela bavilo (i diky hudbe), takze takovy slaby 3* tomu dam. A animak na konci byl sracka. ()

• Natáčení probíhalo v Salt Lake City v USA a trvalo 50 dní. (Terva)