Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Emil, Vrabec a Mišo sú traja priatelia, ktorých najväčšou vášňou je podávať športku. Každú nedeľu, ako mnoho iných nadšencov, očakávajú výsledky a dúfajú, že raz sa im podarí vyhrať slušný obnos peňazí. Každý z nich má svoj sen - Emil túži po „Jave 250“, Vrabcovi by stačil aj „Pionier“ a Mišo dúfa, že sa raz vyberie na svoju veľkú cestu okolo sveta. Ani jeden z nich však doteraz nemal šťastie v hre. Tento stav sa rozhodnú radikálne vyriešiť. Každý z nich vynaloží maximálne úsilie na to, aby získal čo najviac peňazí na podanie športky - pravdepodobnosť výhry sa tým automaticky zvýši. Ale to nie je tak jednoduché, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Situácia medzi priateľmi sa ešte viac vyhrotí po tom, ako sa v televíznej estráde zoznámia s atraktívnou Evou Dvorčíkovou. Tá je už dlhší čas platonickou láskou Michala, ale ten dosiaľ nenabral odvahu, aby sa jej prihovoril. A keďže v láske je povolené všetko, chlapci sa rozhodnú losovať. Ten, ktorý vyhrá, získa právo bojovať o Evinu lásku... (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (48)

Arsenal83 

všetky recenzie používateľa

Vždy som si túto komédiu mýlil s ďalším unikátom - Skalní v ofsajde. To boli ešte časy pravdivých komédií, netrebalo zbytočne zachádzať do vulgárnosti či intimity. Smiech rozdávaný zo života. Tento film je okrem toho reklamou, či skôr antireklamou na športku, loto, gambling. Pre mňa stvárnením i hereckým prejavom večnou legendou a keď sa obzrie človek späť s prekvapením zistí, že ústredná kráska bola Dočolomanského sestra a už nikdy v inom filme nehrala a že dvaja z troch hlavných hercov ukončili svoj život dobrovoľne. Mistrík z lásky, ktorú mu tento film doprial, a Mrvečka pre zdravie. Spoiler: v roku 1958 bola prvá cena v športke až 40 000 Kčs. ()

javlapippi 

všetky recenzie používateľa

"Na to som vychodil školu, aby som teraz okopával komunálne paradajky?!" V troch odrastených pubertiakoch (23, 24 a 32 rokov) aj 10 rokov po Víťaznom februári stále driemu buržoázne prežitky, ako je túžba po bezprácnom zisku, hmotných statkoch, luxusných pôžitkoch a spoločenskom postavení. "Zase má novú družicu!" "A vždycky je taký hovadsky elegantný!" Toho sa snažia dosiahnuť výhrou v štátnej lotérii, na ktorú obetujú všetko dostupné obeživo a každú nedeľu číhajú v dave rovnako postihnutých na pouličné vyhlasovanie aktuálne vylosovaných čísel (zdá sa, že druhý ťah a dodatkové čísla ešte zavedené neboli, o Matese ani nehovoriac), aby sklamaní tvorili odpad v podobe odhodených tiketov. "Veru, triezvy chlapče nebudeš, keď na takú daromnicu vyhadzuješ toľké peniaze!" Pri zháňaní finančných prostriedkov určených na tipovanie sú veľmi vynachádzaví a občas sa pohybujú aj na hrane zákona, ale prekvapivo na dobu vzniku to nie je nejako extra odsudzované a divák im v ich eskapádach rád drží palce. "Prosím vás, toto je samba alebo rumba?" "Foxtrot!" Vydarená slovenská klasika pobaví aj po šesťdesiatich šiestich rokov od vzniku, vynikajúce herecké výkony v hlavných aj vedľajších roliach, takisto potešia dobové zábery na niekedy už neexistujúce časti metropoly a farebné scény na nakrúcanie čiernobieleho filmu Statočný zlodej. "Neznesiem ženské slzy, dajte aj tú veľrybu!" Za päť slivečiek od Mrvečku na lavičke. PS: Detail, ktorý ma zaujal, že na pošte pri vypĺňaní tiketov neboli dnešné prepisovačky na šnúrke, ale kalamár s atramentom a doňho namáčané pierka. ()

Reklama

dyfur 

všetky recenzie používateľa

...i po rokoch výborná komédia.moje zaujímavosti Prijatie filmu kritikmi bolo rozpačité. Okrem pochvalných slov sa objavili i kritické hodnotenia. (dyfur) V úlohe čašníka sa objaví džezový hudobník Juraj Lehotský. (dyfur) V jednej z "hlavných úloh" sa objaví dnes už historická električka prototyp T2. (dyfur) Do príbehu je zakomponovaná aj krátka ukážka z divadelnej hry Petra Zvona "Tanec nad plačom". (dyfur) Film zachytáva dnes už neexistujúce miesta v Bratislave - trhovisko na Rybnom námestí a Tatra kabaret. (dyfur) ()

Biopler 

všetky recenzie používateľa

"Páni moji, ja vám hovorím. Keď nemáte tip-top favorita, môžete ísť do kelu, favorit, to je všetko." Ujo zo stávkovej kancelárie to pomenoval jasne s vygúľanými očami ako ropucha pri Dunaji. Celkovo dohadovačky pred uložením tiketu sú úsmevné a nostalgické, podobne ako stará Bratislava. Trojica kamarátov je už iná vec, jeden väčší ťuťko ako druhý, ale zahrali to fajn. Príbeh však nemal do čoho vyústiť a tak sa dá len konštatovať, že film je milým príspevkom k malej skupine slovenských komédií. ()

Anderton 

všetky recenzie používateľa

Dnes sú zo stávkarov gambleri a rozmýšľajú, kde neustále zháňať peniaze do automatov, pretože šťastie môže prísť v každej minúte. Dúfam, že o tom nenakrúti nikto slovenskú komédiu. To skôr sociálno kriminálnu drámu. Nie je nadto si raz za čas pozrieť starý slovenský film, kde sú ešte naše mestá zachytené bez sklenených ničnehovoriacich tridsať poschodových kociek. ()

Galéria (11)

Zaujímavosti (19)

  • Pieseň s rovnomenným názvom ako film, ktorá v ňom zaznie, zložil Jiří Suchý spolu s režisérom Jánom Lackom. Vo filme ju spieval v tej dobe populárny spevák Jozef Kuchár v doprovode rytmickej skupiny Jána Ondruša. V origináli ju ale naspieval Miloš Marko. (Raccoon.city)
  • Do príbehu je zakomponovaná aj krátka ukážka z divadelnej hry Petra Zvona "Tanec nad plačom". (dyfur)
  • Ako prvá cena v športke je uvedená suma 40,000 Kčs, v roku 1958 však v skutočnosti činila až 50,000 Kčs. (Raccoon.city)

Reklama

Reklama