Drobný zlodej Jimmy Kilmarten (David Caruso) sa ožení s peknou Bev (Helen Huntová) a chce zabudnúť na svoj bývalý život. Bratanec Ronnie (Michael Rapaport) ho však prehovorí ešte na jednu údajne výnosnú akciu – účasť na riskantnej operácii gangstra Little Juniora (Nicolas Cage), ktorej cieľom je previezť v kamiónoch do prístavu ukradnuté luxusné autá. Polícia je však pripravená a Jimmy sa ocitne za mrežami. Postupne príde o všetko, na čom mu záležalo. Milovaná žena zahynie vinou gangstrov, ktorí Jimmymu sľúbili, že sa o ňu postarajú, ak odmietne udať spolupáchateľov. A malá dcérka Corinne ho pri návšteve ani nepozná. Rozhodne sa preto pomstiť a získať šancu začať nový, lepší život. Preto prikývne na spoluprácu s políciou. Po prepustení na slobodu sa ožení so svojou švagrinou Rosie (Kathryn Erbeová), nadviaže kontakty s bývalými kumpánmi a snaží sa pre políciu odhaliť zločiny Little Juniora. V snahe zaobstarať potrebné dôkazy niekoľkokrát len tak-tak unikne smrti. Jeho protivníkmi sa však v nebezpečnej hre stanú nielen gangstri, ale aj ziskuchtiví a skorumpovaní policajti. S Jimmyho pomocou sa síce Little Juniora podarí dostať do väzenia, ale Jimmyho život, a najmä životy jeho blízkych, sa ocitajú v nebezpečenstve. A keď mu skorumpovaná FBI odmietne poskytnúť ochranu, kúpi si pištoľ a požiada o pomoc detektíva Calvina (Samuel L. Jackson), jediného policajta, ktorému v tejto chvíli ešte verí... (TV JOJ)

Marsik

Jako malý jsem měl tenhle snímek rád (scény, kdy Cage posiluje na benchi s tou "společnicí" nebo jak umlátí M. Rapaporta, si dobře pamatuju). Ovšem nyní, když už jsem shlédnul x kriminálních filmů, je tohle skutečně průměrné krimi. Slavných herců je tu požehnaně a je zajímavé, vidět je v době, kdy začínali (Caruso, Huntová, Tucci, Jackson, Rhames,..) Tenkrát bych dal tak 80%, ale nyní musím film spravedlivě ocenit 55%. ()

HonzaMag

Trochu mne překvapuje řada odmítavých reakcí. Film mi tak špatný nepřipadal. Cage se ve své netypické roli záporáka docela překonává a místy předvede i více než své klasické výrazové prostředky (rozumněj standardní tři obličeje). V tomto filmu jsem poprvé zaznamenal nenápadného hlavního hrdinu Davida Carusa (který se svým výrazivem také dost šetří - ovšem ke slávě mu později v seriálu Kriminálka Miami stačil pouze jediný výraz, takže zde se ještě docela odvázal). ()

kingik

Herecké výkony tak děsné až to připomínalo parodii. Cage šíleně přehrával a jeho zločinecký týpek tak dostal až comicsový rozměr. Ostatní herci zase byli až takový nevýrazní. Barbet Schroeder se dříve prosazoval jako specialista na thrillery, ale měl si tam dopsat slovíčko fraškoidní thrillery. Jedině tak lze tento film přijmout, protože vážně se brát nedá, ale nenudil jsem se u něho. Jinak za pár dní si maximálně vzpomenu na Cage jak legračně trsá na disce a Jacksonovi teče oko. 60% ()

Filmárik

Ani si nepamätám kedy som sa naposledy tak neuveritelne nudil pri thrilleri. Správna dávka napätia by už z názvu tohoto žánru malo byť samozrejmosťou ! Asi ma okolitý autori komentárov zlynčujú ale mne pripadal Nicolas Cage( inokedy u mňa R.E.S.P.E.C.T.) vo svojom teplákovo - šušťákovom outfitte viacmenej smiešny než "skvelý" či "lahúdkový". Taktiež David Caruso na mňa pôsobil ako kulisa z House of wax. Proste obrovské sklamanie. ()

BoPo

Cage a jeho prielomový rok. Oskarový alkoholik v Leaving Las Vegas a testosterónová mašina na drsné pohľady v Polibku smrti. Junior bohužiaľ nebol hlavnou postavou filmu a scenár mal úroveň 6. dielu 3. série krimi seriálu. Mohla byť z neho kultová postava, chlapácky magor za ktorého by sa nehanbil ani De Niro, ale skončil len ako ťažný kôň príbehu. ()

• Aby se mohl natáčení snímku účastnit, udělal si David Caruso přestávku v natáčení TV seriálu NYPD Blue (od r. 1993). (Terva)
  • Filmový klub je ve skutečnosti malou nevyužívanou obchodní kanceláří, stojící hned vedle restaurace McDonalds v městské části Queens v New Yorku, která byla designérem Melem Bournem upravena speciálně pro potřeby filmařů. (Conspi)
  • Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v Cannes v roce 1995. (Terva)