Chip je servisný technik káblovej televízie, muž, ktorého si človek nesmie nikdy pripustiť k telu, lebo sa ho už nikdy nezbaví. A presne to sa stane mladému architektovi Stevenovi, ktorý potrebuje zaviesť káblovú televíziu. Chip mu ponúkne, že zariadi sledovanie televízie bez mesačných poplatkov. Steven súhlasí, no to nemal robiť.
Chip sa mu mieša ustavične do života, všetko prevráti naruby. A to len preto, že chce zúfalo získať dobrého kamaráta. Keď mu nesmelý Robin konečne dá najavo, že nie jeho priateľom, Chip pripraví strašný plán pomsty. (TV Dajto)

Lacike

Najväcsi problem tohto filmu je Jim Carrey. Po jeho obsadeni kazdy cakal dalsieho Blbeho Venturu alebo este Blbsiu Masku. Co uplne zatienilo serioznejsie snahy o nejaku kritiku televizie a jej konzumu. Prave tie su na filme najzaujimavejsie a aj najzabavnejsie. Carrey je tam len za nesympatickejsiu verziu svojho klasickeho magora. S odstupom casu ma potesilo vidiet mnozstvo buducich komedialnych hviezd vo vedlajsich ulohach. Vladne Stiller v mikroulohe, ktora jednoznacne odkazuje na bratov Menendezovych, co este vtipnejsie korunuje vystup Erica Robertsa. Trochu ma zase nasralo posolstvo o tom, ze knihy su na rozdiel od TV hodnotnejsie. Najviac ma na filme bavili hlasky z inych filmov, ktore Carreyho postava vo velkom pouziva. Celkovo je to taky divny nevyvazeny film. Ani poriadna satira ani poriadna Carreyovka. 5/10. ()

Dr. Hawkeye

Tomuhle filmu jsem se roky vyhýbal. Už po jeho uvedení jsem si přečetl první názory a netoužil jsem ho vidět (a to jsem v té době Jima Carreyho žral). Po letech přišlo deštivé odpoledne a s ní i touha doplnit mezery. Inu, co k tomu říci? Druhý celovečerní film Bena Stillera se potácí kdesi mezi komedií a dramatem, přičemž se člověk moc nezasměje a drama není až tak dramatické. I když je pravda, že Carreyho postava je sociopat jak vyšitej (ono se na to dost blbě kouká se znalostí dokumentu "Jim & Andy: The Great Beyond", kde seukázalo, že Carrey je asi vážně blázen, který dokáže svému okolí zatopit), výsledek nezanechal hlubší stopy. Takže si můžu odškrtnout další film a jít dál. Myslím, že návrat k tomuto filmu nehrozí. Sorry, Benne... (P.S. Absolutně mi unikla vedlejší mikrolinie s Benem Stillerem v dvojroli...) ()

neoBlast

Cable Guy si v posledních letech dle mého vydobývá vavříny celkem zapomenutého střípku. Samozřejmě vedle ultimátního opusu s Acem Venturou bude vždy upozaděný v žebříčcích nejšílenějších kreací Jima Carreyho. O více než dvacet let později musíme naříkat, kde jsou doby takto trhlých komedií, Cable Guy je tím vrcholným a přesným zástupcem let devadesátých. I když žijeme v ČR kde "kabelovka" neexistuje a sotva někdo z mojí generace sleduje klasickou televizi, satira filmu na konzumní společnost nebyla nikdy tak trefná jako teď. Pokud jste Cable Guye dávno odepsali jako průměrnou sobotní línou komedii, dejte mu druhou šanci. 70 % ()

Renfield

Říkal jsem si, že to přece nemůže být tak hrozné a dal filmu po letech druhou šanci. Což o to, hrozné to nebylo, ale slabé opravdu dost, vůbec při tak hvězdném hereckém obsazení. Film má vlastně docela zajímavý příběh, nebo spíše měl by, kdyby si jak Jim Carrey tak Ben Stiller nevybrali snad svou nejslabší chvilku. Mám komedie Jim Carreyho rád, ale tady se opravdu nepředvedl, nebo mu role nesedla, nevím. U celého filmu jsem se zasmál pravděpodobně jen jednou a to je slabé a slabé je to i na drama. 40% ()

Colonist

Půjčil jsem si ten film v dobách, kdy jsem znal Carreyho jen z filmů jako Blbý a Blbější, Maska nebo Ace Ventura, protože jsem čekal, že se pořádně zasměji. Jenže jsem se mýlil. Jim tu sice hraje cvoka (doslova), ale vůbec to není vtipné, spíše většinou trapné. Stiller si měl vybrat, zda natočí vážný film o narušeném chlápkovi, co hledá přítele, nebo bláznivou komedii. Dohromady to nějak neladí. ()

• Keď Jim Carrey natáčal scénu, ako hrá basketbal, ukázalo sa, že herec vôbec nevie driblovať a už vôbec nie trafiť kôš. Dostal teda pokyn napodobňovať pohyby basketbalistu a loptu mu už len „pridali“ špecialisti na špeciálne efekty. (Arsenal83)
  • Jim Carrey dostal za tuto roli 20 milionů dolarů, a stal se tak ve své době nejlépe placeným hercem. (dezert)