Život Melanie (Reese Witherspoon) snad už ani nemůže být lepší. Je, mladá, krásná, úspěšná (její poslední modelová kolekce se stala na předváděcím molu hitem) a zamilovaná do mladého, krásného a úspěšného syna starostky, který ji právě požádal o ruku. Nepochybně radostná událost, kdyby ovšem Melanie neměla pár problémů z minulostí, tím největším je vychladlé, ovšem úředně stále ještě platné manželství s jistým Jakem. A tak se musí Melanie vydat do svého rodného městečka v Alabamě a donutit toho darebu, kterého si kdysi přiopilá vzala, aby podepsal rozvodové listiny. Jenže změnila se nejenom Melanie. Z Jakea je najednou sympatický a oblíbený chlapák a Melanie si najednou není vůbec jistá, zda se s ním chce rozvést (oficiálny text distribútora)

Krt.Ek

Klasický průměr, film na jedno zhlédnutí, který nestojí za řeč. Zajímavosti je jen to, že jsem si potvrdil, jak sebe samu klasifikuje americká populace - bodří naivkové, kteří to nikam nikde nedotáhnou (pokud si tedy nesbalí svých pět švestek a nezamávají například své Sweet Home Alabamě šátečkem), na Jihu a egoističtí, ale úspěšní workoholici na Severu. 50% ()

vitac.

Podprůměrná romantická komedie. Možná raději podprůměrný romantický film, neboť materiálu vyvolávajícího smích je zde velmi poskrovnu. Zato nudy a zdlouhavosti obsahuje nadmíru. Nedoporučuji promítat jako součást boje o dívčí srdce či k navodění romantické atmosféry - nejdřív říkala že ji to nebaví, pak protestně usnula... Mě nejvíc z toho všecho potěšily dvě verze písně Sweet Home Alabama a ještě jeden popík od Avril, jinak bída a šeď. Slabší dvě. ()

myse

Hroznej film s předvídatelným dějem. Prostě nechápu, proč se hlavní hrdinka rozhodla tak, jak se rozhodla. Jediný plus, který tu nacházím, je okouzlující a krásná Reese Witherspoon. Candice Bergen taky nehrála špatně. Film bych ale rozhodně nikomu nedoporučila (jen příznivcům primitivních, milostných, předvídatelných příběhů). Ač komedie, nijak mě nepobavila. Jinak Sweet home Alabama byla dobře zvolená ústřední píseň, nicméně úroveň filmu pochopitelně pozvednout nemohla. ()

angel74

Je to přesně ten typ filmu, u nějž hned od začátku tušíte, co bude následovat a jak asi dopadne. Přesto má určité, těžko specifikovatelné kouzlo, díky němuž se na tuhle romantickou komedii jednou za čas ráda podívám a pokaždé mě příjemně dojímá. Zřejmě v tom bude mít prsty i Josh Lucas, je totiž od pohledu velký sympaťák. (70%) ()

MickeyStuma

Reese Witherspoon jako obvykle předvedla vynikající výkon, ale nezáživnosti celého dějství stejně nezabránila. Postava Melanie v jejím podání bloumá mezi dvěma vztahy a myslí si o sobě, že je z úspěchu ve světě modelingu někdo a že každý před ní padne na zadek. Příběh ze života? Charakterem snad, ale nad příběhem by se dalo polemizovat. Každopádně se jedná o šablonovitý typicky naivní romantický příběh, kterému ale chybí živost a hlavně humor a vtip. A je to škoda, neboť to mělo rozhodně navíc. ()

• Dostat se k Oak Hillu je docela obtížné, leží zhruba 45 minut od nejbližší státní silnice a filmaři museli cestu označit speciálními směrovkami, aby členové štábu zbytečně nebloudili. Studenti z místní univerzity si později cedulky rozebrali a nechali jako upomínku na natáčení. (Karlos80)
  • Film zarobil počas prvého víkendu viac ako 35 miliónov dolárov, čo bol septembrový rekord po celé desaťročie až do roku, kedy rekord prekonal Hotel Transylvánia (2012). (Arsenal83)