Po přestěhování do nového domu začne mladá dívka projevovat podivné a rušivé chování, dokud jednoho dne nezmizí za skříní. Zatímco zdevastovaný otec nemá ponětí o zmizení své dcery, objeví se exorcista, který mu pomůže. (Flekoun58)

borec999

Pomerne nevýrazná ázijská ducharina. Podarená lakačka v úvode navnadí, no nič lepšie už za hodinu a pol The Closet neponúkne. Dejovo sa vykráda asi 5 filmov naraz, takže žiadnu originalitu nečakajte. Herci a technická stránka celkom fajn, masky detí "z druhej strany" dokonca veľmi fajn. Najväčším problémom je absencia napätia a atmosféry (čo je v horore celkom závažný nedostatok). Slabší priemer a 40%. ()

ScarPoul

Jeong-woo Ha je skvelý ťahúň celého filmu. Jeho minimalistické herectvo sa do filmu skvelo hodí. Kwang-bin Kimov debut je pomerne konzistentný a v rámci svojej mytológie aj funkčný. Minimálne môžeme s pokojným svedomím povedať, že príbeh mal hlavu aj pätu. To, že to malo niekoľko chuťových scén - pasca démona alebo putovanie svetom za skriňou, robí z tohto diela zábavnú jednohubku. Postavy sú dobre zadefinované a majú prirodzený vývin. V zásade hodnotím nie kvalitu filmu, lebo tá ako vravím funguje. Hodnotím potenciál za tým, ktorý zostáva nevyužitý. Ten film totiž mohol byť zaujímavou vsuvkou do žánru. A hoci neprejde päť minút, aby s touto možnosťou tvorca nekoketoval, to, že ju nakoniec za celé trvanie príbehu nenaplní má skrátka pachuť premárnenej šance. A to zamrzí. Vtip na Jeong- woo Haovu účasť v populárnej sérií Along with the Gods pobaví. Každopádne milé prekvapenie, ktoré je tak na pol cesty za tým byť niečím viac, ako len filmom na jedno pozretie. ()

Trevor

Po tragickej smrti manželky sa Sang-Won so svojou dcérou Yi-Naou presťahujú do nového domu. Krátko nato sa dievča stratí a svoju pomoc pri pátraní ponúkne otcovi Kyeong Hoon , muž ktorý sa záhadným zmiznutiam detí venuje už niekoľko rokov... Kórejské filmy po posledných Oscaroch budú zrejme v móde čoraz viac, čo v tomto prípade nie je na škodu. V podstate sme svedkami klasickej hororovej zápletky spojenej so sťahovaním, úmrtím v rodine a dieťaťom, ktoré si v novom dome nájde "kamaráta". Oceniť možno najmä solídny úvod a veľmi dobre zvládnutú časť pri prechode do podsvetia, film však mohol byť o niečo kratší a ani svojim dejom a najmä záverom neprekvapil a naplnil tak očakávania filmu na hranici 60 percent. ()

ainny

Pánové Ha Jung-woo a Kim Nam-gil mě nalákali na výlet do žánru, který nevyhledávám. Nebylo to úplně špatné, ale bylo to... korejské. Pointa filmu je k zamyšlení a vlastně smutná. Bohužel ale pravdivá. S tím, o co tam jde, se setkáváme až moc často. Nicméně z celého filmu mě nejvíc pobavil dialog vztahující se k filmu Along with the Gods. Kdo viděl pochopí. Ale jednou se to dalo a času stráveného překladem nelituju. 😌 ()

EvilPhoEniX

Solidní duchařina z Jížní Koree. Film má celkem zajímavý námět o tajemné skříňi, kde se skrývá cosi nadpřirozeného. Otec s dcerou se přestěhují do nového domu a brzy dcera záhadně zmizí. Otec s pomocí exorcisty udělá cokoliv, aby svou dceru dostal zpět. Vizuál je solidní, kamera je fajn, lekačky jsou povedené ( Jedna je naprosto infarktového rázu, myslel jsem, že se mi zastavilo srdce a málem jsem zhodil TV) a scéna s mrtvými dětmi bez oči je vyloženě hororovou lahůdkou. Zaujme i atmosférické finále. Je škoda, že se film nese ve velmi pomalém tempu a toho strašení byť je efektní zde až tak moc není. Fanoušek duchařin a divák bážící se po lekačkách zklamaný nebude. Plusy: Povedené lekačky. Solidní vizuál. Zajímavý námět. Mrtvé děti jsou samo o sobě poměrně nepříjemné. Mínusy: Pomalé tempo. Když se zrovna nestraší, je to trochu nuda. 6/10. ()